Şarjı Bitmeyen Telefon Arayanlara Öneriler

Huawei G301 ekran görüntüsü nasıl alınırTeknolojik ilerlemenin büyük bir hızla devam ettiği günümüzde özellikle akıllı telefonlarda yaşanan gelişmeleri artık takip edemez hale geldik. Akıllı telefonlardaki gelişmeler neticesinde artık cihazlar daha kullanışlı bir hal almasına karşın özellikle batarya verimliliğinde büyük sorunlar meydana geldi. Üreticiler cihazlar için akla hayale gelmeyecek özellikler eklerken batarya ile ilgili sorunlara pek çözüm bulamadılar. Fakat artık bu olumsuz durum geride kaldı. Üreticiler şarjı bitmeyen telefon üretemeseler de daha uzun süre kullanım imkanı veren bataryalar üretmeye başladı.

Şarjı bitmeyen akıllı telefon eminim herkesin en büyük hayallerinden birisidir. Fakat böyle bir şey maalesef mümkün değil. En azından şimdilik böyle bir durum yok. Fakat şarjı uzun süre devam eden akıllı telefonlar bulmak mümkündür. Şarj nedeniyle yaşanan sorunlar akıllı cihazların birçok kişi tarafından akılsız görülmesine yol açıyordu. Bunu dikkate alan telefon üreticileri şarjı daha uzun süre devam eden akıllı telefonlar üretmeye başladı.

Şarjı bitmeyen cep telefonu olarak da bilinen bu telefonlardan birisi Huawei Ascend Mate 2’dir. 3900 mAh gücündeki bataryası ile 14 saat kullanım imkanı vermektedir. Sony Xperia Z3 12 saat giden 3100 mAh bataryaya sahip. Akıllı telefon piyasasında biraz geride kalan Nokia Lumia Serisinin uzun giden bataryası sayesinde hatırı sayılır bir müşteri kitlesine ulaştı. Lumia 1530 de yaklaşık 12 saat giden 3400 mAh gücünde batarya bulunuyor. Samsung Galaxy Note 4, HTC One M8, Avea inTouch 4, iPhone 6 Plus ve Motorola Droid turbo akıllı telefonları şarjı uzun giden diğer akıllı cihazlar olarak sıralanabilir.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy Note 5 Ne Zaman Türkiye'de? başlıklı makalemizde Samsung Galaxy Note 5, Samsung Galaxy Note 5 fiyatı ve Samsung Galaxy Note 5 ne zaman hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.