Telefonda Ekran Videosu Nasıl Çekilir Diyenler İçin Screencast

telefonun ekran videosu nasıl çekilirBu yazımızda sizlere telefonda ekran videosu nasıl çekilir sorusunun yanıtı olan telefonda ekran videosu çekme, ve telefonun ekran videosunu çekme bilgilerini aktarmaya çalışacağız. Eğer siz de oynadığınız oyunu kaydetmek için telefonda ekran videosu nasıl çekilir diyorsanız, telefonda ekran videosu çekme, ve telefonun ekran videosunu çekme bilgilerini, zaman kaybetmeden sizler için aktarmaya başlayalım…

Telefonun ekran videosunu çekme adına, cihazınızın rootlu olmasının gerektiğini, ve rootlu cihazın garanti kapsamından çıkabileceğini, güvenlik bakımından da çok iyi sonuçlar vermeyebileceğini belirtelim. Bu anlamda, eğer root hakkında çok fazla bilginiz yoksa, telefonun kullanımına pek hakim değilseniz, root işlemini gerçekleştirmeyip, telefonda ekran videosu çekme işinden vazgeçmeniz gerektiğini hatırlatalım. Ama eğer ki root konusunda bir problem yoksa, telefonda ekran videosu çekme programı olarak SCR Screen Recorder; ya da, bir başka telefonda ekran videosu çekme programı olan Screencast’ı tercih edebilirsiniz.
Screencast’ı indirdiğinizi düşünürsek, programı açtığınızda, ilk olarak root erişimine onay vereceksiniz. Sonrasında ise, telefonun ekran videosunu çekme adına Ayarlar’a girerek, cihazınıza uygun seçenekleri tercih edip, yüksek verim elde edebilirsiniz. Ücretsiz sürüm ile tüm ayarlara ulaşamazsınız. Eğer ücretli sürüm kullanmak istiyorsanız buna göre Screencast indirimini gerçekleştirmeniz gerekecektir. Ayarlardan ana ekrana dönmenizin sonrasında ise, telefonun ekran videosunu çekmeye başlayabilirsiniz. Aynı butona basarak da telefonda ekran videosu çekme işini sonlandırabilirsiniz.
Video çekme sırasında, gereksiz çalışan programları kapatarak, daha iyi performans elde edeceğinizi belirtmeyi de unutmayalım.

Bir önceki yazımız olan Acaba 2014 Yılında En Çok Hangi Telefon Satılıyor? başlıklı makalemizde en çok hangi telefon satılıyor, en çok hangi telefon satılıyor 2014 ve en çok hangi telefon tercih ediliyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.