Telefonumun Şarjı Çok Çabuk Bitiyor Nelere Dikkat Etmeliyim?

telefonun şarjı çok çabuk bitiyorBu yazımızda sizlere, telefonumun şarjı çok çabuk bitiyor, telefonumun pili çabuk bitiyor… şeklindeki soruların yanıtları arasında yer alan, telefonun pil ömrünü uzatma ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer sizin de, telefonumun şarjı çok çabuk bitiyor; ya da telefonumun pili çabuk bitiyor… şeklinde problemleriniz varsa, telefonun pil ömrünü uzatma hakkında bilgilerimizi hemen sizlerle paylaşmaya başlayalım:

Telefonumun şarjı çok çabuk bitiyor diyenlerin, her şeyin öncesinde, kullandıkları telefonun orjinal marka şarj aletini kullanmaları gerekmektedir. Hatta, kullanılan modelin kendi şarj cihazı ile telefonun şarj edilmesinin de büyük önem taşıdığını belirtmeyi unutmamamız gerekmektedir.
Telefonumun pili çabuk bitiyor diyenlerin, telefonun pil ömrünü uzatma adına yapmaları gereken bir diğer detay da, telefonun şarjı bitmeden telefonu şarja takmamalarının gerekliliğidir. Bunun yanında, tam dolu olan pil de şarjda bırakılmamalıdır. Aksi halde, telefonun pil ömrünü uzatmanın tam tersi durum söz konusu olacak; ve telefonun pili gerçek anlamda çabuk bitecektir.
Diyelim ki telefonu şarj ettiğiniz sırada elektrikler kesildi. Bu gibi bir durumda telefonu şarjdan almalı; kullanmaya devam etmelisiniz. Şarjı bittiğinde ise yeniden şarja takmalısınız. Bunun aksini yapar; ve elektrikler geldiğinde şarj etmeye devam ederseniz, telefonun pil ömrünü uzatma konusunda tam bir yanlış yapmış olursunuz…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.