Yalıtkan Maddeler Bizi Nasıl Korur? Yalıtkan Maddelere Örnekler

Yalıtkan maddeler ile ilgili bir takım bilgileri, sizlere, daha önceki konularımızda belirtmiştik, bu yazımızda ise sizlere, yalıtkan maddeler bizi nasıl korur konusunda bilgilerimizi aktarmaya çalışacağız. Yalıtkan maddeler bizi nasıl korur diyenler için bu bilgileri sizlere kısaca aktaralım:

Yalıtkan maddeler bizi nasıl korur? Yalıtkan maddeler hakkında çok kısa bir hatırlatma gerçekleştirmek istersek, yalıtkan maddelerin, elektrik devresindeki elektriği iletmediğini belirtmemiz gerekir. Bu anlamda, yalıtkan maddeler, hayatımızda kullandığımız elektriği güvenli bir şekilde kullanmamızı olanaklı hale getirir diyebiliriz.
Yalıtkan maddeler nelerdir sorusunun yanıtlarına kısaca bakacak olursak: yalıtkan maddelere örnekler verirken ilk olarak, elektrik devrelerinde kullanılan kabloların kaplamalarından söz etmemiz gerekmektedir. Yalıtkan maddeler nelerdir sorusunun yanıtlarından bir diğerinin de fişlerin, elektrik düğmelerinin kaplama yerleri olduğunu belirtmemiz gerekir. Yalıtkan maddelere örnekler verirken belirtmeliyiz ki, kullanmış olduğumuz elektrik düğmeleri ya da prizler bakalit; ya da plastikten yapılmıştır; ve bunlar da zaten yalıtkan maddeler sınıfında yer almaktadırlar.
Yalıtkan maddelere örnek vermeye çalışırken, elektrik tesisatçılarını da hatırlamamız gerekir: yalıtkan maddeler bizi nasıl korur sorusunun yanıtını, elektrik tesisatçıları için, eldivenlerinde vermek istersek, eldiven, yalıtkan maddelere örnek olan kauçuktan hazırlanmaktadır; bunun yanında, plastik de, kontrol kaleminin el ile tutulan kısmında kullanılmış yalıtkan maddeler arasında yer almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Toshiba AT270 Hakkında Bilgi Alıp Toshiba AT270 Tableti Tanıyalım başlıklı makalemizde Toshiba AT270, Toshiba AT270 özellikleri ve Toshiba AT270 tablet hakkında bilgiler verilmektedir.

“Yalıtkan Maddeler Bizi Nasıl Korur? Yalıtkan Maddelere Örnekler” için 6 yorum

  1. yalıtkan madde elektrik çarpmaması için alınan tüm önlemlerde kullanır . işte buna denir. 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.