Telefona Sıvı Teması Nelere Sebep Olur?

telefona sıvı temasıBu yazımızda sizlere, telefona sıvı teması, telefona sıvı teması tamiri, ve telefonda sıvı teması nasıl anlaşılır şeklindeki soruların yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Siz de telefona sıvı teması, telefona sıvı teması tamiri, ve telefonda sıvı teması nasıl anlaşılır şeklindeki soruların yanıtlarını merak ediyorsanız, zaman kaybetmeden sizler için, bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım…

Telefona sıvı teması gerçekleştiğinde, metaller özelliğini kaybedebilir; ya da oksitlenme söz konusu olabilir. Telefona sıvı temasının, bir arabanın paslanması, ve sonrasında da çalışamaz hale gelmesi ile aynı şey olduğunu söyleyebiliriz.
Telefonda sıvı teması nasıl anlaşılır sorusunun yanıtına baktığımızda, genellikle teknik servislerle karşı karşıya kalırız. Telefonumuz bir nedenden dolayı çalışamaz hale gelir, tuşları basmaz… Böyle bir durumda telefonumuzu teknik servise verdiğimizde, genellikle garanti kapsamı dışında olan telefona sıvı teması ile karşılaşırız, ve uygulanacak olan şey, telefona sıvı teması tamiridir. Eğer su geçirme özelliği bulunan bir telefon kullanıyorsanız, bu tamirin, garanti kapsamında olmadığını belirtmeliyiz.
Telefona sıvı teması en çok, tuzlu su, klorlu su gibi sıvıların telefonumuzla temas etmesi durumunda etkili olmaktadır. Alkol, ya da su, diğerlerine göre daha az etkiye sahip sıvılar arasında yer almaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.