Sony Xperia P Özellikleri Ve Sony Xperia U Özellikleri

Bu yazımızda sizlere, Sony Xperia P; ve Sony Xperia U hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Sony Xperia P özellikleri, ve Sony Xperia U özellikleri hakkında bilgi alarak, Sony Xperia serisi hakkında daha fazla şey öğrenecek; ve yine bu sayede, alacağınız yeni akıllı telefon hakkında daha kolay seçimler yaparak, iyi fikirler yürütebileceksiniz. Öncelikle Sony Xperia P; ve Sony Xperia P özellikleri; sonrasında da Sony Xperia U; ve Sony Xperia U özelliklerini yakından tanıyalım…

Sony Xperia P: Sony Xperia P özellikleri arasında ilk olarak işletim sisteminden söz etmek istiyoruz. Sony Xperia P, Android 2.3 işletim sistemi ile kullanıcılarına sunulmasının yanında, Sony Xperia P’nin, Android 4.0’a yükseltilebilmesi de mümkün. Sony Xperia P özellikleri arasında 1 GHz çift çekirdekli işlemcisinden de mutlaka söz etmek gerekiyor. Sony Xperia P’nin ekran boyutunun 4 inç olduğunun belirtilmesi de, unutulmaması gereken bir diğer nokta olarak karşımıza çıkıyor. Sony Xperia P özellikleri arasında ekran çözünürlüğünden de söz etmek gerekiyor; ve çözünürlük karşımıza, 960 x 540 qHD olarak çıkıyor. Sony Xperia P özellikleri arasında 8 MegaPiksel kamerasından da söz etmek gerekiyor. Sony Xperia P ile, 1080p çözünürlüğünde video kaydı gerçekleştirmenin olanaklı olduğunu da bilmelisiniz. Sony Xperia P’de bir de n yüz kamerası bulunuyor. Sony Xperia P özellikleri arasında, 1300 mAh pil ömründen de söz etmek gerekirken, 3D çevresel ses özelliği, ve NFC’nin de Sony Xperia P özellikleri arasında yer aldığı unutulmamalı. Sony Xperia P renkleri, gri, kırmızı, ve siyah olarak belirtiliyor.
Sony Xperia U: Sony Xperia U özellikleri arasında da ilk olarak işletim sisteminden söz etmek gerekiyor: Sony Xperia U özellikleri arasında yer alan işletim sistemi Android 2.3; ancak Android 4.0 yükseltme çalışmalarının başladığı da unutulmamalı. Sony Xperia U özellikleri arasında ekran boyutunun 3.5 inç olduğunun da belirtilmesi gerekiyor. Sony Xperia U özellikleri arasında yer alan ekran çözünürlüğü ise 854 x 480… Sony Xperia U, 1 GHz çift çekirdek işlemci kullanırken, Sony Xperia U özellikleri arasında 5 MegaPiksel kamerasından da söz etmek büyük önem taşıyor. Sony Xperia U’da, 3D çevresel ses özelliği; ve NFC’den de söz etmek gerekiyor. Sony Xperia U özellikleri arasında yer alan pil ise, 1320 mAh. Sony Xperia U, içerisinde 8 GB dahili hafıza barındırmayı da ihmal etmiyor. Siyah, ve beyaz renk seçenekleri ile satışa sunulacak olan Sony Xperia U özellikleri arasında, DLNA; HDMI çıkışlarının da bulunduğundan, ve aynı zamanda, akıllı telefonun 110 gram ağırlığında olduğundan da söz etmeyi unutmamak gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy S 3 Hakkında Bilgiler Ve Muhtemel Samsung Galaxy S 3 Özellikleri başlıklı makalemizde Samsung Galaxy S 3, Samsung Galaxy S 3 hakkında ve Samsung Galaxy S 3 özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.