Telefon Kendi Kendine Kapanıyor

telefon kendi kendine kapanıp açılıyor SamsungBu yazımızda siz değerli okurlarımızdan gelen telefon kendi kendine kapanıp açılıyor sorusuna dair önemli çözüm önerilerinde bulunacağız. Böylece telefon kendi kendine kapanıyor ve açılıyor diye bir derdiniz kalmayacak.

Telefon kendi kendine kapanıp açılıyor Samsung marka cep telefonlarında sıkça karşılaşılan sorunlardan birisidir. Bazılarında sadece kendi kendine kapanırken bazılarında ise bildiğimiz reset atıyor cihaz kendi kendine. Bu durumda aklınıza gelmesi gereken ilk iş son olarak yüklediğiniz uygulamalar olmalıdır. Bazı gereksiz ve yayıncısı pek iyi olmayan uygulamalar Samsung marka telefonlar başta olmak üzere tüm akıllı cihazlarda benzer sorunlara yol açabiliyor. Bu sorunu çözebilmek için ilk olarak tespit ettiğiniz uygulamayı cihazınızdan hemen kaldırıp yeniden başlatın. Bir süre daha kullanarak sorunun giderilip giderilemediğini gözlemleyin. Eğer sorun hala devam ediyorsa geriye tek bir çözüm yolu kalıyor. O da tüm bilgilerinizi alarak telefonunuza format atmak olacak. Formata rağmen sorunun devam etmesi halinde ise cihazınızın servise götürülmesi gerekir.

Telefon kendi kendine kapanıp açılıyor ise bunun nedeni büyük bir ihtimalle yazılımla ilgili bir sorundur. Bu sorunu giderebilmenin en ideal yolu format atmaktır. Fakat yukarıda da bahsettiğimiz gibi öncelikle uygulamalarda bir sorun var mı yok mu onu kontrol etmelisiniz. Format atmaktan başka bir çareniz kalmadıysa bu durumda tüm bilgilerinizi yedeklemeniz gerekecektir. Format atmadan evvel tüm verilerinizin yedeğini almayı sakın unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Casper Via T17 Format Atma başlıklı makalemizde Casper Via T17, Casper Via T17 format atma ve Casper Via T17 şifre kırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.