Uygulama Bildirimlerini Kapatmayı Nasıl Yaparsınız?

uygulama bildirimlerini engellemeAndroid uygulama bildirimleri zaman zaman hepimizi çileden çıkartabilir. Örneğin son zamanlarda en çok aldığımız Android uygulama bildirimleri arasında yer alan %100 oyun, kendisini bugüne kadar hiç kullanmamış dahi olsak, yaptığı reklamlarla hepimizi sinirlendirebiliyor. Peki uygulama bildirimlerini kapatma, ya da uygulama bildirimlerini engelleme adına neler yapabiliriz? Zaman kaybetmeden bilgilerimizi sizlerle paylaşmaya başlayalım…

İlk olarak, uygulama bildirimlerini kapatma adına şunu yapabiliriz: Menü’den Ayarlar’a girebilir, sonrasında da, Daha Fazla kısmından Uygulama Yöneticisi’ni bulabilirsiniz. Buraya tıkladığınız zaman, Android uygulama bildirimlerini kapatmak istediğiniz uygulamayı seçer, sonrasında da Bildirimleri Göster kutucuğunda bulunan işareti kaldırırsınız. Artık o uygulamadan bir daha uygulama bildirimi almazsınız.
Uygulama bildirimlerini engellemenin bir diğer yolu ise şudur: Android uygulama bildirimleri geldiğinde parmağınızla aşağı doğru çeker, bildirimleri görürsünüz. Bildirimi açmadan, bildirimin üzerine bir süre basılı tutmanız halinde bir kutu ile karşılaşırsınız. Bu kutuyu gördüğünüzde elinizi telefonun ekranından çekebilirsiniz. Uygulama Bilgisini Görüntüleyerek, Bildirimleri Göster kutucuğunun işaretini kaldırmanız halinde, Android uygulama bildirimleri size yine gelmeyecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.