Samsung Galaxy Note 5 Ne Zaman Türkiye’de?

Samsung Galaxy Note 5Uzun zamandır Android İşletim sistemi kullanıcılarının heyecan ve merakla beklediği Samsung Galaxy Note 5 ile ilgili detaylar açığa çıkmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Galaxy Unpacked 2015 etkinliğinde tanıtılan en son teknolojiyle donatılmış ürünün satış tarihi ve fiyatı ile ilgili detayları da belli oldu. Samsung Galaxy Note 5 ne zaman gelecek, satış fiyatı ne kadar olacak gibi soruların cevabını yazımızın devamında bulabileceksiniz.

Samsung Galaxy Note 5 ve Edge S6 Plus’un tanıtılmasının ardından Ağustos ayında atışa sunulması beklenmeye başlandı. Nihayet beklenildiği gibi oldu ve Note 5 için Türkiye’de 21 Ağustos’ta ön siparişler alınmaya başlanıyor. 28 Ağutos’ta ise cihazların teslim edilmeye başlanması bekleniyor. İlk olarak Teknosa tarafından 15 Ağustos itibariyle ön siparişlerin alınacağı ve 21 Ağustos’ta da siparişlerin teslim edilmeye başlanacağı öngörülmüştü. Fakat bu durum Samsung tarafından yapılan resmi açıklamayla 1 haftalık bir gecikmeyle gerçekleşecek. Samsung Galaxy Note 5 Türkiye satış fiyatının 2700 – 2900 TL arasında bir değerde olacağı belirtiliyor.

Samsung Galaxy Note 5 dev ekranı ve modern tasarımı ile dikkat geçiyor. Kıvrak bir mimariyle dizayn edilen cihaz, bu özelliği sayesinde daha kolay bir tutuş deneyimi sunuyor. Ayrıca çizilmeye karşı oldukça dayanıklı ekran koruması da cabası. 8 çekirdekli yeni nesil işlemcisi, 4 GB RAM belleği ile harika bir kullanım imkanı sağlıyor. Cihazın harici bellek desteği olmamasına karşın 32 GB ve 64 GB dahili belleği bu açığını kapatmaya fazlasıyla yetiyor.

Bir önceki yazımız olan Şarjın Çabuk Bitmemesi İçin Öneriler başlıklı makalemizde şarjın bitmemesi için, şarjın çabuk bitmemesi için ve şarjın uzun gitmesi için hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.