Elektrik Faturasının Az Gelmesi İçin Ne Yapmalıyız?

elektrik faturasının az gelmesi içinYaşam koşulları zor, ve geçim derdi herkesin boğazına yapışmış durumda… Bu nedenle, hepimizin evine; ya da iş yerine her ay gelen elektrik faturasının az gelmesi için bazı çözümler üretebiliriz. Peki elektrik faturasının az gelmesi için ne yapmalıyız? Yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizlere, elektrik faturasının az gelmesi için yapılabileceklerden söz edeceğiz…

Elektrik Faturasının Az Gelmesi İçin Ne Yapmalıyız?
Elektrik Faturası Nasıl Az Gelir?

• Elektrik faturasının az gelmesi için, düşük enerji ampullerinin kullanımını gerçekleştirebilirsiniz. Bu ampuller, normal ampullere göre üç kat daha az enerji tüketir.

• Çamaşır makinesini ne kadar fazla yüksek ısıda çalıştırırsanız, o kadar fazla elektrik tüketimi gerçekleştirmiş olursunuz. Bu nedenle gerek olmadıkça, düşük ısıda çamaşır yıkamayı tercih etmelisiniz.

• Telefon, tablet, laptop… gibi şarj ile çalışan cihazlarınızın şarj olmalarının sonrasında prizden çekilmeleri gerektiğini unutmamalısınız. Bu sayede hem elektrik faturası az gelir; hem de güvenlik önlemlerinizi almış olursunuz.

• Buzdolabında bulunan sıvı yiyecek, ve içeceklerinizin içerisinde bulunduğu kapların ağızlarını mutlaka kapatmalısınız.

• Buzdolabı ile ilgili alabileceğiniz bir diğer önlem de şudur: bir dondurulmuş yiyeceği tüketmeden bir gün önce derin dondurucudan alarak buzdolabının içerisine koyun. Böylece bu dondurulmuş gıda, çözünmesi sırasında buzdolabına soğukluk yayacak, ve elektrik faturası, buzdolabının daha az enerji harcaması nedeni ile azalacaktır.

• Buzdolabını, soba, fırın… gibi etrafına ısı yayan cihazlardan daha uzağa yerleştirmelisiniz. Ve buzdolabının etrafında bulunan duvar da dolaptan en az 10 santim uzaklıkta olmalı. Böylece buzdolabı daha serin kalmış olacak; ve kendini soğutmak için enerji harcamayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.