Telefon Kilidi Ne İşe Yarar? Telefon Kilidi Nasıl Yapılır?

telefon kilidiBu yazımızda sizlere telefon kilidi ile ilgili bilgilerden söz ederek, telefon kilidi ne işe yarar, telefon kilidi nasıl yapılır; ve telefon kilidi nasıl açılır… şeklindeki soruların yanıtlarını aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de telefon kilidi ile ilgili bilgiler edinmek isterseniz, ilk olarak telefon kilidi ne işe yarar sorusunun yanıtını aktaralım:

Telefon kilidi ne işe yarar? Telefon kilidi, telefonun, sizin haricinizde bir başka kişinin eline geçmesi halinde, telefonda bulunan size özel resim, mesaj, ya da diğer içeriklere, o kişinin ulaşımını engeller, ya da telefon kilidi ne işe yarar sorusunun yanıtını şu şekilde de verebiliriz: Telefon kilidi, telefonunuzu sizin haricinizde herhangi bir başka kişinin kullanmasını olanaksız kılar…
Telefon kilidi nasıl yapılır? İlk olarak telefonunuzun Ayarlar kısmına girmeniz gerekmektedir. Sonrasında Cihazım kısmına girmeli, ve buradan Ekranı Kilitle kısmına gelmelisiniz. Ardından ise Ekran Kilidi kısmına tıklayarak, telefon kilidini ne şekilde kullanmak istediğinizi seçmeniz gerekmektedir. İster şifre, ister PİN, isterseniz de model ile telefon kilidini gerçekleştirebilirsiniz. Kaydırma yöntemi ile de telefon kilidi gerçekleştirilebilmektedir, ama kaydırma yönteminde isteyen herkesin telefonunuzu kullanabileceğini bilmeniz gerekmektedir. Telefon kilidi için önerilen en yüksek güvenlik şifre ile sağlanmaktadır.
Telefon kilidini model olarak belirleme: Desen kilidi olarak da bilinen bu telefon kilidinde, isimden de anlaşılacağı üzere telefonunuza bir desen çizmeniz gerekmektedir. Telefon kilidini model olarak seçtiğinizde, ilk önce bir noktaya basmalı, sonrasında ise en az dört noktayı birbirine birleştirecek bir desen oluşturmalısınız. Bu işlemin ardından Devam’a tıklayarak yeniden aynı modeli girmeli; sonrasında da Tamam’a basmalısınız.
Telefon kodunu Pin kodu olarak ayarlamak için ise, Pin seçeneğini seçerek bir telefon kodu oluşturmalı, sonrasında Devam’a basarak aynı kodu yeniden yazmalısınız, ve bunun ardından da Tamam’a tıklamanız yeterli olacaktır. Aynı işlemi şifre için de uygulayabilirsiniz; ancak şifrenin daha güvenli olmasının nedeni, hem harf; hem de rakamlardan; hatta noktamalama işaretlerinden oluşabiliyor olmasıdır.
Telefon kilidi nasıl açılır? Bunun için yapmanız gereken, telefonu kullanmak istediğinizde ilk olarak telefon kilidi şeklinde belirlediğiniz şifre, Pin; ya da deseni girmek; sonrasında da Tamam’a tıklamaktır.
Telefon kilidi nasıl kaldırılır? Telefon kilidi nasıl kaldırılır sorusunun yanıtı için telefonunuzun menüsünden Ayarlar’a gitmeli, sonrasında da Cihazım’a tıklayarak telefonu Kilitle’den Hiç Biri kısmını tıklamanız gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.