Wifi Cep Telefonu İle İnternet Elinizin Altında

Günümüzden 30 sene önceye gittiğimizde, telefon adı verilen cihazdan haberi olmayan bir toplum değildik elbette; ancak her evde de bir adet telefon bulunmuyordu. Telefonla konuşmak isteyenler, komşularına gidip, arayacak olan kişinin aramasını beklerlerdi; ya da kendileri postaneye giderek arama yaparlardı. O dönemlerde daha çok mektup yaygındı.

Askerlere mektup yazılır; uzak şehirdeki akraba ve eş dosta da bayram ya da yılbaşı gibi özel günlerde, tebrik kartı gönderilirdi. Ancak telefon kullanımı günümüzde o kadar yaygın ki, ev telefonları değil, cep telefonları kullanılmakta; ve cep telefonu kullanan herkes de, herhangi bir yerden, en uzak akrabası ile telefon görüşmesi yapabilmenin mutluluğunu yaşıyor.
Cep telefonları, bundan ortalama 15 sene önce ülkemize girip de az sayıda insanın elinde görüldüğünde, cep telefonu olmayan kişilerin tepkisi: ”ev telefonu neyimize yetmiyor? Evimizde telefon var işte” şeklinde idi. Bu dönemden sonra ise, iş adamları; ve öğrencilerin ellerinde cep telefonu daha sık görülmeye başlandı. Zaman geçtikçe ise, herkesin elinde bir cep telefonu görür olduk.
Ve günümüzde cep telefonu karmaşası: artık herkesin elinde bir cep telefonu yok! Artık herkesin elinde iki cep telefonu var. Bununla birlikte, çift sim kartlı cep telefonları da bulunmakta. Bu cep telefonlarına sahip olanlar, tek cep telefonu taşıyabiliyorlar çantalarında; ya da ceplerinde… önümüzde zamanlarda ise, cep telefonu serüveninin daha ileri boyutlara ulaşacağı; ve insanların dört adet sim karta sahip olacağı düşüncesi ile, dört hatlı cep telefonlarının üretileceği söylentileri ortada dolaşmakta; başka bir söylenti ise, kişilerin cep telefonu ile konuşurken, yanlarında, konuştukları kişiler varmış gibi, cep telefonunda insan tenini hissetmeleri. Yani cep telefonunun, insan teni benzeri bir kaplama ile cep telefonları fanatiklerinin hizmetine sunulacağı yönünde.
Cep telefonu kullanımı o kadar ileri safhalara ılaştı ki; yeni cep telefonu alacak olan kişiler, wifi cep telefonu arıyorlar. Wifi cep telefonu özellikleri arasında tek önemli olan; ve belki de cep telefonunun insan hayatındaki en önemli nedeni olan internettir. Wifi cep telefonu ile, cep telefonu kullanıcılarına sunulan avantaj, cep telefonundan, kablosuz bir şekilde internete bağlanma olasılığıdır. Bu nedenle Wifi cep telefonu olanlar, cep telefonunu laptop gibi kullanabilme şansına da sahip olmuş olurlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.