Telefonum WiFiye Bağlanmıyor

telefonun wifisi çalışmıyorGünümüzde oldukça yaygın bir şekilde kullanılan akıllı cihazlar beraberinde birçok sorunları da getiriyor. En sık karşılaşılan sorunların başında telefonum wifiye bağlanmıyor probleminin olduğunu görüyoruz. Birçok Android akıllı cihaz kullanıcısı bu can sıkıcı sorunun nasıl çözüleceğine dair arayış içerisine giriyor. Bazı kullanıcıların ise telefonum wifiye bağlanıyor ama internete girmiyor diyerek yakındıklarını görmekteyiz. Tüm bu soru ve sorunların cevabı için yazımızın devamını mutlaka okuyup adım adım uygulamalısınız.

İlk olarak telefonum wifiye girmiyor ne yapmalıyım sorusuna cevap verelim. Eğer daha önceden bağlanabildiğiniz bir WiFi ağına bağlanamıyorsanız şifresinin değişmiş olabileceğini göz önünde bulundurarak ağı unut deyip yeniden bağlanmayı deneyin. Eğer şifre değişmemiş ise modeme reset atmanız çare olabilir. Ya da telefonunuzda anormal donmalar ve yavaşlıklar seziyorsanız telefonunuza bir format atın. Telefonum WiFiye bağlanmıyor diyorsanız hala bu sefer farklı ayarlar yapmanız gerekecektir. Bunun için Ayarlar’dan WiFi ayarlarına gelin. Bağlanmaya çalıştığınız ağı seçip mevcut şifresini girin. Ardından Gelişmiş seçenekleri açıp IP ayarları bölümüne gelin. Buradan DHCP kısmını 192.168.1.x ( x= 2 – 254 arası herhangi bir sayı ) yazın. Geçit 192.168.1.1, Ağ örnek uzunluğu 24, DNS 1 8.8.8.8 ve DNS2 de 4.4.4.4 yapın. Artık telefonunuz Wifiye girebilecektir.

Telefonum wifiye bağlanıyor ama internete girmiyor diyenler için ise modemin ara yüzüne girip oradan şifreleme yöntemini değiştirmelerini öneriyoruz. Bunun için de modem ara yüzünden Kablosuz Ağ Ayarlarına gelip buradan Güvenlik sekmesine tıklayıp. Ağ kimlik denetimi yazan yeri tıklayıp orayı WPA ya diğer WPA lı olan seçenekleri seçerek deneyin. Sorununuzun çözüldüğünü göreceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Telefonun Dokunmatiği Çalışmıyor başlıklı makalemizde telefonun dokunmatiği çalışmıyor, telefonun dokunmatiği çalışmıyor ne yapabilirim ve telefonun dokunmatiği geç algılıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

“Telefonum WiFiye Bağlanmıyor” için 3 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.