En Uygun Tablet İnternet Tarifesi

5GB Taahhütlü İnternet TarifesiGünümüzde tabletten internete girmek oldukça yaygın şekilde kullanılmakta. Bu nedenle biz de bu yazımızda sizlere, en uygun tablet internet tarifesi olarak tercih edilen 5GB Taahhütlü İnternet Tarifesi ile ilgili bilgilerin aktarımını gerçekleştirmeye çalışacağız. Eğer sizin de bir 3G modeminiz; ya da tabletiniz var, ve tabletten internete girmek için kendinizi ev ile, ya da Wi-Fi ağlarının bulunduğu yerlerle sınırlamak istemiyorsanız, gelin en uygun tablet internet tarifesi olarak belirtilen 5GB Taahhütlü İnternet Tarifesi hakkında detayları birlikte gözden geçirelim…

5GB Taahhütlü İnternet Tarifesi

Tarife kapsamında her ay hattınıza 5 GB internet tanımlanır. Ve söz konusu kota dolduğunda, internet kullanımınız otomatik olarak durdurulur. Böylece, paket aşım ücreti adı altında gelen sürpriz faturalar ile karşılaşmamış olursunuz. Malum, internet kullanımı için harcanan kota, biz farkında olup, dakika, ya da sayı hesabı yapmadan, dosya indirip müzik dinleyerek, ya da sörf yaparak, müzik indirerek, hatta bazen arka planda çalışan bazı uygulamalar dolayısı ile azalmaktadır. Bu nedenle, kota aşımında, ne kadarlık bir fatura ile karşılaşacağımızı tahmin etmemiz oldukça zordur.

5GB Taahhütlü İnternet Tarifesi için ilk 6 ay, ayda 19 TL ile ücretlendirilirsiniz. 6. ayın sonundan 12. aya; yani taahhütünüz sona erene kadar ödemeniz gereken ücret 25 TL’dir. Sonrasında ise, aylık ödemeniz gereken miktar 39 TL ile ücretlendirilmektedir.

Eğer en uygun tablet internet tarifesi olarak 5GB Taahhütlü İnternet Tarifesi’ni tercih eder; ve internete girmek istediğiniz anda kotanızın dolup, 5 GB internet hakkınızın dolduğunu anlarsanız, 25 TL’ye yeni bir internet paketi alıp, kullanıma kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bu anlamda tek yapmanız gereken: EK 5GB yazmak, ve 5555’e kısa mesaj göndermekten ibarettir.

5GB Taahhütlü İnternet Tarifesi kapsamında, hattınız SMS göndermeye, tabletiniz izin verdiği müddetçe açıktır. Göndereceğiniz her bir kısa mesaj 33.25 kuruş olarak ücretlendirilmektedir.

Avea İnternet Tarifeleri Arasında Yer Alan 5GB Taahhütlü İnternet Tarifesi

Bu yazımızda sizlere, Avea internet tarifeleri arasında yer alan 5GB Taahhütlü İnternet Tarifesi ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Avea internet tarifeleri arasında yer alan 5GB Taahhütlü İnternet Tarifesi ile ilgili detaylı bilgilere birlikte bakalım:

5GB Taahhütlü İnternet Tarifesi ile, tablet bilgisayarınızdan internete, 5 GB sınırını doldurana kadar rahatlıkla girersiniz, sonrasında ise 5GB Taahhütlü İnternet Tarifesi otomatik olarak duracaktır. Bu duruşun nedeni ise, paket aşımının gerçekleşmemesidir. Bu sayede, 5GB Taahhütlü İnternet Tarifesi için ödeyeceğiniz aylık fatura miktarı artmayacaktır. 5GB Taahhütlü İnternet Tarifesi için yapacağınız aylık ödeme 19 TL olarak belirlenmiş bulunmaktadır.
Avea internet tarifeleri arasında yer alan 5GB Taahhütlü İnternet Tarifesi’nin taahhütlü olması dolayısı ile, bir sene boyunca bu tarifede kalmanız gerektiğini bilmelisiniz. İlk altı ay, 5GB Taahhütlü İnternet Tarifesi için aylık 19 TL ödeme gerçekleştirirsiniz. Kalan diğer altı aylık sürede ödemeniz gereken tutar ise 25 TL olarak belirlenmiş bulunmaktadır. Taahhüt süresinin dolmasının ardından, 13. ay itibari ile aylık ödeyeceğiniz tutar 39 TL’ye çıkmaktadır.
Avea internet tarifeleri arasında yer alan 5GB Taahhütlü İnternet Tarifesi’ni kullanmanız sırasında ek fatura ödememeniz için, 5 GB sınırını doldurduğunuz anda internet erişiminiz durdurulmakta; ve yeni dönemde yeniden aktif edilmektedir. Fakat, diyelim ki siz, tablet bilgisayarınız ile internete çok sık bağlanıyorsunuz, ve yüksek bir kota kullanımınız var. O halde yapmanız gereken, 5GB Taahhütlü İnternet Tarifesi’nin üzerine 5 GB internet paketi daha almaktır. Bunun için yapmanız gereken tek şey, EK 5GB yazarak 5555’e kısa mesaj göndermektir. 5 GB ek internetin 15 TL olduğunu da belirtmemiz gerekmektedir.
5GB Taahhütlü İnternet Tarifesi ile ilgili olarak şunu da belirtmemiz gerekmektedir ki: 5GB Taahhütlü İnternet Tarifesi hakkından yararlanan kişiler, Avea tarafından bir modem alamayacaklardır, var olan modemde 5GB Taahhütlü İnternet Tarifesi kullanılabilmektedir. Ve 5 GB kotası dolduğunda durdurulan 5GB Taahhütlü İnternet Tarifesi kullanımına, çok yavaş bir hız ile devam edebilirsiniz, ve bunun için Avea tarafından sizden herhangi bir ücret talebinde de bulunulmayacaktır.