Mobil Klima Nedir? Mobil Klimaların Özellikleri Nelerdir?

mobil klimalarYaz sıcaklarının kendini iyiden iyiye hissettirdiği bugünlerde, pek çoğumuzun aklında klima alma fikri oluşmaya başladı. Biz de bu nedenle sizlere bu yazımızda mobil klimalardan söz etmeye karar verdik. Mobil klima nedir, mobil klimaların özellikleri nelerdir gibi soruların yanıtlarını yazımız içerisinde bulabileceksiniz…

Mobil klima nedir? Portatif klimalar olarak da tanımlanabilen mobil klimalar, dış ünitesi bulunmayan, bir yerden bir başka yere taşınabilen klimalar olarak tanımlanabilmektedirler. Yüksek verimle çalışmalarının yanında, montaj hizmeti gerektirmemeleri, ve kolay kurulumları ile, mobil klimaların, tercih sebebi olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.
Mobil klimaların özellikleri arasında, dış ünitesinin bulunmaması ile birlikte, mobil klimanın da mutlaka dış ortam ile bağlantı kurmasının gerekliliğini belirtmemiz gerekmektedir. Bu bağlantı genellikle bir baca, pencere, duvar, ya da kapı aralığından gerçekleştirilmektedir. Bu bağlantı sayesinde, mobil klima, ortamdan aldığı sıcak havayı dışarı almakta, ve ortamı soğutmaktadır. Aksi halde, ortamdan aldığı sıcak havayı, yine ortama yayması söz konusu olacaktır:
Mobil klimaların özellikleri arasında yer alan bir diğer detay da ses yapması, ya da yapmamasıdır. Bir fan ayarı bulunan mobil klimaların sesleri bulunmakla birlikte, bu ses, fanın ortama göre ayarlanması ile, çok rahatsız edici düzeyde bulunmayacaktır.
Mobil klimaların özellikleri arasında yer alan bakım detayına geldiğimizde, çalışma süresine göre, düzenli aralıklarla bakımı, ve temizliğinin yapılması gereken mobil klimalar, bu şekilde daha verimli çalışacak, ve daha az enerji harcayacaktır.
Mobil klimaların özellikleri arasında yer alan bir diğer detay ise, genellikle, 20 m2’lik ortamlarda verimli çalıştıklarıdır. Daha büyük mekanlarda kullanılmaları tavsiye edilmemektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.