İletken Maddeler Neden Önemlidir? İletkenlerin Önemi Hakkında Bilgiler

katı iletkenlerBu yazımızda sizlere, iletkenlerin önemi nedir, iletkenler neden önemlidir sorularının yanıtları ile birlikte, katı iletkenler, ve sıvı iletkenlerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer sizin de, iletkenlerin önemi, katı iletkenler; ve sıvı iletkenlere dair merakınız varsa, zaman kaybetmeden iletkenlerin önemi nedir, ve iletken maddeler neden önemlidir sorularının yanıtlarına bakalım.

İletkenlerin önemi nedir? İletken maddeler neden önemlidir? İletkenlerin öneminin hayati olduğunu belirtmemiz gerekir, öyle ki, eğer katı iletkenler, ve sıvı iletkenler olmasa idi, elektriğin iletilmesi durumu söz konusu olmazdı. Çünkü, gerek katı iletkenler, gerekse de sıvı iletkenlerin elektriği iletme özellikleri bulunmaktadır. İletkenlerin önemi ile ilgili bir diğer bilgi ise, elektriğin; bir yerden başka bir yere taşınmasının olanaklı hale gelmesinden kaynaklanmaktadır. İletkenlerin önemini anlayabilmek için elektrikli aletlere bakmanız yeterlidir. Eğer iletken maddeler olmasa idi, elektrikli aletlerinizi çalıştıramaz, geceleri bulunduğunuz ortamları aydınlatamazdınız…
Sıvı iletkenlere örnekler: Klorlu su, sirkeli su, tuzlu su, alkali su, limonlu su, alkol…
Katı iletkenlere örnekler: Çinko, krom, çelik, nikel, kurşun, demir, alüminyum, bakır, magnezyum, gümüş, altın, platin… Bu maddelerin tamamına ulaştırıldığında, elektrik karşı tarafa aktarılabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Toshiba AT270 Hakkında Bilgi Alıp Toshiba AT270 Tableti Tanıyalım başlıklı makalemizde Toshiba AT270, Toshiba AT270 özellikleri ve Toshiba AT270 tablet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.