Telefon Neden Açılmaz?

Huawei G301 ekran görüntüsü nasıl alınırSon zamanlarda herkeste bulunan yokluğunda ne yapacağımızı bilemediğimiz, zaman geçirme arkadaşımız telefonlarımız var. Günlük yaşantımızda hiçbir zaman yanımızdan ayırmadığımız bu teknolojik cihazların bir de arıza sorunu var. Bazı telefonlar arıza yaptığında açılmayabilir. Mesela telefon neden açılmaz? Sorusuna birçok neden sıralayabiliriz.

Arıza nedenlerinin birçoğu kullanıcı hatasından kaynaklanır. Kendi yaptıkları hataları bilmeden, kullanım kurallarını okumadan telefon kullanan insanlar telefonum açılmıyor diye teknik servislere koşarlar. Bir telefon açılmıyorsa ilk aklımıza gelen telefonun bataryası olmalıdır. Pil bitik olabilir veya yanlış şarj etmeden kaynaklı şişebilir ve ömrünü bitirdiyse içindeki sıvı akabilir. Böyle durumlarda ilk yapmamız gereken bataryayı şarja takmak ve telefonu açmaktır. Buna rağmen açılmıyorsa başka bir dolu pil takarak denemektir. Çalışırsa telefonun şarj aleti veya şarj etme yeri arızalı olabilir. Bataryayı iyice bitmeden şarj etmek batarya ömrünü yıpratarak kısa sürede kullanılmaz hale getirir.

Bu konularda bilginiz az ise en yakın teknik servisten ya da internette Google amcaya “telefonum açılmıyor ne yapabilirim” diye sorabilirsiniz. Yazılan cevaplar sizi yönlendirerek bir sonuca ulaştırabilir. Telefonun açılmamasının en büyük ve en masraflı sebebi ise suya düşmesi veya su ile temas etmesidir. Genelde bu durumlarda telefonlar kullanılamaz hale gelirler. Size yeni bir telefon aldıracak bu hatayı yapmamaya elimizden geldiğince dikkat etmeliyiz.

Bir önceki yazımız olan Telefonum Suya Düştü Ne Yapmalıyım? başlıklı makalemizde telefonum suya düştü, telefonum suya düştü açılmıyor ve telefonum suya düştü ne yapmalıyım hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.