Android Pil Ömrü Ve Android Pil Tasarrufu İçin Bilgiler

Bu yazımız, Android pil ömrü süresinin kısalığından şikayetçi olanlar için… Android pil ömrü uzatma, ve Android pil tasarrufu ile ilgili bilgileri yazımız içerisinde bulabileceksiniz. Android pil ömrü bir gün kadar kısa zamanda tükenen kişiler, bu durumdan şikayetçilerse, güzel bir haberimiz var: Android pil ömrü uzatma, ve Android pil tasarrufunun nasıl yapılacağı ile ilgili bilgileri yazımızda bulabileceksiniz…

Android pil ömrü uzatmak için, onu en az ayda bir sefer tam olarak şarj etmeniz gerekmektedir. Android pil tasarrufu için, cihazdaki şarj oranının %20 seviyesinin altına düşmemesine dikkat etmeniz önerilmektedir.
Android pil tasarrufu için, şarj edeceğiniz cihazınızın sıcaklığının, 0 ile 45 derece arasında kalmasına önem veriniz. 0’ın altındaki, ve 45’in üstündeki sıcaklıklar, Android pil ömrü uzatma adına tercih edilmemesi gereken sıcaklıklar olarak bilinmelidir.
Android pil ömrü için, Android cihazınızı şarj ettiğiniz sırada, cihazın, kılıfı dışında olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Cihazın nefes alabilmesi, Android pil ömrü uzatma adına etkili bir yöntem niteliği taşımaktadır.
Android pil tasarrufu için, kullanmadığınız zamanlarda Wi-Fi özelliğini kapatmanız önerilmektedir. Bu sayede, Android pil ömründe gözle görülür derecede bir uzama ile karşılaşırsınız.
Android pil ömrü uzatma adına, 3G’yi de kullanmadığınız zamanlarda kapatmanız önerilmektedir. Veri ağı, tahmininizden daha fazla güç harcamaktadır.
Android pil tasarrufu için, kullanmadığınız zamanlarda, otomatik eşitlemeyi de kapatmanız önerilmektedir.
Android pil ömrü için Bluetooth kullanmadığınız zamanlarda, onu da kapalı tutmanız önerilmektedir. Bluetooth da Wi-Fi kadar güç harcamaktadır.
Android pil tasarrufu adına, ekranın daha uzun süre değil, daha kısa süre açık kalmasını da sağlamanız gerekmektedr. Bunun için, ekranın kilit süresini daha kısa tutmanız, Android pil ömrü uzatma adına önerilmektedir.
Android pil tasarrufu için, Android telefonunuzun daha düşük parlaklıkta çalışmasını olanaklı hale getirmeniz önerilmektedir.
Android pil ömrü için, arka planda çalışan Google uygulamalarının, işlemcinizin gücünü azaltmadığından emin olmanız da gerekmektedir. Bunun için, kullanmadığınız Play uygulamalarını arka planda çalıştırmamanız önerilmektedir.
Android pil tasarrufu için, otomatik güncellemeleri kapatmanız gerekmektedir. Kapatmıyorsanız dahi, otomatik güncelleme zaman aralıklarını uzatmanız önerilmektedir.
Android pil tasarrufu etmek isteyenlerin, telefonlarının titreşim özelliğini kapatmaları önerilmektedir. Bu şekilde de Android pil ömrü uzatma olanaklıdır.
Android pil tasarrufu için, Güç widgetini kullanmanız gerekmektedir. Güç widgetini açarak, istediğiniz uygulamaları hızlı bir şekilde açıp kapatabilmeniz mümkün. Widgetleri bulmak için yapmanız gereken, ana ekranınıza uzun süre dokunmak, ve sonrasında da güç widgetini aktif hale getirmekten ibaret…
Android pil ömrü uzatma amaçlı olarak, kullanmadığınız widgetleri giriş ekranından kaldırmanızın gerekliliğini de belirtmemiz gerekmektedir.
GPS kapatmak da Android pil ömrü uzatma için önemlidir. Çünkü kullandığınız uygulamalar, sizin yerinizi belirlemek için GPS başvurabilir, bu da Android pil ömrünün kısalmasına neden olabilir…

Android Yavaşlama Sorunu İçin Android Nasıl Hızlandırılır?

Bu yazımızda, Android yavaşladı diyenler için Android yavaşlama sorununu çözmeye çalışacağız. Eğer siz de, Android nasıl hızlandırılır diyenlerdenseniz, Android nasıl hızlandırılır sorusunun yanıtını yazımızda vereceğiz; ve Android yavaşladı diyenler için Android yavaşlama sorununu çözmeye çalışacağız…

Android yavaşladı diyenlere şunu sormak gerekmektedir: Android telefonunuza en son ne zaman bakım yaptınız? Android yavaşladı diyorsanız unutmamanız gerekir ki Android telefonunuzun da bilgisayarınız gibi bakıma gereksinimi bulunmaktadır. Bunun için Android nasıl hızlandırılır sorusuna yanıt niteliğinde, Android telefonunuzdaki gereksiz bilgileri ve dosyaları silerek, boş alan kazanımı sağlamanızın mümkün olduğunu söyleyebiliriz.
Android yavaşladı diyorsanız, Android yavaşlama probleminin çözümü adına SD kartınızdaki, işinize yaramayan resimleri, müzikleri silmeniz önerilmektedir. Eğer, işinize yaramayan dosyaları sildiğiniz halde, hala SD kartınızda boş klasörler görüyorsanız onları da silmenizi öneriyoruz. Android telefonunuz root içeriyorsa, o halde, SD Maid kullanmanız önerilmektedir. SD Maid kullanımı gerçekleştirerek, Android yavaşlama sorununun çözümünün zor kısmını telefonunuza da bırakabilirsiniz.
Android nasıl hızlandırılır sorusunun yanıtları arasında, dahili hafızanızın etkin kullanımı da önemlidir. Dahili hafızanızda bulunan, kullanmadığınız uygulamaları silebilir, ya da SD kartınıza aktarabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, Ayarlar – Uygulamalar – Uygulamaları Yönet yolunu izlemekten ibarettir. Android yavaşlama sorununu bu şekilde de çözebilmeniz mümkündür, hem de bu sayede, Android telefonunuza daha rahat veri yüklemesi yapabilirsiniz…
Android nasıl hızlandırılır sorusunun yanıtını vererek, Android yavaşladı, ve Android yavaşlama problemini çözebilmekle birlikte, Android pil tasarrufu yaparak Android pil ömrü uzatmak da olanaklı olacaktır. Android pil ömrü uzatma; ve Android pil tasarrufu için, ayarlarınıza dikkat etmeniz gerekmektedir: kullanmadığınız zamanlarda Bluetooth, ve Wi-Fi’nizi kapatıp, hareketli animasyonları duvar kağıdı yapmaktan vazgeçerek, Android pil ömrü uzatma adına büyük bir başarı gerçekleştirebilir, Android pil tasarrufu yapabilirsiniz. Android pil tasarrufu yapamıyorsanız, o halde, yanınızda bir adet yedek pil taşımayı denemelisiniz.
Android yavaşlama sorununu çözmek adına, farklı bir Launcher kullanımını da tercih edebilirsiniz. Giriş sayfasını azaltmak da Android yavaşlama sorunu için etkin bir çözüm olabilir. Bununla birlikte, Widget sayınızı azaltmanız da Android yavaşladı problemini çözmek için gerekli olabilecek bir yöntemdir. Android nasıl hızlandırılır sorusunun bir diğer yanıtının da Android telefonun overclock edilmesi olduğunu belirterek, Custom ROM yüklemesi yaparak da Android yavaşlama sorunundan kurtulabileceğinizi belirtmek isteriz.