Elektrik Çarpmasında Neler Yapılmalı? Elektrik Çarpmasında İlk Yardım

Bu yazımızda sizlere, elektrik çarpması ile ilgili bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Elektrik çarpmasında ilk yardım, ve elektrik çarpmasında neler yapılmalı gibi soruların yanıtlarını yazımız içerisinde bulabileceğinizi belirterek, elektrik çarpmasında neler yapılmalı sorusunun yanıtlarını aktarmaya başlıyoruz:

Elektrik çarpmasında neler yapılmalı? Elektrik çarpması sırasında ilk olarak, kişinin maruz kaldığı elektrikten kurtarılması gerekmektedir. Elektrik prizden çekilmeli, olmuyorsa sigorta kapatılmalı, ya da o da olmuyorsa, elektrik çarpması olan kişi bulunduğu yerden, elbiseleri aracılığı ile uzaklaştırılmalı, çekilmelidir. Elektrik çarpmasına maruz kalan kişinin elbisesinden tutarak çekilmesinin nedeni, elektrik çarpmasında ilk yardım uygulaması gerçekleştirmeye çalışan kişinin kendisinin de elektrik çarpmasına maruz kalmaması için gerekmektedir.
Elektrik çarpmasında ilk yardım olarak, öncelikle suni teneffüs yapılması gerekmektedir. Bu sırada eğer elektrik çarpması olayını yaşayan kişinin kalbi durursa, kalbe bastırılıp çekilmek sureti ile kalp masajının da yapılması gerekmektedir.
Elektrik çarpmasında neler yapılmalı sorusunun yanıtı uygulanırken, aynı zamanda ambulansa da haber verilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Elektrik çarpmasında ilk yardım sırasında, elektrik çarpmasının gerçekleştiği, ve yaralanan bölgenin, temiz bir bezle örtülmesi, buraya herhangi bir ilaç müdahalesinin ise yapılmaması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Toshiba AT270 Hakkında Bilgi Alıp Toshiba AT270 Tableti Tanıyalım başlıklı makalemizde Toshiba AT270, Toshiba AT270 özellikleri ve Toshiba AT270 tablet hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.