Sony Xperia Sola Cep Telefonu ve Özellikleri

Geliştirdiği akıllı telefonları ile uzun zamandır ilgi odağı olmayı başaran Sony, son geliştirdiği Sony Xperia modeli ile de yine ilgi çekmeyi başaracak. Sony’nin geliştirdiği yeni modelinin adı Xperia Sola… Sony Xperia Sola ile, yapacağınız işlemleri, telefonun dokunmatik ekranına dokunmadan gerçekleştirebileceğinizin garantisini veriyor…<!–adsense–>

Sony Xperia Sola Cep Telefonu ve Özellikleri

Sony Xperia Sola, Floating Touch teknolojisi ile çalışıyor. Floating Touch isimli bu teknoloji, bugüne kadar hiç bir cep telefonunda kullanılmadı. Sony tarafından yapılan açıklamaya göre, Floating Touch teknolojisi, Sony Xperia Sola ekranına dokunmasanız da, isteklerinizi algılayabilme yeteneği ile Sony kullanıcılarının yüzünü güldürerek, onları sevindirmeyi başarıyor.

Sony Xperia Sola, 1 GHz çift çekirdekli işlemciye sahip olması ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başaran telefonlar arasında yer alıyor. Xperia Sola işletim sistemi olarak Android 2.3 Gingerbread teknolojisini kullanıyor. Xperia Sola kullanıcılarının, yaz aylarında, işletim sistemlerini Android 4.0 Ice Cream Sandwich’e çevirebileceklerini de belirtmemiz gerekiyor.

Xperia Sola üzerinde, quick snap özelliği taşıyan 5 MegaPiksel gibi önemli ve kaliteli bir kamera bulunuyor. Bunun yanında, Sony Xperia Sola ekranının da 3.7 inç; ve Bravia olduğunu belirtmeden geçmememiz gerekiyor. Sony Xperia Sola hafızası dahili olarak 8 GB, MicroSD desteği ile ise, Xperia Sola hafızasının 32 GB’a kadar yükseltilebilmesi mümkün.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.