Wifi Cep Telefonu İle Hayatı Yakından Takip Edin

İnternet, günümüzde, hayatımızın her alanını kapsayan bir araç niteliğinde. Hal böyle olunca da, satın alacağımız tüm teknolojik cihazlarda interneti aramanın yanında, artık, daha kaliteli ve hızlı internet bağlantısını bulmayı amaçlıyoruz. Wifi cep telefonu da bu anlamda bizlere özellikle yardımcı olan teknolojik araçlardan bir tanesidir.

Wifi nedir diye merak edeniniz, herhalde ki günümüzde çok fazla yoktur. Wlan olarak da adlandırılan wifi, kablosuz internete bağlanabilme lüksümüzdür. Ancak, internete kablosuz bağlanabilmek için, bulunduğumuz çevrede, kablolu şekilde internete bağlanan başka bir internet kullanıcısını bulmamız gerekmektedir. Laptoplarda da bulunan wifi özelliği, cep telefonları ile, daha rahat bir şekilde kullanılmaktadır. Bunun sebebi, laptopların, gerek büyük; ve gerekse de ağır olmaları nedeniyle her ortama götürülememeleri; ancak cep telefonunun, cebimizde, her ortama taşınmasının mümkün olmasından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, yeni cep telefonu alacak olan herkesin, wifi cep telefonu almasını önermekteyiz.
Wifi cep telefonunuz var ise, bir çok otel, cafe, havaalanı, konferans salonu gibi kamuya hizmet veren yerlerde, wifi bağlantısı kurabilme hakkına sahipsinizdir. Bunu kimi yerler ücretli; kimi yerler ise, ücretsiz olarak sunmaktadırlar. Elbette bilgisayar bulabilmeniz de mümkündür; ancak verilerinizin güvenliği açısından, wifi cep telefonu, kimse ile bilgilerinizi paylaşma zorunluluğunuz olmadan kullanım gerçekleştirmenizi sağlayan olanaklara sahiptir.
Wifi cep telefonu ile neler yapabileceğinizi merak ediyorsanız, kısaca bir göz atalım:
Wifi cep telefonu ile, internet sayfaları arasında sörf yapabilir; dosya transferi gerçekleştirebilirsiniz. Wifi cep telefonu kullanımını gerçekleştirebilmeniz için, bulunduğunuz ortama 50 – 100 metre mesafede, internet bağlantısı olması gerekmektedir. MySpace ile, wifi cep telefonunuzdan, bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Wifi cep telefonu ile, ofis takviminizin senkronizasyonunu gerçekleştirebilirsiniz. Wifi cep telefonu ile, online oyun oynayabilirsiniz. Telefonunuz içerisinde yer alan özellikler arasında bulunan hızlı mesajlaşma özelliği ile, wifi cep telefonundan sohbet edebilirsiniz. Ve daha pek çok şey, wifi cep telefonu ile gerçekleştirilebilir.
Wifi için uygun bağlantı alanı bulamadığınızda da yine, wifi cep telefonunun, diğer internet olanaklarından, ücretli olarak faydalanabilmeniz mümkündür. Wifi nedir, bunu öğrendik, wifi cep telefonu ile neler yapabileceğimizi de gördük… Sizce artık kablosuz internet bağlantısı gerçekleştiremeyeceğimiz bir cep telefonu satın alabilir miyiz? Kablosuz internet bağlantısından faydalanabilmek için, mutlaka, yeni alacağınız cep telefonunuzun, wifi cep telefonu olmasına özen göstermelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.