Kalemli Akıllı Telefonlardan LG G Pro Lite Mi Samsung Galaxy Note 3 Mü?

samsung-galaxy-note-3Bu yazımızda sizlere, LG G Pro Lite mi Samsung Galaxy Note 3 mü sorusunun yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Kalemli akıllı telefonlar arasında yer alan Samsung Galaxy Note 3’ü mü, yoksa LG G Pro Lite’i mi almak istediğinize karar veremiyorsanız, hiç zaman kaybetmeden Samsung Galaxy Note 3 mü LG G Pro Lite mi sorusunun yanıtını sizlere vermeye çalışalım, ve kalemli akıllı telefonlardan hangisini almak istediğinize karar vermenizi sağlayalım.

LG G Pro Lite Mini SIM ile Samsung Galaxy Note 3 ise Micro SIM ile çalışıyor.
LG G Pro Lite 9.4 milimetre inceliğinde, Samsung Galaxy Note 3’ün inceliği ise 8.3 milimetre.
LG G Pro Lite 161 gram ağırlığında, Samsung Galaxy Note 3’ün ağırlığı ise 168 gram.
LG G Pro Lite’nin ekranı IPS LCD iken, Samsung Galaxy Note 3’ün ekranı Süper AMOLED ekran.
LG G Pro Lite ekran boyutu 5.5 inç iken Samsung Galaxy Note 3’ün 5.7 inç ekranı var.
LG G Pro Lite ekran çözünürlüğü 540 x 960 piksel Samsung Galaxy Note 3 ise Full HD çözünürlük ile geliyor.
LG G Pro Lite ppi değeri 200 iken, Samsung Galaxy Note 3’ün ppi değeri 386 olarak belirtiliyor.
lg-g-pro-lite-d680Buraya kadar baktığımızda, kalemli akıllı telefonlar arasında, ekran boyutu, ve görüntü kalitesi olarak Samsung Galaxy Note 3’ün üstünlüğünü görüyoruz. İncelik bakımından da üstün olan Samsung Galaxy Note 3’ün karşısında, LG G Pro Lite daha hafif bulunuyor. LG G Pro Lite mi Samsung Galaxy Note 3 mü diyenler için bilgilerimizi aktarmaya devam edecek olursak:
LG G Pro Lite’nin dahili hafızası 8 GB. Samsung Galaxy Note 3’ün ise üç farklı hafıza alternatifi var: 16 GB, 32 GB, 64 GB… Bununla birlikte, Samsung Galaxy Note 3’ün hafızası MicroSD kart ile 64 GB daha arttırılabilir iken, LG G Pro Lite’nin hafızası 32 GB arttırılabiliyor. LG G Pro Lite mi Samsung Galaxy Note 3 mü diyenler, Samsung Galaxy Note 3’ün içerisine, her koşulda daha fazla bilgi yükleyebiliyor.
LG G Pro Lite içerisinde 1 GB RAM bulunurken, Samsung Galaxy Note 3 içerisinde 3 GB RAM yer alıyor. Bu şu anlama geliyor: Samsung Galaxy Note 3 ile aynı anda çok daha fazla program, ve uygulamayı çalıştırabiliyorsunuz…
LG G Pro Lite’nin bağlantı alternatifleri Samsung Galaxy Note 3’e göre biraz zayıf kalıyor. 7.2 Mbps hızı ile internet bağlantısı sunan LG G Pro Lite’nin karşısında Samsung Galaxy Note 3’ün hızı 42 Mbps olarak gözlemleniyor. Bluetooth 3.0 kullanan LG G Pro Lite’nin karşısında Samsung Galaxy Note 3 Bluetooth 4.0 ile geliyor. NFC desteği de sunmayı ihmal etmeyen Samsung Galaxy Note 3’ün USB 3.0 bağlantısı bulunuyor. LG G Pro Lite’de ise USB 2.0 mevcut.
Samsung Galaxy Note 3’ün dahili kamerası 13 MegaPiksel, ve Kalite Kontrol özelliğine sahip. LG G Pro Lite’nin kamerası ise 8 MegaPiksel. Görüntülü konuşma için sunulan ön kamera ise LG G Pro Lite’de 1.2 MegaPiksel iken, Samsung Galaxy Note 3’te 2 MegaPiksel olarak belirtiliyor.
LG G Pro Lite Android 4.1.2 işletim sistemi ile gelirken, Samsung Galaxy Note 3 Android 4.3 işletim sistemini kullanıyor, ve Android 4.4 güncellemesini de almış bulunuyor.
MediaTek MT6577 çift çekirdekli 1 GHz Cortex A9 işlemci kullanan LG G Pro Lite’nin karşısında, Exynos 5 Octa dört çekirdekli 1.3 GHz Cortex A7 işlemci kullanan Samsung Galaxy Note 3 duruyor. Bu da bize, iki cihazın hızı ile alakalı çok net bir bilgi sunuyor…
Mali-T628 MP6 grafik işlemcili Samsung Galaxy Note 3’e ise LG G Pro Lite PowerVR SGX531 grafik işlemci karşılık veriyor.
LG G Pro Lite’de FM Radio mevcut iken, Samsung Galaxy Note 3 için aynı durum söz konusu değil.
LG G Pro Lite içerisinde Li-İon 3140 mAh gücünde, Samsung Galaxy Note 3 içerisinde ise 3200 mAh gücünde pil bulunuyor. LG G Pro Lite ile 700 saat bekleme, 14 saat konuşma yapılabiliyor iken, Samsung Galaxy Note 3 ile 420 saat bekleme 21 saat konuşma yapılabiliyor.
Kalemli akıllı telefonlar arasında LG G Pro Lite mi Samsung Galaxy Note 3 mü sorusuna yanıt olarak, verilen özelliklerine baktığımızda Samsung Galaxy Note 3’ü direk görüyoruz, ancak, iki cihaz arasında yarıyarıya fiyat farkı bulunduğunu da belirtmemiz gerekiyor. Samsung Galaxy Note 3 1.959 TL’ye satılırken, LG G Pro Lite 999 TL’den satılıyor…

Bir önceki yazımız olan LG G Pro 2 Özellikleri Ve LG G Pro 2 İncelemesi başlıklı makalemizde LG G Pro 2, LG G Pro 2 incelemesi ve LG G Pro 2 özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.