Telefon Kapalıyken WiFi Açma Nasıl Gerçekleştirilir?

telefon kapalıyken WiFi açmaBu yazımızda sizlere, telefon kilitliyken WiFi açma bilgilerinden söz etmeye çalışacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Çünkü pek çok kişi, gerek telefon, gerekse de tabletinin bir başkasının eline geçmesi, ve desen kilidinin yanlış girilmesi dolayısı ile cihazının kilitlenmesi, ve sonrasında Gmail adresi, ve şifresini bilmesine rağmen, cihazında WiFi kapalı olduğu için kilit açma işlemini başarı ile gerçekleştirememekte, ve format atarak, cihaz içerisindeki bilgilerini kaybetmek durumunda kalmaktadır. Peki telefon kilitliyken WiFi açma nasıl gerçekleştirilebilir?

Telefon kilitliyken WiFi açma, bazı cihazlarda bildirim çubuğunun aşağı indirilmesi sureti ile gerçekleştirilebilmektedir. Bazı cihazlarda ise, telefon kilitliyken WiFi açma, telefonun açma kapama tuşuna uzun süre basılması sureti ile, Veri Ağı modunu etkin etmek sureti ile gerçekleştirilebilmektedir. Bunun dışında, eğer tüm bu işlemler gerçekleştirilemiyorsa, yapılabilecek olan işleme bakmak istersek:
Cihazımızın Mobil Veri’si açık ise, ya da WiFi’si açık, ancak herhangi bir ağa bağlı değil ise, daha önceden Gmail hesabınız ile; ve şifreniz ile cihazınızı kullandığınız bir WiFi ağının bulunduğu yere giderek, yeniden Gmail adresi, ve şifrenizi yazarak cihazınıza giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Eğer tüm bu girişimlerinizde başarısız olduysanız, sizin için tek çözüm yine de Factory Reset değildir. Screen Lock ByPass kullanımı gerçekleştirerek, telefonunuzun format atılmadan kurtulmasını olanaklı hale getirmeyi sağlayabileceğinizi unutmamalısınız. Ancak tüm bu girişimleriniz başarısız oluyorsa, bu durumda Factory Resetten başka şansınız yok demektir…

Bir önceki yazımız olan General Mobile Discovery Güncelleme Paketinde Neler Var? başlıklı makalemizde General Mobile Discovery, General Mobile Discovery güncelleme ve General Mobile Discovery güncelleme nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

“Telefon Kapalıyken WiFi Açma Nasıl Gerçekleştirilir?” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.