Samsung Galaxy Note 7 Değiştirme

Samsung Galaxy Note 7 degistirmeHer ne kadar Samsung Galaxy Note 7 fiyatının pahalı olduğunu düşüncek de, içimizdeki teknoloji tutkunları Samsung Galaxy Note 7 aldı, ve hatta Samsung Galaxy Note 7 pil sorunu ile de bugüne kadar, Samsung’un verdiği rakamlara göre 35 kişi karşı karşıya kaldı… Ülkemizde an itibari ile, Samsung Galaxy Note 7 pil sorunu ile ilgili bir şikayet bulunmuyor. Ama yine de Samsung, gönüllü olarak satışları durdurdu, ve talepte bulunulması halinde Samsung Galaxy Note 7 değiştirme olanağını kullanıcılarına, 2016 Ekim ayı ortaları itibari ile sunacak… Peki siz, bir Samsung Galaxy Note 7 kullanıcısı iseniz ne yapmalısınız?

Samsung Galaxy Note 7 Değiştirme Adımları

Eğer bir Samsung Galaxy Note 7 almış; ve kullanıyorsanız; ama, pil sorununu diğer kullanıcılardan duymuş olduğunuz için de cihazı kullanırken gözünüz korkuyorsa, 444 77 11 olarak belirlenmiş olan Samsung Müşteri Hizmetleri numarasını aramalı; ve telefonu değiştirmek istediğinize dair talebinizi Samsung ile paylaşmalısınız. Sonrasında, değişim zamanında, aynı numaradan aranacak; ve yeni gelen cihazınızı hangi servis noktasından alacağınıza dair bilgilendirileceksiniz… Peki ya cihazınız değişene kadar nelere dikkat etmelisiniz?

Aramış olduğunuz Samsung Müşteri Hizmetleri numarası olan 444 77 11’den, yeni cihazınız gelene kadar, bir geçici cihaz talebinde bulunabilirsiniz. Bu cihaz size, bazı nedenler dolayısı ile gecikmeli olarak teslim edilebilir. Ancak, cihazı ne zaman alacağınızı, ve hangi servis noktasından alabileceğinizi yine Müşteri Hizmetleri size aktaracaktır. Geçici telefonu alırken ise, bir kullanım sözleşmesi imzalamanız gerekecektir.

İthalatçı Garantili Telefon Alınır Mı?

Peki ya, Samsung Galaxy Note 7 değil de, bir başka Samsung markalı telefon almak istiyorsanız ne yapabilirsiniz? Bu noktada, Samsung Galaxy Note 7’yi almış olduğunuz satış noktasına gitmeli, istediğiniz telefonu seçerek, aradaki fiyat farkını da aynı satış noktasından talep etmelisiniz.

Samsung Galaxy Note 7 değiştirme işlemi için cihazınızı teslim edecekseniz, bilgisayarınıza Smart Switch yüklemeli; ve cihazınızda bulunan verileri kaybetmemek adına bu program ile bilgisayarınıza yedeklemelisiniz.

Bir de, cihazı hiç kabul etmeme hakkınız söz konusu… Bunun için, yine Samsung Galaxy Note 7’yi satın almış olduğunuz noktaya gidip, faturanızı göstererek cihazınızı teslim edebilir; ve ödemiş olduğunuz tutarın iadesini talep edebilirsiniz.

Eğer cihazınızı bir GSM operatöründen kontratlı olarak satın aldıysanız; ve, ürünü iade edip, satın almaktan vazgeçecekseniz, ürünü almış olduğunuz GSM operatörünün bayilerinden, kontratınızı iptal ettirebilir, telefonun iadesini sağlayabilirsiniz.

Samsung Galaxy J2 Pro Özellikleri

Eğer, fiyatı uygun olduğu için Samsung Galaxy Note 7’yi, ithalatçı garantisi ile satın almışsanız, telefonunuzun İMEİ numarasının, Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurumu tarafından kayıt altına alınmış olması gerekmektedir. Aksi halde herhangi bir işlem yapamayacağınızı belirtmeliyiz. Bunun yanında, cihazın iadesi; ve fatura talebi ithalatçı garantili cihazlar için mümkün değildir. Sadece, cihazın değişim haklarından yararlanabilirsiniz.

Son olarak şunu belirtelim: Samsung Galaxy Note 7 değiştirme işlemi sırasında, telefonunuz ile birlikte gelen aksesuarların iadesini yapmak durumunda değilsiniz…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.