Samsung Galaxy S5 Düğmeleri Tuş Ve Girişleri Hakkında Bilgiler

Samsung Galaxy S5 düğmeleriBu yazımızda sizlere, son zamanların en popüler, ve ses getiren cihazı Samsung Galaxy S5’in tuşları, düğmeleri, ve girişlerinden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de Samsung Galaxy S5 tuşları, Samsung Galaxy S5 düğmeleri, ve Samsung Galaxy S5 girişleri ile ilgili bilgi almak isterseniz, hemen detaylarımızı sizlerle paylaşmaya başlayalım:

Samsung Galaxy S5 açma kapama düğmesi: Bu tuş, adından da anlaşıldığı gibi, her şeyin öncesinde Samsung Galaxy S5’i açmanıza, ve kapatmanıza yarar. Samsung Galaxy S5’i kilitlemek için de bu tuşu kullanırsınız. Eğer bu tuşa uzun süreli basılı tutarsanız karşınıza bir menü çıkar. Bu menü ile, telefonunuzu sessiz konuma, ya da uçuş moduna, Ayarlar menüsüne ulaşmanıza gerek kalmadan alabilirsiniz.
Samsung Galaxy S5 Geri tuşu: Klavyeyi gizleyerek ekranı tam ekran şeklinde kullanmanıza olanaklı hale getiren geri tuşu, aynı zamanda bir önceki menüye dönmek için de kullanılmaktadır.
Samsung Galaxy S5 Uygulama tuşu: Son zamanlarda kullandığınız menüyü, ve programları size gösteren tuş olarak tanıtılabilmektedir.
Samsung Galaxy S5 Ev tuşu: Ana ekrana dönmenize yardımcı olan Ev tuşu aynı zamanda, internette bilgi aramanıza da yardımcı olmaktadır. Bunun için Ev tuşuna bir süre basılı tutmanız gerekmektedir.
Samsung Galaxy S5 Ses düğğmesi: Bu düğmenin en üstüne bastığınızda ses şiddetlenmekte, en alt kısmına bastığınızda ise azalmaktadır. Zil sesi seviyesini, görüşmelerde karşı taraftan gelen sesi bu düğme ile ayarlayabileceğiniz gibi, gelen aramalarda telefonu sessiz konuma almak için de ses düğmesinden faydalanabilirsiniz.
Samsung Galaxy S5 Kablo girişi. Cihazınızı şarj etmek, ya da bilgisayarınıza bağlamak için bu girişi kullanabilirsiniz.
Samsung Galaxy S5 Kulaklık girişi: Bu girişe mikrofonlu kulaklık takarak telefon görüşmelerinizi yapabilir, müzik dinleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İkinci El Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? başlıklı makalemizde ikinci el telefon alırken nelere dikkat edilmeli, ikinci el telefon almak ve ikinci el telefon almak istiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.