Telefon İnternete Bağlanmıyor

telefon internete neden girmezGünümüzde oldukça yaygınlaşan akıllı telefonlar sayesinde internet kullanımı da yaygınlaşmaktadır. Hatta her akıllı telefon sahibi cihazının internet bağlantısı olmadan pek bir işe yaramadığını düşünmektedir. Hal böyle olunca internet ve akıllı cihazları birlikte anabiliriz. Fakat her elektronik cihazda olduğu gibi telefonlarda da zaman zaman birtakım sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu sorunlardan birisi de telefondan internete girememe sorunudur. İnternette yer alan forumlarda çok sayıda kullanıcı, telefon internete neden girmez diye birbirlerine sormaktadır. Bu yazımızda telefonun neden internete bağlanamadığı sorusuna verilen cevaplardan derlediklerimizi siz kıymetli okurlarımızla paylaşacağız. Böylece sizler de telefondan internete giremiyorsanız artık girebileceksiniz.

Siz de telefon internete bağlanmıyor diyerek bu soruna cevap arıyorsanız öncelikle sıkıntının kaynağını bulmalısınız. Eğer modeminizden diğer telefonlar internete erişebiliyor ve sadece sizin telefonunuzdan erişemiyorsanız sıkıntı anlaşılacağı üzere telefonunuzdadır. Eğer kimse bağlanamıyorsa sıkını modemden kaynaklanmaktadır. Bu iki durumda da yapılması gereken işlemler farklıdır. Telefonunuzdan kaynaklı internete erişememe sorunu yaşadığınızı varsayarsak DNS ayarlarına bakmak gerekecektir. Telefonunuzun kablosuz özelliğini açın. Ardından bağlanmak istediğiniz ağa tıklayın ve şifreyi girin. Tamam’a tıklamadan önce alt tarafta yer alan Gelişmiş Seçenekleri Göster’e tıklayın. Açılan ekranda İP ayarlarının bulunduğu yerden DHCP yi otomatik değil, elle yapmak gerekir. Önce IP adresinin son 3 hanesini değiştirin. Ardından Geçit yazan yerdeki son iki rakamı ya da bir tanesini değiştirin. DNS 1 ve 2 yazan yerlere de sırasıyla 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 yazıp OK’e tıklayarak çıktıktan sonra modemi kapatıp açmanız yeterli olacaktır.

Telefon internete geç giriyor ise bu durumda da yukarıda bahsettiğimiz işlemleri yaparak sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz. Halen internet erişiminde sıkıntı yaşıyorsanız telefonunuza format atmanızı öneriyoruz

Bir önceki yazımız olan Gmail Hesabımı Unuttum başlıklı makalemizde Gmail hesabımı unuttum, Gmail hesabımı unuttum nasıl bulurum ve Gmail hesabımı unuttum telefon açılmıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.