Selfie Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenlerin Neler Olduğunu Merak Ediyor Musunuz?

selfie çekmenin püf noktalarıSelfie çılgınlığına kapılmayan yok gibi bir şey… Hepimiz en az bir kaç Selfie çekmişizdir öyle değil mi? Bu yazımızda sizlere Selfie çekmenin püf noktalarından söz ederek, Selfie çekerken dikkat edilmesi gerekenleri aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Böylelikle, çektiğiniz; ve sosyal medyada paylaştığınız Selfielerin, en iyi olmasını sağlayabilirsiniz… İşte Selfie çekerken dikkat edilmesi gerekenler:

Selfie çekerken dikkat edilmesi gereken ilk detay, kollarınızın görünmemesi elbette. Bunu sağlamak için ise en pratik yöntem, tek başınıza Selfie çekilmemenizin gerekliliği. Yanınıza bir arkadaşınızı, ailenizden birini; ya da evcil hayvanınızı alarak Selfie çekilmek, sizin daha güzel gülmenizi sağlayacağı gibi, aynı zamanda arka planın daha az dikkat çekmesini, ve kollarınızın da görünmemesini olanaklı hale getirecektir.
Selfie çekmenin püf noktaları arasında yer alan bir diğer detay da, Selfie çekimi sırasında, kamerayı görüş açısının biraz yukarısında tutmak, sonrasında da sağ, ya da sola kaydırmak. Vesikalık resim değil, Selfie çekiyorsunuz, ve buna göre hareket etmelisiniz. Düz görünmenin engellenmesinin yanında, yüzünüz de daha ince, ve daha güzel bir görünüm ile resme yansıyacaktır. Her Selfiede bu açıyı da kullanabilirsiniz, bir zaman sonra kendiniz için en uygun açıyı bulmuş olursunuz zaten…
Selfie çekerken dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğeri de doğal olmak. Yapay gülümsemelerden; ya da mimiklerden kesinlikle kaçınmanız gerektiğini unutmamalısınız…
Selfie çekimi sırasında, arkanızda bulunan arka planın ise, dağınık olmamasına, abartılı olmayıp, sade olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Yoksa sizden çok arka plan dikkat çekecektir, unutmamalısınız. Güzel bir manzara, ya da evinizdeyseniz duvar dahi, arka plan olarak daha çok tercih edilmektedir.
Selfie çekerken dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğeri ise, ışığın üstünüzde bulunmamasının gerekliliğidir. Karşınızdan gelen ışık, ya da arkanızdan gelen ışık, yukarıdan gelen ışıktan daha güzel Selfie çekmenizi olanaklı hale getirecektir. Gölge dağılımlarının sağlıklı olması için bu detaya mutlaka dikkat etmelisiniz…
Selfie çekerken bakımlı olmayı, makyaj yaparak aksesuar kullanmayı da unutmamalısınız… Evet doğal olmalıyız ama, kimse bizi habersiz çekmiyor. Neden kötü görünelim?

Bir önceki yazımız olan iPhone Wi-Fi İle İnternete Girmiyor Diuenlerin Yapması Gerekenler başlıklı makalemizde iPhone Wi-Fi İle İnternete bağlanma sorunu, iPhone Wi-Fi İle İnternete bağlanmıyor ve iPhone Wi-Fi İle İnternete girmiyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.