Toshiba Televizyon Akıllı Televizyon İşte Toshiba Regza Serisi

Bu yazımızda sizlere, Toshiba Regza Full HD TV’lerden bahsedeceğiz. Toshiba Regza YL, ve Toshiba Regza WL, birinci sınıf olmasının yanında, Full HD 3D TV olma özelliğine sahip. Aynı zamanda Toshiba Regza YL, ve Toshiba Regza WL’ler, CEVO Engine özelliğini de içeriklerinde barındırmaktalar. Toshiba Regza YL, ve Toshiba Regza WL, tasarım olarak oldukça gelişmiş bir görünüme sahip iken, JACOB JENSEN DESİGN ile birlikte tasarlandığını belirtmemiz gerekmektedir. Toshiba Regza YL; ve Toshiba Regza WL, güçlü yazılım; ve donanımın da bir araya gelmesinden oluşması ile dikkatleri çekmeyi başarıyor. Toshiba Regza YL, ve Toshiba Regza WL üç boyutlu, Full HD televizyonlar, Pro Led teknolojisine sahip, ve bölgesel karartma özelliğini de içeriklerinde barındırmaktalar. Toshiba Regza serisi Toshiba’nın yeni televizyonlarının çözünürlüklerinin ise 1080 piksel olduğunun belirtilmesi gerekmektedir.

Toshiba Regza serisi televizyonlarda CEVO Engine işlemci bulunmakta. CEVO Engine işlemci sayesinde, Toshiba Regza serisi Toshiba televizyonlarda, 2D olan içerikler 3D’ye dönüştürülebiliyor. Bu sayede, Toshiba televizyon sahibi olarak, sevdiğiniz 2D filmleri, derinlik kontrolü gerçekleştirip, 3D kalitesinde seyredebilmeniz mümkün hale geliyor.
Akıllı televizyon olarak tanımlayabileceğimiz Toshiba Regza, kişisel TV olarak da nitelendirilebiliyor, çünkü, Toshiba Regza’nın karşısına geçtiğinizde, akıllı televizyon Toshiba televizyonunuz sizi tanıyor. Sizin sevdiğiniz, ve izlemek istediğiniz kanalları hafızasına kaydediyor. Bu da yetmiyor, sizin seçtiğiniz ses düzeyini, renk seçeneklerini de hafızasına kaydeden Toshiba Regza serisi akıllı televizyonlar, bu sayede, sizin tek bir tuşa basarak, tek tek kanal aramalarından kurtulmanıza olanak tanıyor. Toshiba Regza akıllı televizyon, ekran karşısında birisinin olup olmadığını da algılıyor. Siz eğer, Toshiba televizyona müdahale etmediğiniz belirli süre sonrasında onun Stand-by konumuna geçmesini istiyorsanız bu süreyi de ayarlayabiliyorsunuz, ve televizyonunuz belirli bir süre sonra otomatik olarak Stand-by konumuna geçiyor.
Toshiba Regza YL, ve Toshiba Regza WL ile sahip olacağınız akıllı televizyon, sadece bir kişinin profilini değil, dört kişinin profilini birden kaydediyor, ve Toshiba televizyon karşısına hangi kullanıcı geçer; ve kendi profilini seçerse, Toshiba televizyon kişisel TV, onun profiline göre çalışıyor. Toshiba Regza serisinde, Yeni Toshiba AppsConnect özelliği de kullanılıyor. Bu sayede, iPad, iPhone, iPon gibi cihazlarınızla, Toshiba Regza serisi Toshiba televizyonlarınıza uzaktan müdahale edebilmeniz de olanaklı hale geliyor.
Toshiba televizyon Toshiba Regza serisi akıllı televizyonlar, Nisan ayı itibariyle Türkiye’de olacak. Toshiba Regza serisi Toshiba televizyon seçenekleri, 42 inç, 46 inç, ve 55 inç olarak değişiklik gösterecek…

Bir önceki yazımız olan Sony Ses Kayıt Cihazı Sony ICD TX50 Hakkında Bilgi Edinin başlıklı makalemizde ses kayıt cihazı, Sony ICD TX50 ve Sony ses kayıt cihazı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.