Android Ekran Kilidini Unuttum Diyenler İçin Android Ekran Kilidini Kırma Bilgileri

Bu yazımızda sizlere Android ekran kilidi ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Android ekran kilidini unuttum diyerek tablet bilgisayar; ya da telefonunu açamayan kişilerin işine yarayacak olan bu bilgiler ile, Android ekran kilidini kırma işleminin ne şekilde gerçekleştirildiğine, gelin birlikte bakalım:

Androşd ekran kilidi kullanan; ve sonrasında Android ekran kilidini unuttum diyenler, Android ekran kilidini kırma işlemini yapmak zorunda kalmanızın nedeni, sahip olduğunuz Gmail hesabını da unutmanızdan kaynaklanıyor ise, Hard Reset işlemini uygulamanız gerekmektedir. Ve belirtmeliyiz ki Hard Reset işlemi sonrasında, Android ekran kilidini kırmayı başardığınız tabletiniz, ya da telefonunuzun içerisindeki tüm kayıtlar, ve uygulamalar silinecektir.
Android ekran kilidinde ilk olarak ekran kilidini arka arkaya beş sefer yanlış gireceksiniz; sonrasında size Gmail hesap bilgilerinizi soracak; tabi bunu da bilmediğiniz için Hard Reset işlemini uygulamaya başlayacaksınız…
Android ekran kilidini unuttum diyenlerin, Android ekran kilidini kırma için uygulayacakları Hard Reset işlemi şu şekilde gerçekleştiriliyor: Yarım dakika boyunca, aynı anda, Power; ve Home tuşlarına basılı tutmanız gerekiyor. İki tuştan bir tanesi cihazın açma – kapama tuşu; diğeri ise ana ekrana dönmenize yardımcı olan tuşu. Bu tuşlara yarım dakika boyunca basılı tutmalısınız. Ekranınız üzerinde öncesinde bir üçgen içerisinde ünlem, sonrasında da G1 butonu çıkacaktır. G1’i görene kadar tuşlara basmaya devam etmelisiniz.
ALT + L tuşlarını kullanarak ünlem işaretinden ayrılıp Menü##Q##’ya geçiş gerçekleştirin.
ALT + S tuşlarını kullanarak SD kartın güncellenmesini gerçekleştirin.
ALT + W tuşlarını kullanarak fabrika ayarlarına geri dönün, bu sırada tüm verileriniz silinecektir.
HOME + BACK tuşlarını kullanarak Android cihazınızı yeniden başlatma işlemini gerçekleştirin.
Artık Android ekran kilidini kırma işlemini gerçekleştirmiş durumdasınız. Tabletinizi, ya da telefonunuzu yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz. Bundan sonra Android ekran kilidini unuttum dememek için unutmayacağınız bir Android ekran kilidi, ve Gmail hesabı kullanmanız önerilmektedir.