Samsung Galaxy S4 Kamera Ayarları Nasıl Yapılır?

Samsung Galaxy S4 kamera ayarlarıBu yazımızda Samsung Galaxy S4 kullananlar için, Samsung Galaxy S4 kamera ayarları nasıl yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan Samsung Galaxy S4 kamera ayarlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de Samsung Galaxy S4 kullanıyor, ve Samsung Galaxy S4 kamera ayarları ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyorsanız, bakalım Samsung Galaxy S4 kamera ayarları nasıl yapılırmış…

Samsung Galaxy S4 kamera ayarlarında, görüntüyü yakınlaştırmak, ya da uzaklaştırmak için, ses açma, ve kısma düğmelerinden istediğinize basmanız gerekmektedir. Ses açma tuşu görüntüyü yakınlaştırırken, ses kısma tuşu ise görüntüyü uzaklaştırmaya yaramaktadır.
Samsung Galaxy S4 kamera ayarları nasıl yapılır sorusunun yanıtları için, kameranın Ayarlar kısmına girmeniz; bunun için de çark işaretine tıklamanız gerekmektedir. Flaşı, açık, kapalı, ya da otomatik olarak, sizin için kullanımın nasıl olmasını istiyorsanız o şekilde ayarlayabilirsiniz.
Fotoğrafların çözünürlüklerini ayarlamak için, yine Ayarlar ikonuna tıklayın, ve buradan da Kameraya geçiş yapın. Fotoğraf Boyutu kısmından, çözünürlüğü istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.
Konum Etiketi için Samsung Galaxy S4’ün kamerasında, yine Ayarlar’a gidin, ve burada Konum Etiketini açık, ya da kapalı olarak belirleyin.
Resim ya da videolarınızın nereye kaydedilmesini istediğinizi belirtmek için, Ayarlar’dan Kayıt Yeri’ne gidin. Eğer cihazınızda bir hafıza kartı varsa seçebilirsiniz, yoksa zaten Cihaz olarak belirlenmiş kayıt yerini değiştirmeniz mümkün olmayacaktır.
İsterseniz, Samsung Galaxy S4 cihazınızı bir yere sabitleyip, Zamanlayıcıyı istediğiniz süreye ayarlayarak, ki bu süre on saniyedir, resim çekme tuşuna bastıktan sonra cihazınızı sabitlediğiniz noktaya geçerseniz, cihazın sizi, belirttiğiniz zaman diliminin ardından otomatik olarak da çekebileceğini belirtmeyi unutmamalıyız.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy Mega 6.3 Android 4.2.2 Güncellemesini Aldı başlıklı makalemizde Samsung Galaxy Mega 6.3, Samsung Galaxy Mega 6.3 Android 4.2.2 güncellemesi ve Samsung Galaxy Mega 6.3 Android 4.3 güncellemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sohbete katılın

18 yorum

 1. s4 telefonumda kameranın ayar butonunu (çark işaretini kaybettim ) nasıl geri getirebilirim

  1. Solda en altta fiziksel seçenek tuşu var, ona basıp, Ayarlar’a tıklarsan, çark işaretini de orda görebilirsin.

 2. Ön kameram calismiyor daha dogrusu on kamera isaretini kaybettim nsil geri getirebilirim

 3. S4 telefon yeni aldım ama kamerası iyi çekmiyor Şişli gösteriyor napmam lazım yardimci olur musunuz arkadaş lar

  1. Soldaki fiziksel seçenek tuşuna tıklayarak Ayarlar’a gidip, oradan Sarsıntı Önleyiciyi aktif hale getirirsen daha sağlıklı çekimler yaparsın Rüya’cığım…

 4. s4 te fotoğraflara tarih ve saat etiketi nasıl basılır. hani fotoğrafın bir köşesinde çekildiği tarih ve saat görünsün istersek nasıl yaparız?

 5. Fotorafı cekiyorum ve cektigim fotoraf kücük gösteriyor yani cekmeden ekranda büyük duruyor cekince kücülüyor

 6. S4mini kullanıyorum bi süre sonra ön kameram çok kötü çekmeye başladı hatta ön kamerayla resim çekmeye son verdim bulanık ve net değil yardımcı olur musun admin

 7. baskan bu kamerada çark yok aya yapamıyorum onun için bu jarkı nası getircem yardım edin be yok baba yigit 😀

  1. 🙂 Murat, telefonunun seçenek tuşuna bassan Ayarlar çıkar kardeşim, Sol en alttaki fiziksel tuş 🙂

 8. S4 kullanıyorm fotoğraf çekiyorum ters gozüküyor nababilirimm

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.