SnapDragon 820 Telefonlar

SnapDragon 820 kullanacak telefonlarMWC 2016’da tanıtılan akıllı telefonların pek çoğunda kullanılan işlemci QualComm SnapDragon 820 oldu. SnapDragon 810, başarısızlık örneği bir işlemci idi; ancak SnapDragon 820 bu başarısızlığı silmek istercesine, hep üst seviye akıllı telefonlarda kullanıldı; Samsung, ve LG’nin amiral gemisi cihazları olan Galaxy S7; ve G5’te SnapDragon 820 boy gösterdi… Peki bu cihazların yanında, SnapDragon 820 telefonlar hangileri? Yazımız içerisinde SnapDragon 820 Kullanacak telefonları sizlere aktarmaya çalışacağız…

SnapDragon 820 Kullanacak Telefonlar

LG G5: Modüler yapısı olan cihazın fotoğraf makinesi; ve müzikçalar olarak kullanılabilmesi de mümkün. Bataryası çıkartılabilen LG G5, SnapDragon 820 telefonlar arasında LG’nin amiral gemisi olarak dikkatleri çekmekte. Cihaz arkasında bulunan çift dahili kamerası ile dikkatleri çekiyor; ve bu kamera ile mükemmel fotoğraflar çekebilmenin olanaklı olacağı belirtiliyor.

HP Elite X3: MWC 2016’da tanıtılan, Windows 10 işletim sistemi yüklü olarak gelecek HP Elite X3, 5.96 inç geniş ekranında Quad HD çözünürlük sunuyor; ve buna karşın Continuum özelliği de cihazda yer alıyor. Bu şu demek: 4.150 mAh gücünde çok iyi bir pile sahip olan cihazı monitörünüze bağlayabilir, ve onu bir bilgisayar gibi kullanabilirsiniz.

Xperia X Performance: Sony artık Xperia Z zerisini tamamladığını açıkladığı geçtiğimiz günlerden sonra, yoluna Xperia X serisi ile devam edeceğini de MWC 2016’da kanıtladı… Ve bu serinin en güçlü telefonu Xperia X Performance, SnapDragon 820 telefonlar arasında yer alıyor. Cihazda 23 MegaPiksel dahili kamera kullanılıyor. Xperia X Performance, Sony’nin son cihazlarının çoğunda olduğu gibi suya, ve toza dayanıklılığı ile biliniyor.

Xiaomi Mi 5: SnapDragon 820 kullanacak telefonlar arasında yer alan Xiaomi Mi 5, MWC 2016’da tanıtılan Samsung; ve LG’nin amiral gemilerini, Full HD ekran kullanması ile geride bıraktı. Bununla birlikte, cihazın fiyatı ile de göz dolduracak olması bekleniyor.

Samsung Galaxy S7: Aslında Samsung’ûn kendi işlemcisi Exynos 8890… Ancak daha önceki modellerde de olduğu gibi, bazı ülkelere SnapDragon 820 kullanacak telefonlar arasında ulaşacak olan cihaz suya dayanıklılığı ile ön plana çıkıyor.

Bir önceki yazımız olan 2016'da Hangi Telefonlar Çıkacak? başlıklı makalemizde 2016'da çıkacak Android telefonlar, 2016'da çıkacak telefonlar ve 2016'da hangi telefonlar çıkacak hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.