HbbTV 2.0 Nedir?

HbbTV 2.0Hızla ilerleyen teknolojide bir dünya devi olmayı başaran Samsung, gün geçmiyor ki yeni bir teknoloji haberi duyurmasın bize. Televizyon, cep telefonu, beyaz eşya ve daha birçok sektörde ilgi odağı haline gelen Samsung geliştirmiş olduğu son proje ile milyonları etkiledi. Kendi ürettiği televizyonlarda bulunan altyazı özelliğini bir tık daha geliştiren Samsung, yeni teknolojisi olan canlı yayında altyazı desteği özelliğini resmen açıkladı. Adı HbbTV 2,0 olan bu özellik daha şimdiden büyük talep alıyor.

Almanya’nın Berlin şehrinde sunumu yapılacak adı HbbTV 2,0 olan bu format televizyonda canlı yayında izlediğimiz her bir konuyu bize kendi dilimizde altyazı olarak sunacak. Samsung insanlara hizmet konusunda sınır tanımıyor. İşitme ve görme engeli olan insanlar içinde büyük projelere imza atmayı hedefliyor. Bu teknolojinin gelişmesi ile istediğimiz bütün kanallarda rahatça gezip ve dilini anlamadığımız kanalları es geçmeyeceğiz. Televizyon servislerini ve internet servislerini birbirine bağlayan bu teknoloji ile internet yayınını televizyonumuzda izleyebileceğiz. Almanya da bulunan ve avrupada yaygın kullanılan bu servis Türkiye’de de kullanılmaya başlandı.

Canlı yayında alt yazı desteği incelemeye alındığında ilk olarak Samsung da görüldüğü anlaşılıyor. Bir ilke imza atılması beklenen bu günlerde kullanıcılar çok heyecanlı. Yapılacak olan detaylı sunumda açıklanacak olan bu yenilik tüm yönleri ile masaya yatırılarak üretimi için düğmeye basılacak.

Bir önceki yazımız olan Veri Kurtarma İşlemlerinde Flash Bellek Desteği başlıklı makalemizde flash bellek, flash disk ve veri kurtarma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.