Telefonum Neden Açılmıyor Sorusunun Alternatif Yanıtları

telefonum neden açılmıyorBu yazımızda sizlere, telefonum açılmıyor, ve Android telefonum açılmıyor şikayetleri nedeniyle, telefonum neden açılmıyor sorusunun yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de telefonumu açamıyorum, ya da Android telefonumu açamıyorum diyenler arasında yer alıyorsanız, zaman kaybetmeden, telefonum neden açılmıyor sorusunun yanıtlarını gözden geçirmeye başlayalım.

Telefonum açılmıyor diyenlerin düşünmeleri gereken ilk detay, SIM kartlarının bozuk olup olmadığıdır. Bunun için ekranda bir uyarı mesajı görünebilir, ancak yine de, SIM kartınızı bir başka telefona takarak, çalışıyor olup olmadığına bakmalı, eğer çalışıyorsa bu alternatifi elemelisiniz. Ancak eğer SIM kartınız ile alakalı bir problem varsa, kullanmakta olduğunuz GSM operatörünün bayilerinden birine giderek, yeni bir SIM kart istemeniz gerekeceltir.
Telefonum açılmıyor şikayetlerinin nedenlerinden bir diğeri de PIN kodunun yanlış girilmiş olması olabilir. Bu gibi bir durumda gerekli uyarı, telefonunuzun ekranından size sunulacaktır. Doğru PIN kodunu girerseniz telefonunuz açılır, eğer PIN kodunu üç kere yanlış girmişseniz PUK kodunu girmeniz gerekecektir; PUK kodunuzu, kullanmakta olduğunuz GSM operatörünün müşteri hizmetleri, ya da internet sitesinden, gerekli bölümü ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.
Eğer PUK kodu da on kere yanlış girildi ise bloke olmuş olabilir. Bu durumda yeni bir SIM kart almanız gerekmektedir.
Android telefonum açılmıyor şikayetinin bir diğer nedeni de, telefonun parçalarının doğru takılmamış olması olabilir. Batarya, SIM kart… gibi parçaların telefona doğru şekilde takılmış olması halinde telefonunuz çalışacaktır.
Eğer telefonun operatör kilidi varsa, ve siz, bir başka operatörün SIM kartını kullanmaya çalışıyorsanız, bu durum, telefonunuzun açılmasını engelliyor olabilir. Bu gibi durumlarda, operatör kilidi yapan GSM operatörüne giderek, kilit numarasını almanız, sonrasında telefonu yeniden açmayı denemeniz gerekecektir.
Eğer yanlış bir yöntemle telefonunuzu açmayı deniyorsanız, bu durum da telefonum neden açılmıyor sorusunun yanıtları arasında yer alabilmektedir. Bu gibi bir durumda telefonu doğru şekilde açmaktan başka alternatifiniz yoktur.
Telefona bir kilit kodu girildi ise, bu durumda da telefonunuzu açamazsınız. Eğer ki telefon kilidini unuttuğunuzu düşünüyorsanız, bu durumda, telefonun üretici firmasına ulaşmanız gerekiyor demektir.

Bir önceki yazımız olan LG Optimus 4X HD Android Güncellemesi Hakkında Bilgiler başlıklı makalemizde LG Optimus 4X HD, LG Optimus 4X HD Android 4.4 güncellemesi ve LG Optimus 4X HD Android güncellemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

“Telefonum Neden Açılmıyor Sorusunun Alternatif Yanıtları” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.