Telefonun Dokunmatiği Çalışmıyor

General Mobile Discovery iyi miGünümüzde teknolojik gelişmelerin büyük bir hızla ilerlediğini bir yandan izlerken bir yandan da kıyısından köşesinden tutunarak takip etmeye çalışıyoruz. Bu konuda özellikle tabletler ve akıllı telefonlar kısmı ile hemen hemen hepimiz yakından ilgileniyoruz. Hepimizin elinde mutlaka bir akıllı telefon bulunuyor artık. Çok değil bundan 10 yıl kadar öncesinde yeni yeni ortaya çıkmaya başlayan dokunmatik telefonlar artık neredeyse herkeste bulunuyor. Akıllı telefonlarda ise tamamen dokunmatik ekran teknolojisi kullanılıyor diyebiliriz. Bu denli yaygın olan dokunmatik ekranlı telefonlar, kullanım kolaylığının yanı sıra bazı problemleri de beraberinde getiriyor. En yaygın sorunların başında ise telefonun dokunmatiği geç algılıyor problemi geliyor. Pek çok dokunmatik ekranlı telefon kullanıcılarının ortak sorunu olan bu problemin çözümüne dair önemli ipuçlarını yazımızın devamında bulabileceksiniz.

Telefonun dokunmatiği çalışmıyor ne yapabilirim diye arayış içerisinde olanlara önerilen bazı pratik yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerden en yaygın olanı toplu iğne yöntemidir. Evet, yanlış görmediniz. Toplu iğne kullanarak telefonunuzun dokunmatiğini yeniden eski haline getirebilirsiniz. Bunun için öncelikle dokunmatik ekran üstte olacak şekilde telefonu elinize alın. Ardından ekranın en sonuna sağ ve sol taraf fark etmeksizin toplu iğneyi birazcık içeri doğru batırın. Buraya kadar yaptıklarınız ekranın oynatılması için yeterli olacaktır.

Bunu yaptıktan sonra birçok kullanıcının telefonun dokunmatiği çalışmıyor sorunu ortadan kalkmıştır. Genellikle düşme veya çarpma sonrasında yaşanan telefonun dokunmatiği geç algılıyor sorunu için toplu iğne yöntemi sorunu çözmektedir. Bunun haricinde sorun çözülmezse telefonu teknik servisine götürmeniz önerilir.

Bir önceki yazımız olan Huawei İnternet Ayarları Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde huawei internet ayarları, huawei internet ayarları Avea ve huawei internet ayarları nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.