Your device has been modified. Software updates are not available Hatası Hakkında Bilgiler

modifiye telefonÖzellikle telefonlarımıza gelen yazılım güncellemelerinde sık sık, pek çok kişinin karşılaştığı bir hata uyarısı: Cihaz Modifiye Edildi Yazılım Güncellemeleri Mevcut Değil… Peki ama, cihaz modifiye edildi ne demek? Peki modifiye telefon, yazılım güncellemelerini nasıl alır? Bu yazımızda sizlere bu soruların yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir.

Problemin İngilizce açıklaması şu şekildedir: Your device has been modified. Software updates are not available… Cihazınız modifiye edilmiştir. Yazılım Güncellemeleri mevcut değildir… Bu uyarıyı aldığınızda hepinizin canı sıkılır, öyle değil mi? Telefonunuzu belki yeni aldınız, belki size orjinal olmadığı söylendi, ama orjinalden bir farkının bulunmadığı anlatıldı, ya da daha da kötüsü cihazınız garantili… Teknoloji marketlerden, ya da bir GSM operatöründen tarifenize ek olarak aldınız. Peki cihazınız modifiye edildi yazılım güncellemeleri mevcut değil hatasını nasıl ortadan kaldırabilirsiniz?
İlk olarak telefonunuzun içerisinde yer alan SIM kart; ve SD kartı çıkartmak üzere telefonunuzu kapatın. Ardından kartlarınızı çıkartıp telefonunuzu yeniden açın. Yazılım güncellemelerinin olup olmadığını bu şekilde denetleyin. Eğer ki yine Your device has been modified. Software updates are not available hatasını alıyorsanız, bu durumda, telefonunuzu yine kapatın, ve bataryasını çıkartarak bir süre bekleyin. Ardından bataryayı takarak yeniden güncelleme denetimi gerçekleştirin. Eğer yine modifiye telefon hatasını alıyorsanız, cihazınızı kapatıp, kartlarınızı takın. Ardından bir cache temizlemesi işlemi gerçekleştirin. Ve yine sonuç alamıyorsanız, telefonunuza format atmanız gerektiğini belirtmemiz gerekecektir. Bunun için ilk önce cihazınızın yedeğini almayı unutmayın…

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy Note 4 Çıkış Tarihi Belli Oldu başlıklı makalemizde Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy Note 4 çıkış tarihi ve Samsung Galaxy Note 4 ne zaman çıkıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.