Telefon Isınması İçin Çözüm Önerileri

HTC One mini 2Bu yazımızda sizlere, telefonun ısınmasını nasıl önleriz sorusunun yanıtları arasında yer alan, telefon ısınmasına çözüm önerilerinden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer sizin de başınız telefon ısınması problemi ile dertte ise; ve en kaliteli telefonun dahi ısındığından şikayet ediyorsanız, telefonun ısınmasını nasıl önleriz sorusunun yanıtları arasında yer alan, telefon ısınmasına çözüm önerilerine birlikte göz atalım:

Telefon ısınması, açık konumda bıraktığınız güç tasarrufundan kaynaklanabilir. Bu nedenle, eğer şarj cihazınız yanınızda ise, telefon ısınmasına çözüm olarak güç tasarrufunu kapatabilirsiniz.
Ekran parlaklığını olabildiğince kapatarak, telefonun ısınmasını nasıl önleriz sorusuna yanıt bulabilirsiniz. Bunun yanında, senkronizasyonlarınızın da kapalı olmasını sağlayarak kendinizi sağlama alabilirsiniz.
Telefonunuzda yüklü bulunan uygulamaların olabildiğince güncel olmasını sağlamaya çalışın. Fabrika ayarlarına döndüğünüz zamanlarda ise, telefonunuzda bulunan eski yedekleri geri yüklememeye özen gösterin.
Widgetlerin çalışması da telefon ısınmasına neden olur. Bu nedenle widgetlerin kapalı kalmasına özen gösterin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.