Türksat 4A Frekans Değişikliği Hakkında Bilgiler

Türksat 4A frekans değişikliği17 Eylül 2014 tarihinde, Türksat 4A frekansı devreye girdi. Bu nedenle, 18 Eylül 2014 Perşembe günü, belki de çoğumuz için tarihi, televizyonsuz bir gün olarak geçti. DigiTürk kullanıcıları, Kablo TV, TeleDünya kullanıcıları… ayarlamalarını merkezi sisteme göre de alıyor olsalar, kablo TV’de; ve TeleDünya’da belki Türksat 4A frekans değişikliği için bir şey yapılmasına gerek kalmadı, ancak, DigiTurk kullanıcıları, ve uydu kullanıcılarının, Türksat 4A frekansı ayarlarını kaydetmeleri; ya da birilerine kaydettirmeleri gerekti, ki bu durum da pek çok kişi için bir gelir kaynağı oluşturdu. Halen Türksat 4A frekans değişikliği yapmamış olan, ve uydu kullanımı gerçekleştiren kişiler için bu yazımızda, Türksat 4A frekansı ayarları hakkında bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Ayarlar, Yu-Ma-Tu uydu alıcısına; ve kumandasına göre aktarılacak olup, siz Türksat 4A frekansını kendi uydu alıcınıza göre ayarlayabilir; ve böylelikle bir gider kalemi oluşturmayı önleyebilirsiniz…

Yu-Ma-Tu uydu alıcısı için Türksat 4A frekansı ayarları: İlk olarak televizyonunuz, ve uydu alıcınız açık olacak. Çanaklarınıza dokunmayacaksınız. uydu alıcınızın kumandasını elinize alacaksınız… Bu aşamada Menü tuşuna basıp, sonrasında Kurulum’a giderek, kumandanızın sarı tuşuna bir kere basacaksınız. Bu sırada ekran değişimi olacak. Yeni gelen ekranda yeşil tuşa basarak TPF frekans kısmına gerekli bilgilerin girişini yapacaksınız… Sembol; ve Polarite kısmına da gerekli bilgilerin girişini yapmanızın sonrasında kumandanın kırmızı tuşuna basın, ardından da Ok tuşuna basın. Bulunan kanal listesinin ekranınıza gelmesini bekleyin, sonrasında da kaydederek Türksat 4A frekans değişikliği için yapmanız gereken ayar işlemini bitirin.
Türksat 4A frekans bilgileri:
Türksat 4A frekans 1_ 11844 MHz
Türksat 4A frekans 2_ 11747 MHz
Türksat 4A polarite 1_ Dikey V
Türksat 4A polarite 2_ Yatay H
Türksat 4A sembol 1_ 2222 ksymb FEC 3/4
Türksat 4A sembol 2_ 27500 ksymb FEC 5/6

Bir önceki yazımız olan Küçük Ev Aletlerinde Enerji Tasarrufu Yaparak Elektrik Faturasını Azaltmak Mümkün başlıklı makalemizde elektrik faturasını azaltmak, küçük ev aletlerinde enerji tasarrufu ve küçük ev aletlerinde enerji tasarrufu nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.