Pil Ömrünü Uzatmak İçin Pil Ömrünü Uzatmanın Püf Noktaları

Nokia Lumia 635Bu yazımızda sizlere, cep telefonu, ve tabletinizin pil ömrünü uzatmanın yolları, ve pil ömrünü uzatmanın püf noktaları ile ilgili bilgiler aktararak, pil ömrünü uzatmak için yapmanız gerekenleri aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de pil ömrünü uzatmak için neler yapmanız gerektiğini merak ediyorsanız, zaman kaybetmeden, pil ömrünü uzatmanın yolları, ve pil ömrünü uzatmanın püf noktalarını anlatmaya başlayalım:

Pil ömrünü uzatmak için bilmeniz gereken ilk detay, ekran ışığının az, ve kısa süreli yanmasının gerekliliğidir. Bunun için Ekran Ayarlarından, parlaklığı azaltabilir, ve ekranın kapanma süresini mümkün olduğunca kısaltabilirsiniz. Pil ömrünü uzatmanın yolları arasında yer alan bir diğer detay ise, kablosuz bağlantıları kapatmanızın gerekliliğidir. Bluetooth, Wi-Fi, NFC, GPS… gibi tüm kablosuz bağlantıları, kullanmadığınız zamanlarda kapalı konuma getirmelisiniz.
Pil ömrünü uzatmanın püf noktaları arasında yer alan bir diğer detay ise, kullanmadığınız zamanlarda telefonunuzu kilitlemenizin gerekliliğidir. İnternet kullanmanız gerektiğinde ise, mümkün olduğunca, 3G yerine Wi-Fi kullanmanızı önermekteyiz. Hareketli duvar kağıtları, ya da Widgetler ekranın hareket halinde olmasından dolayı pil ömrünü azaltırken, uygulamaların gerekmediği zamanlarda açık olması da pil ömrünün azalmasına neden olmaktadır. Bu nedenle, kullanmadığınız uygulamaları kapatmayı, hareketli duvar kağıtları, ve Widgetlerden uzak durmayı da unutmamanız gerekmektedir.
Telefonunuza gelen güncellemeleri almak da pil ömrünü uzatmak için iyi bir çözüm niteliğindedir.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy Note 2 Android 4.4 Güncellemesi Hakkında Bilgiler başlıklı makalemizde Samsung Galaxy Note 2, Samsung Galaxy Note 2 Android 4.4 güncellemesi ve Samsung Galaxy Note 2 Android 4.4 güncellemesi nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.