0

Tasarruflu Ampul Kırılırsa Yapılması Gerekenler

enerji tasarruflu ampul kırılırsa ne yapmalıEnerji tasarruflu ampul kullanımı, bize daha az elektrik faturası olarak geri dönüş yapsa da, enerji tasarruflu ampullerin zararlarının da akılda tutulması gerekmektedir. Çünkü, enerji tasarruflu ampuller, tasarrufu yapar, ve elektrik faturasından kısar iken, aynı zamanda ortama yüksek miktarda radyasyon yaymaktadırlar. Bu nedenle, tasarruflu ampullerin her ortamda bulundurulmaması gerekmektedir. Peki ya enerji tasarruflu ampul kırılırsa ne yapmalı? Bu yazımızda sizlere genel olarak bu sorunun yanıtlarından söz etmeye çalışacağız…Radyo Dinle

Enerji Tasarruflu Ampul Kırılırsa Ne Yapmalı?

Her şeyin öncesinde şu noktayı belirtelim: Enerji tasarruflu ampul kırılırsa, ve bunun sonucunda yanlış uygulamalar yapılır ise, bu durum, kişi için ölümcül sonuçlara dahi neden olabilmektedir. İşte bu nedenden dolayı enerji tasarruflu ampul kırılırsa ne yapmalı sorusunun yanıtı çok büyük önem taşımaktadır.

Tasarruflu ampul kırılırsa, içerisinde gaz halinde bulunan civanın ortama yayılması durumu söz konusudur. Bu nedenle, tasarruflu ampul kırılırsa, ampule el ile temas etmemek, ve ortamın havalandırılmasını sağlamak çok büyük önem taşımaktadır.

Tasarruflu ampule dokunmadınız, ortamı havalandırdınız, peki ya sonra enkazı nasıl kaldıracaksınız? Kesinlikle elektrik süpürgesi kullanmamanız gerektiğini belirten uzmanlar, bunun, klasik süpürge, ve faraş ile temizlenmesi gerektiği uyarısında bulunuyorlar.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.