İletken Maddeler Nerelerde Kullanılır? Yalıtkan Maddeler Nerelerde Kullanılır?

Bu yazımızda sizlere, iletken maddeler, ve yalıtkan maddeler hakkında bilgiler vermeye devam edeceğiz. İletken maddeler nerelerde kullanılır, yalıtkan maddeler nerelerde kullanılır, yalıtkan maddelerin kullanıldığı yerler… gibi bilgilere yazımız içerisinde ulaşabileceğinizi belirterek, bilgilerimizi sizlere aktarmaya başlıyoruz:

Yalıtkan maddeler nerelerde kullanılır sorusunun yanıtları arasında ilk olarak, elektrik devrelerinin açılıp kapatılmasında kullanılan elektrik düğmelerinden söz etmemiz gerekmektedir. Bu elektrik düğmeleri genel olarak bakalit, ya da plastik gibi yalıtkan maddelerden yapılmaktadır.
İletken maddeler nerelerde kullanılır? İletken maddeler, genellikle, elektrik enerjisinin iletilmesi gereken yerlerde kullanılmaktadır, genellikle de bakır tellerden oluşmaktadırlar. İletken maddelerin üzerleri ise, yalıtkan maddelerle kaplanmaktadır, aksi halde, insanlar için problem niteliği taşıyacaktır.
İletken maddeler nerelerde kullanılır; yalıtkan maddeler nerelerde kullanılır sorusunun yanıtlarından bir diğeri de şudur ki: ütü, çamaşır makinesi, televizyon, radyo, bilgisayar… gibi pek çok elektrikli cihazın içerisinde iletken maddeler kullanılmaktadır. Fakat, bu gibi elektrikli cihazların dışlarında yalıtkan maddeler kullanılmaktadır. Aksi halde, elektrik çarpması gibi problemlerle karşı karşıya kalınmaktadır.
İletken maddeler nerelerde kullanılır, yalıtkan maddeler nerelerde kullanılır? Arabaların elektrik düzenlerinin tamamı iletken maddelerin kullanılması ile hazırlanmış olmakla beraber, insan elinin değeceği tüm bölümler yalıtkan maddelerle kapkanmış bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Toshiba AT270 Hakkında Bilgi Alıp Toshiba AT270 Tableti Tanıyalım başlıklı makalemizde Toshiba AT270, Toshiba AT270 özellikleri ve Toshiba AT270 tablet hakkında bilgiler verilmektedir.

“İletken Maddeler Nerelerde Kullanılır? Yalıtkan Maddeler Nerelerde Kullanılır?” için 35 yorum

    1. özellikleri elektiriği iyi ileten maddelere iletken madde denir ve özelikler elektirikli araçların teknolojik aletlerin çalışmasını sağlar günümüzde kulandığımız elektirikli süpürgee telefon televizyon vb gibi ama sadece bunlar değil bunlar sadece örnekler

  1. cok guzel cok bılgıler var ama ıstedıgım seylerı bulamadım ama yınede tsk ınternet olmasaydı bız bıseeeeeeeeeeeeeey yapamazdık tşkler herrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrkeze yazana daha cok tşklerr

  2. vallahi yalıtkan çok güzelmiş ona bişey diyemem ama iletkeni yazamadım örnek olarak iletkene örnek olsaydı iyi olurdu ama başka siteye bakarım artık ama yine de thank you 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.