Telefonum Suya Düştü Ne Yapmalıyım?

telefonum suya düştü açılmıyorElimizden gece gündüz düşürmediğimiz telefonlarımız zaman zaman hiç istemediğimiz durumlara maruz kalabiliyor. Örneğin, pek çok okuyucumuz bize, “Telefonum suya düştü” şikayeti ile geliyor… Telefonum suya düştü açılmıyor dediğiniz zaman, hemen yeni bir telefon almanız gerektiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz; çünkü suya düşen telefonunuzu, bu istenmeyen durumdan kurtarabilirsiniz. O halde doğru soru: telefonum suya düştü ne yapmalıyım? Gelin yanıtları birlikte gözden geçirelim:

Telefonum Suya Düştü Ne Yapmalıyım?

• Telefonum suya düştü diyen bir kişinin yapması gereken ilk şey, kısa devre yapma riskini azaltmak adına cihazın bataryasını çıkartmaktır. Bu işlemi olabildiğince kısa sürede yapmalı, ve sonrasında da bataryayı, ısı kaynaklarından uzak bir yere koymalısınız. Sonrasında, diğer adımları takip edebilirsiniz…

• Telefonum suya düştü açılmıyor dediniz; ve bataryayı da çıkarttınız. Şimdi yapmanız gereken, telefonun içini emici bir bez ile silmektir. Sonrasında da ne kadar vidası varsa; ve sökebiliyorsanız, sökmelisiniz.

• Eğer telefonunuz kapaklı ise, kapağı dikkatli bir şekilde kaldırarak, telefonun ön yüzünü çıkartın.

• Ardından telefonunuzu fön makinesi ile, ortalama doksan dakika kurutun; ve bu sırada fön makinesinin telefonunuza olan uzaklığının 15 santim civarında olmasına özen gösterin.

• Şimdi telefonunuzu sallayarak, içerisinde su kalıp kalmadığından emin olun.

• Artık telefonunuzdaki parçaları, çıkarttığınız parçaları sondan olmak kaydı ile yerlerine geri takmaya başlayın. İlk olarak ön yüz, sonrasında vidalar; ve ardından da batarya… Ancak, Eğer şansınız varsa yeni bir batarya da satın alabilirsiniz…

Geçmiş olsun.

Bir önceki yazımız olan Kalemli Dokunmatik Telefonlar Ne İçin Kullanılır? başlıklı makalemizde kalemli akıllı telefonlar, kalemli dokunmatik telefonlar ve kalemli telefonlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.