Telefonuma Çağrı Gelmiyor Ne Yapmalıyım?

LG Optimus 4X HDBu yazımızda sizlere, telefonuma arama gelmiyor; telefonuma çağrı gelmiyor; ve telefonuma çağrı kabul etmiyor şeklindeki problemlerin çözümüne ilişkin olarak takip edebileceğiniz adımlardan söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de telefonuma arama gelmiyor, telefonuma çağrı gelmiyor, ya da telefonuma çağrı kabul etmiyor diyorsanız, gelin neler yapabileceğinize birlikte bakalım:

Telefonuma arama gelmiyor diyorsanız, her şeyin öncesinde yapmanız gereken şey sizin çağrı atıp, arama yapıp yapmadığınızı kontrol etmek olacaktır. Eğer siz de çağrı atamıyorsanız bu problemi çözmeye çalışmalısınız. Ancak, siz çağrı atabiliyor, ancak telefonuma çağrı gelmiyor diyorsanız, bakalım neler yapabilirsiniz:
Telefonuma çağrı kabul etmiyor diyorsanız, ilk olarak, gelen aramaları yönlendirip yönlendirmediğinizi kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer ki yönlendirme görmüyorsanız dahi, Tüm Yönlendirmeleri Devre Dışı Bırak seçeneğine giderek, gelen aramaların telefonunuza gelmesini olanaklı hale getirebilirsiniz. Ya da, yapabileceğiniz bir işlem daha bulunmaktadır:
Telefonunuza çok yüklenmiş olabilirsiniz, ya da işletim sisteminiz üzerinde bir problem meydana gelmiş olabilir. Bu durumda size önerimiz: telefonunuzu kapatarak yeniden açmanız, ve sorunun devam edip etmediğini yeniden kontrol etmeniz olacaktır.Eğer yine de probleminiz çözülmüyorsa, o halde yapmanız gereken, telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmek, hala problemd evam ediyorsa da telefonunuza ait yetkili servisinize başvurmak olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Android WiFi Bağlanma Sorunu İle İlgili Bilinmesi Gereken Alternatif Nedenler başlıklı makalemizde Android WiFi bağlanma sorunu, telefondan WiFi bağlanma sorunu ve WiFi bağlanma sorunu hakkında bilgiler verilmektedir.

“Telefonuma Çağrı Gelmiyor Ne Yapmalıyım?” için bir yorum

  1. Arkadaşlar gelen çağrıda telefon direk kendini meşgule atıyodu bu sırada CIA- Çağrı Tanımlama/Engelleme app i ekranı gelip gidiyodu. Bundan kaynaklı olduğunu düşünüp app i kaldırdım sorun ortadan kalktı. Eğer sizde de bu app varsa kaldırın bi deneyin derim. İyi Günler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.