Android Nasıl Hızlanır? Android Hızlandırma Ayarları

Android hızlandırma ayarlarıBu yazımızda, pek çoğunuzun gereksinim duyacağı, Android nasıl hızlanır, ve Android nasıl hızlandırılır sorularının yanıtları arasında yer alan Android hızlandırma ayarlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de Android nasıl hızlanır, ya da Android nasıl hızlandırılır diyorsanız, zaman kaybetmeden Android hızlandırma ayarlarını gözden geçirmeye başlayalım:

Android hızlandırma ayarları için her şeyin öncesinde yapmanız gereken, telefonunuzun Geliştirici Seçenekleri’ni aktif hale getirmektir. Muhtemelen cihazınızın Geliştirici Seçenekleri pasif haldedir. Samsung Galaxy S4 için Gelişmiş Seçenekler’in aktif hale gelmesi adına yapmanız gereken, cihazınızın Ayarlar kısmına girerek, üst taraftan Diğer’i tıklamak. Burada, en altta yer alan Cihaz Hakkında kısmına ulaştığınızda karşınıza çıkacak Yapım Numarası kısmına yedi kere tıklar, sonrasında ise geri tuşuna basarsanız, Gelişmiş Seçenekler’e ulaşabilirsiniz. Diğer Android cihazlarda bu işlem farklı şekillerde gerçekleştirilebilir, kısa bir araştırma sonucu bilgilere ulaşabilir, ya da yorum olarak sorunuzu bizlere ulaştırabilirsiniz. Peki sonrasında Android nasıl hızlanır, Android nasıl hızlandırılır?
Aktif hale biraz önce getirmiş olduğunuz Geliştirici Seçenekleri’ne girin. Buradan, Pencere Animasyonu Ölçeği’ne tıklayarak, varsayılan değer olarak belirlenmiş 1x’i 0.5x olarak kaydedin. Geçiş Animasyonu Ölçeği’ne tıklayarak 1x’i 0.5x olarak kaydedin. Animatör Süre Ölçeği’ne giderek 1x’i 0.5x olarak kaydedin. Bu işlemlerin sonrasında, cihazınızın daha hızlı bir hal almış olduğunu göreceksiniz.

Android Yavaşlama Sorunu İçin Android Nasıl Hızlandırılır?

Bu yazımızda, Android yavaşladı diyenler için Android yavaşlama sorununu çözmeye çalışacağız. Eğer siz de, Android nasıl hızlandırılır diyenlerdenseniz, Android nasıl hızlandırılır sorusunun yanıtını yazımızda vereceğiz; ve Android yavaşladı diyenler için Android yavaşlama sorununu çözmeye çalışacağız…

Android yavaşladı diyenlere şunu sormak gerekmektedir: Android telefonunuza en son ne zaman bakım yaptınız? Android yavaşladı diyorsanız unutmamanız gerekir ki Android telefonunuzun da bilgisayarınız gibi bakıma gereksinimi bulunmaktadır. Bunun için Android nasıl hızlandırılır sorusuna yanıt niteliğinde, Android telefonunuzdaki gereksiz bilgileri ve dosyaları silerek, boş alan kazanımı sağlamanızın mümkün olduğunu söyleyebiliriz.
Android yavaşladı diyorsanız, Android yavaşlama probleminin çözümü adına SD kartınızdaki, işinize yaramayan resimleri, müzikleri silmeniz önerilmektedir. Eğer, işinize yaramayan dosyaları sildiğiniz halde, hala SD kartınızda boş klasörler görüyorsanız onları da silmenizi öneriyoruz. Android telefonunuz root içeriyorsa, o halde, SD Maid kullanmanız önerilmektedir. SD Maid kullanımı gerçekleştirerek, Android yavaşlama sorununun çözümünün zor kısmını telefonunuza da bırakabilirsiniz.
Android nasıl hızlandırılır sorusunun yanıtları arasında, dahili hafızanızın etkin kullanımı da önemlidir. Dahili hafızanızda bulunan, kullanmadığınız uygulamaları silebilir, ya da SD kartınıza aktarabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, Ayarlar – Uygulamalar – Uygulamaları Yönet yolunu izlemekten ibarettir. Android yavaşlama sorununu bu şekilde de çözebilmeniz mümkündür, hem de bu sayede, Android telefonunuza daha rahat veri yüklemesi yapabilirsiniz…
Android nasıl hızlandırılır sorusunun yanıtını vererek, Android yavaşladı, ve Android yavaşlama problemini çözebilmekle birlikte, Android pil tasarrufu yaparak Android pil ömrü uzatmak da olanaklı olacaktır. Android pil ömrü uzatma; ve Android pil tasarrufu için, ayarlarınıza dikkat etmeniz gerekmektedir: kullanmadığınız zamanlarda Bluetooth, ve Wi-Fi’nizi kapatıp, hareketli animasyonları duvar kağıdı yapmaktan vazgeçerek, Android pil ömrü uzatma adına büyük bir başarı gerçekleştirebilir, Android pil tasarrufu yapabilirsiniz. Android pil tasarrufu yapamıyorsanız, o halde, yanınızda bir adet yedek pil taşımayı denemelisiniz.
Android yavaşlama sorununu çözmek adına, farklı bir Launcher kullanımını da tercih edebilirsiniz. Giriş sayfasını azaltmak da Android yavaşlama sorunu için etkin bir çözüm olabilir. Bununla birlikte, Widget sayınızı azaltmanız da Android yavaşladı problemini çözmek için gerekli olabilecek bir yöntemdir. Android nasıl hızlandırılır sorusunun bir diğer yanıtının da Android telefonun overclock edilmesi olduğunu belirterek, Custom ROM yüklemesi yaparak da Android yavaşlama sorunundan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.