Samsung Galaxy S8 Ekran Görüntüsü Alma

Samsung’un 2017 amiral gemi modelleri Samsung Galaxy S8 ve Samsung Galaxy S8 Plus üzerinde, Home tuşu bulunmuyor. Ve bizler, telefonun ekran görüntüsünü çekmek için Samsung’da yıllardan bu yana, Home ve Power tuşlarına aynı anda basıyoruz. Peki Samsung Galaxy S8 ekran görüntüsü ve Samsung Galaxy S8 Plus ekran görüntüsü, Home tuşu olmadan nasıl alınır? İşte bu sorunun yanıtı:

Telefonun Ekran Görüntüsünü Çekmek

Aslında hem Samsung Galaxy S8; hem de Samsung Galaxy S8 Plus üzerinde bulunan fiziksel tuşlar, önceki modellerde bulunan fiziksel tuşlarla aynı. Home tuşu hariç… Cihazların sağ tarafında, uzun basılması halinde telefonu açmaya ve kapamaya yarayan, kısa basılması halinde ise ekranı kapayan ve açan güç tuşu; yani diğer adı ile Power tuşu yer alıyor. Sol tarafta ise, sesi açıp kapatmaya yarayan iki tuş var. Telefonun ekran görüntüsünü çekmek için kullanılması gereken tuşlar da, iki yüzde yer alan bu üç tuş.

Huawei G301 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Yapmanız gereken tek şey: Power tuşu; yani sağ tarafta yer alan tuş ile, sol tarafta bulunan ses kısma tuşuna aynı anda basmaktan ibaret. Bu işlemi yaptığınızda, hem telefonunuzun ışığı yanıp sönecek; hem de telefon hafifçe titreyecek; ya da resim çekme sesi çıkartacaktır. Bu şekilde, ekran görüntüsü almış olduğunuzu anlayabilirsiniz.

Almış olduğunuz ekran görüntüsü sonrasında, karşınıza üç farklı seçenek çıkacaktır. Kaydırma ekran görüntüsü bu seçeneklerden bir tanesi olup, özellikle internet sitelerinde bulunan yazıların görüntüsünü alabilmek adına idealdir. Sayfayı bir kere aşağıya kaydıran Samsung Galaxy S8, bu sayede, uzunluğu çok fazla olan bir ekran görüntüsü almış olur.

Windows Phone 8’de Ekran Görüntüsü Alma Bilgileri

Kırpma seçeneği, ikinci ekran görüntüsü seçeneğidir. Bunu seçmeniz halinde, karşınıza farklı seçenekler çıkar ve siz, resim düzenler gibi, aldığınız ekran görüntüsünü kırpıp kaydedebilirsiniz. Özellikle almış olduğunuz görüntünün, gerekli kısmından başka bilgi vermek istemiyorsanız, bu seçenek sizin için idealdir.

Ek açıklamalar seçeneği ise üçüncü seçenek. Bunu seçerek, istediğiniz yeri işaretleyip, farklı açıklamalar da yazarak, kaydedip, istediğiniz kişiye gönderebiliyorsunuz.

Telefonda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır? Telefonda Ekran Görüntüsü Kaydetme

Kısacası Samsung, Samsung Galaxy S8 ekran görüntüsü konusunda gerçek anlamda fark yaratmış durumda.

Bir önceki yazımız olan iPhone 8 Ne Kadar Olacak? başlıklı makalemizde iPhone 8, iPhone 8 fiyatı ve iPhone 8 ne kadar olacak hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.