Selfy Nedir?

selfy-hakkinda-bilgiBizler Selfi’yi, bundan bir kaç sene önce tanıdık, çok da sevdik, ama Türkçe’yi düzgün kullanmak isteyenler tarafından adı değiştirilen Selfi, Öz Çekim oldu… Sonrasında da, bir kaç ay önce Avea, Türkiye’nin dev ismi Türk Telekom bünyesine katıldı. Operatör ismi Avea iken bir sabah uyandığımızda, telefonumuzda, sol üst köşede Türk Telekom yazdığını gördük… Avea kullanırken gençler olarak Woops’luyduk; tam bize hitap ediyor derken, bir anda Selfy ile karşılaştık… İşte Selfy’nin kısa öyküsü bu şekilde… Peki Selfy nedir? Yazımız içerisinde, detaylı olarak Selfy hakkında bilgi edinebileceksiniz…

Selfy Nedir?

Selfy Dünyası, Türk Telekom tarafından, gençlere, daha doğrusu, telefonunu özelleştirip, mobil iletişimin tadını doya doya çıkartmak isteyenlere özel olarak hazırlanmış olup, bildiğimiz Woops’un devamı niteliğindedir, ve eğer zaten Woops’luysanız, Selfy kayıt için özel bir işlem yaptırmanıza gerek kalmayacaktır. Peki, diyelim ki Woops’luydunuz, şimdi bir Selfy’li oldunuz… Bunun size nasıl bir avantajı olacak?

En İyi Akıllı Telefonlar Hangileri?

Her şeyin öncesinde, faturalı hat kullanımı gerçekleştiriyorsanız, telefonunuzun kısa mesaj bölümüne girip, 4545’e, GECENET yazarak gönderin, ve şansınızı deneyin. Eğer tarifeniz uygun ise, 6 fatura dönemi boyunca, her gece 00:00 – 06:00 saatleri arasında, kullanacağınız ücretsiz internetin keyfini çıkartırsınız.

Yapabileceğiniz bir diğer şey, yine telefonunuzun kısa mesaj bölümüne girmek, ve sonrasında 4545’e, DEĞİŞTİR yazarak, telefonunuzun sol üstünde yer alan Türk Telekom yazısının yerine gelmesini istediğiniz şeyi yazmak… Bu yazacağınız her ne ise, uzunluğu 15 karakterle sınırlı olup, işleminiz ücretsiz olarak gerçekleştirilir.

Kaan N1 Özellikleri

Siz bu mesajı gönderdiğinizde size bir onay mesajı gelecektir. Gelen pnay mesajına ONAY AVATAR yazarak cevap vermelisiniz. Sonrasında, değişim talebinizin gerçekleştiğine dair bir kısa mesaj alırsınız. Alacağınız bu kısa mesajın ardından telefonunuzu kapatıp açtığınızda, Türk Telekom yazısının, sizin istediğiniz şey ile değiştiğini görebilirsiniz…

Sizleri ilerleyen zamanlarda, Selfy hakkında bilgilendirmeye devam edeceğiz. Bizi takip edin…

Woops Süper Fırsat Kampanyası

Woops Süper Fırsat KampanyasıAvea’nın gençler için hazırlamış olduğu Woops’un yeni kampanyalarından bir tanesi olan Woops Süper Fırsat Kampanyasını yazımız içerisinde sizlere aktarmaya çalışacağız. Eğer Avea’nın faturalı hattını kullanıyorsanız, Woops Süper Fırsat Kampanyası’ndan siz de yararlanabilirsiniz… İşte kullanım bilgileri, ve fiyatlandırma ile ilgili detaylar:

Her yöne 750 dakika
Her yöne 5000 SMS
Cepten 2 GB internet…
için Woops Süper Fırsat Kampanyası fiyatı aylık 35 TL… Eğer 2 GB internet paketini kullanırsanız, ve daha fazla internete gereksiniminiz olursa, 4 GB’a kadar olan her 1 GB internet 5 TL…

Woops Süper Fırsat Kampanyası fırsatları bununla da sınırlı değil… Bol İnternetli Geceler Kampanyası’na da dahil olabilmeniz mümkün. Peki bu ne anlama geliyor? Her gece, 00:00 – 06:00 saatleri arasında kullanacağınız internetin bedava olması demek… Yani, kullandığınız ücretli internet sadece, 06:00 – 00:00 arası için geçerli oluyor…

Kısacası, Avea’da Woops’la gençler, hem bol konuşma; ve mesajlaşma; hem de sınırsız internetin keyfini doyasıya yaşıyor… Eğer Avea’nın faturalı hatlarında 12 fatura dönemi boyunca kalacağınıza söz vermezseniz, Woops Süper Fırsat Kampanyası fiyatının aylık 45 TL olacağını da belirtmeliyiz…

Avea’dan Samsung Galaxy Alpha Kampanyası

Samsung Galaxy AlphaAvea, akıllı telefon kampanyalarında yoluna Samsung Galaxy Alpha ile devam ediyor… Samsung Galaxy Alpha fiyatı Avea’da, peşin fiyatından 24 aylık taksitlere bölünerek tahsil ediliyor. Elbette Samsung Galaxy Alpha fiyatı ile ilgili, bulunulan Avea tarifesine göre farklı alternatifler de söz konusu… Yazımızın ilerleyen bölümlerinde, hem Samsung Galaxy Alpha özelliklerini, hem de Samsung Galaxy Alpha fiyatına ilişkin detayları bulabileceksiniz…
>

Samsung Galaxy Alpha Özellikleri:

4.7 inç Süper AMOLED ekranı, ve içerisinde yüklü olan Android 4.4 işletim sistemi ile gelen Samsung Galaxy Alpha, toplamda sekiz çekirdekli işlemci ile geliyor. Bunlardan bir tanesi Cortex A15 olup 1.8 GHz, diğeri ise Cortex A7 olup 1.3 GHz büyüklüğünde… Samsung Galaxy Alpha kamerası dahili olarak, arkada 12 MegaPiksel… Görüntülü konuşma; ve selfieler için önde kullanılan kameranın çözünürlüğü ise 2.1 MegaPiksel… Kısacası, Samsung Galaxy Alpha ile, sadece kaliteli çekimler değil, görüşmeler de yapabilmek olanaklı…

Samsung Galaxy Alpha özellikleri arasında 2 GB RAM, ve 32 GB dahili hafıza da yer alıyor. 1850 mAh gücünde pile sahip olan cihazın ağırlığı 120 gram, inceliği ise 6.7 milimetre… Bu bilgilere baktığımızda, cihazın elde kolay tutulur olduğunu, ekranının ne abartılacak kadar büyük, ne de küçük olduğunu, kamerasının kaliteli çekimlere izin verip, işlemcisinin de bir o kadar hızlı çalıştığını rahatlıkla belirtebiliriz…

Samsung Galaxy Alpha fiyatı

Peşinde Samsung Galaxy Alpha fiyatı 1.899 TL… 24 aylık taksitlerde ise, kullanmakta olduğunuz tarifeye bağlı olarak Samsung Galaxy Alpha fiyatı değişiklik göstermekte, ve en düşük aylık ödemesi 45 TL’den başlamaktadır. Örneğin, eğer SEÇ Konuşmak Lazım 500 tarifesinde iseniz, ödemekte olduğunuz aylık 27 TL’lik tutara karşılık, Samsung Galaxy Alpha için de 85 TL ödemeniz gerekmektedir.

Yok Yok tarifesinde, ödemekte olduğunuz aylık 47 TL’ye ek olarak, 79 TL de Samsung Galaxy Alpha için ödemeniz gerekmektedir. Bunun gibi, farklı tarifeler için belirlenen Samsung Galaxy Alpha fiyatı da farklılık göstermektedir. Samsung Galaxy Alpha kampanyası için son gün 31 Aralık 2014 olup, cihazlar Avea’da stoklarla sınırlıdır…

Avea Dakika Aktaran Tarife Hakkında Bilgiler

Avea Dakika Aktaran TarifeBu yazımızda sizlere Avea Dakika Aktaran Tarife hakkında bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de Dakika Aktaran Tarife hakkında bilgi sahibi olmak istiyor, ve 1500 dakika her yöne konuşmayı aylık 25 TL’ye nasıl alabileceğinizi merak ediyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

Avea Dakika Aktaran Tarife ile, aylık her yöne 1500 dakikayı, sadece 25 TL’ye alırsınız. Sonrasında, ay sonunda, 1500 dakika içerisinden kullanamadığınız dakikalar, bir sonraki aya devredilir. Bir sonraki ay, ilk önce devreden dakikalarınızı kullanırsınız, sonrasında ise, 1500 dakikanızı kullanmaya başlarsınız. Ve Dakika Aktaran Tarife, her ay bu şekilde sizlere sunulmaya devam edilir.
Numarasını taşıyarak Avea’ya geçenler, Avea’dan faturasız yeni hat alanlar, Avea faturasız hat kullanımından faturalı hat kullanımına geçenler, 12 ay taahhüt ile Dakika Aktaran Tarife’den, aylık 25 TL’ye yararlanırlar. Taahhütsüz kullanımda ise Dakika Aktaran Tarife’den yararlanmak için ödenmesi gereken miktar 35 TL’dir.
Eğer ki, numara taşıma, yeni hat alımı, ya da faturasızdan faturalıya geçiş işlemlerini 15 Mayıs 2014 tarihi öncesinde gerçekleştirdi iseniz, 12 ay için vereceğiniz taahhüt ile, Dakika Aktaran Tarife’den aylık 32 TL’ye yararlanabilirsiniz. Taahhütsüz Dakika Aktaran Tarife kullanımı ise, 42 TL olarak ücretlendirilmektedir.

Sarar İndirim Kuponunu Avea’dan Alın

Sarar indirim kuponuBir Avea kullanıcısı iseniz, ve aynı zamanda Sarar müşterisi iseniz, Avea – Sarar işbirliği ile, Sarar indirim kuponu kazanabilir, sizin için tanımlanmış %15 Sarar indirim hakkından faydalanabilirsiniz. Ancak bunun için bilmeniz gerekenler var, ve bu yazımızda sizlere, Sarar indirim kuponu almak ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir…

Avea kullanıcıları, Sarar %15 indiriminden faydalanmak için, 31 Aralık 2014 tarihine kadar SARAR yazarak 5060’a kısa mesaj göndermelidirler. Gönderilen mesajın karşılığında gelecek olan şifre, Sarar indirim kuponu olarak değerlendirilecek olup, Sarar’dan yapılacak olan her alışverişte, 5060’a kısa mesaj göndererek yeni bir şifre alınması gerektiği de unutulmamalıdır.
Avea kullanıcılarına sunulan Sarar indiriminin, indirim dönemlerinde geçerliliğini kaybettiğini, Sarar indirim kuponunun sadece, sezon fiyatı ile satılan ürünlerde kullanıldığını belirtmemiz gerekmektedir. Sarar indirim kuponu almak adına 5060’a gönderilen kısa mesajın ücretli olup, 33.25 kuruş olduğunu hatırlatmamız gerekmektedir.

Avea Süper İkili 500 Tarifesi Hakkında Bilgiler

Süper İkili 500 TarifesiBu yazımızda sizlere Avea faturalı hat tarifeleri arasında yer alan Süper İkili 500 Tarifesi ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Avea faturalı hat tarifeleri arasında yer alan Süper İkili 500 Tarifesi ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız, bilgilerimizin aktarımını hemen gerçekleştirmeye başlayalım:

Süper İkili 500 Tarifesi ile, ayda 500 dakika her yöne konuşma; ve 4 GB cepten internet için ödemeniz gereken tutar sadece 39 TL’dir. Avea faturalı hat tarifeleri arasında yer alan Süper İkili 500 Tarifesi ile birlikte, arzu etmeniz halinde, SEÇ Bağlan, SEÇ Mesajlaş, SEÇ 500-500, SEÇ 100-100 paketlerini de alabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir.
Avea faturalı hat tarifeleri arasında yer alan Süper İkili 500 Tarifesi için vereceğiniz taahhüt ile aylık 39 TL’ye sahip olabileceğiniz Süper İkili 500 Tarifesi için taahhüt vermeyecek olursanız ödeyeceğiniz aylık tutarın 49 TL olacağını belirtmemiz gerekmektedir.
Avea’lı değilseniz, numara taşıma işlemi ile, faturasız Avea kullanıcısı iseniz de faturalı Avea kullanıcısı olarak Süper İkili 500 Tarifesi kapsamında bulunabilirsiniz. Bunun yanında, Avea faturalı hat kullanımı gerçekleştirmekte iseniz, Süper İkili 500 Tarifesine geçiş için SUPER 500 yazarak 6363’e kısa mesaj göndermeniz gerekecektir.
Süper İkili 500 Tarifesi kullanımı gerçekleştiriyorsanız; ve kaç dakika, ya da kaç GB internet hakkınız kaldığını öğrenmek istiyorsanız, 9333’ü ücretsiz arayabilir; ya da INTERNET yazarak 5555’e kısa mesaj gönderimi gerçekleştirebilirsiniz.

Vergi Borcum Ne Kadar Sorgulama Servisi 1189 Hakkında Bilgiler

vergi borcum ne kadar sorgulamaBu yazımızda sizlere, vergi borcum varmı, vergi borcum ne kadar sorularının yanıtları arasında yer alan, vergi borcum ne kadar sorgulama uygulamasından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de vergi borcum varmı, ya da vergi borcum ne kadar diyorsanız, vergi borcum ne kadar sorgulama hakkında Avea tarafından sunulan hizmet ile ilgili bilgileri hemen sizlerle paylaşmaya başlayalım:

Avea, Gelir İdaresi Başkanlığı ile bir anlaşma gerçekleştirerek, vergi borcum ne kadar sorgulama servisi için bir kısa mesaj numarası oluşturmuş, ve bunu da 1189 numarasına atamış bulunmaktadır. Vergi borcum varmı, ya da vergi borcum ne kadar diyenler, 1189’u kullanarak 378 farklı vergi borcum ne kadar sorusunun yanıtını alabilirler. Bu vergi borçlarına örnek verecek olursak, Trafik Harçları, Motorlu Taşıtlar Vergisi, Yıllık Gelir Vergisi… gibi başlıklardan söz edebiliriz.
Vergi borcum ne kadar diyenler, 1189’u şu şekilde kullanmalılar: ilk olarak telefonun kısa mesaj bölümüne girmeli, ve sonrasında,
BORC
TC kimlik numarası
Nüfus cüzdanı seri sıra numarası
Anne kızlık soyadının ilk iki harfi
bilgilerini, aralarında bir boşluk bırakmak şartı ile yazmalı; ve sonrasında da 1189’a kısa mesaj göndermelidirler. Vergi borcum ne kadar sorgulama servisi için 1189’u kullananların gönderdikleri kısa mesaj ücreti tarifelerine yansıtılacak, gelen cevabın ücreti ise Vergi İdaresi Başkanlığı tarafından karşılanacaktır…

Profesyonel Tarife Ve Profesyonel 600 Tarifesi Bilgileri

Profesyonel TarifeBu yazımızda sizlere Profesyonel Tarife; ve Profesyonel 600 tarifesi ile ilgili bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Profesyonel Tarife Avea ile ilgili detayları merak ediyorsanız, hiç zaman kaybetmeden bilgilerin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

Profesyonel 600 tarifesine göre, bir ayda 4 GB cepten internet kullanımı, her yöne 1000 SMS, her yöne 600 dakika konuşma için aylık ödemeniz gereken tutar 39 TL olarak belirlenmiş bulunmaktadır. Taahhütsüz olarak Profesyonel 600 tarifesini kullanmak istediğinizde ise tüm bunlar için ayda 47 TL ödeme yapmanız gerekmektedir.
Eğer bir Avea abonesi değilseniz, yeni bir Avea hat alarak, ya da numaranızı Avea’ya taşıyarak Profesyonel 600 tarifesinden yararlanmaya hemen başlayabilirsiniz, ancak bunun için gerekli bilgiyi Avea bayiine vermeniz gerekmektedir. Eğer bir faturalı Avea hattınız varsa, PROF 600 yazarak 6363’r kısa mesaj göndermeniz gerekmektedir.
Profesyonel Tarife kullanımı gerçekleştiriyorsanız, kaç dakika, kaç SMS; ya da kaç GB internetiniz kaldığını öğrenmek istiyorsanız, SES , SMS , İNTERNET şeklinde, her birini teker teker yazarak 5555’e kısa mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Fatura bilginizi edinmek için ise GUNCEL yazarak 5555’e kısa mesaj göndermeniz gerekmektedir. Ancak aynı ay içinde sorgulayacağınız ikinci fatura için sizden 0.99 TL alınacaktır. SES, SMS; ya da İNTERNET kullanımının sorgulamasını ücretsiz olarak 9333’ü arayarak da öğrenebilirsiniz…

Avea Samsung Galaxy Note 3 ön Siparişini Almaya Başladı

Samsung Galaxy Note 3Samsung Galaxy Note 3 yakında pek çok kişinin elinde olacak. Avea ise, Samsung Galaxy Note 3’ün ilk sizin elinizde olmasını amaçlıyor, ve bu amaçla, Avea, Samsung Galaxy Note 3 ön siparişini almaya başladı. Peki Samsung Galaxy Note 3 ön siparişini vererek sahip olacağınız Samsung Galaxy Note 3 nasıl olacak? Samsung Galaxy Note 3 özelliklerini, ve Samsung Galaxy Note 3 kampanya bilgilerini yazımız içerisinde bulabileceksiniz:

Her şeyin öncesinde belirtmeliyiz ki, bugün itibari ile ziyaret edebileceğiniz Forum Bornova, Ankamali, Bağdat Caddesi, Cevahir Alışveriş Merkezi; veya İstinye Park Alışveriş Merkezi Avea bayilerinde, Samsung Galaxy Note 3’ü canlı olarak görme, deneyebilme şansına sahip olabileceksiniz. Ancak elbette, buralarda da Samsung Galaxy Note 3 satın alma şansınız henüz bulunmuyor. Belirtilen noktalarda Samsung Galaxy Note 3 özelliklerini gördükten sonra; ya da yazılı basında görmüş olduğunuz Samsung Galaxy Note 3 özelliklerine güvenerek tüm Avea bayilerinde Samsung Galaxy Note 3 ön siparişi verebilirsiniz. Samsung Galaxy Note 3 ön siparişi için size tanınan süre 25 Eylül 2013’te sona erecektir.
Samsung Galaxy Note 3 ön siparişini Avea bayilerine verenler, 27 Eylül 2013 tarihinde, Samsung Galaxy Note 3 sahibi olacak olan ilk kişiler arasında yer alacaklardır. Diyelim ki Samsung Galaxy Note 3 ön siparişinden faydalanmadınız, ve 27 Eylül 2013 itibari ile Avea tarafından düzenlenecek olan Samsung Galaxy Note 3 kampanyasına dahil olmayı istiyorsunuz. Eğer Samsung Galaxy Note 3 kampanyasına katılacak olursanız, ve Samsung Galaxy Note 3 kampanyasına dahil olan ilk yüz kişi içerisine girebilirseniz, Samsung Galaxy Note 3 ile birlikte size Samsung Galaxy Gear da armağan edilecek, ki Samsung Galaxy Gear, Samsung tarafından üretilen yeni akıllı saat. Yok ilk yüz kişi arasına katılamadınız, ama bin kişi içerisine girdiyseniz batarya şarj paketi, Samsung Galaxy Note 3 ile birlikte sizlere hediye edilecektir.
Şimdi dilerseniz Samsung Galaxy Note 3 özelliklerini kısaca gözden geçirelim: Samsung Galaxy Note 3 özellikleri arasında yer alan Süper AMOLED ekranın boyutu 5.7 inç, ve ekran çözünürlüğü Full HD. Samsung Galaxy Note 3 özellikleri arasında S-Pen de yer alırken, Samsung Galaxy Note 3 özelliklerinden bir diğerinin de, sahip olduğu 13 MegaPiksel kamerası olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Samsung Galaxy Note 3 özellikleri arasında Telefonumu Bul özelliği de yer alacak. Telefonumu Bul özelliği sayesinde Samsung Galaxy Note 3’ünüzün kaybolması durumunda, kullanımdaki tüm veriler izlenebilecek, ve kaybolan Samsung Galaxy Note 3’e kolaylıkla ulaşılabilecek. Multi Window da Samsung Galaxy Note 3 özellikleri arasında yer alacak; ve aynı anda pek çok program; ve pencerenin açık olmasını, pencereler arasında işlemlerin kolayca yapılabilmesini olanaklı hale getirecek.

Avea’dan Samsung Galaxy S4 Mini Kampanyası

Samsung Galaxy S4 MiniBu yazımızda sizlere Avea telefon kampanyaları arasında yer alan Samsung Galaxy S4 Mini kampanyası ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Samsung Galaxy S4 Mini kampanyası hakkında detaylı bilgi sahibi olarak Samsung Galaxy S4 Mini özelliklerini, ve Samsung Galaxy S4 Mini fiyatını öğrenmek için yazımızdan destek alabilirsiniz. Dilerseniz hemen Samsung Galaxy S4 Mini kampanyası ile birlikte, Samsung Galaxy S4 Mini hakkında bilgiler edinmeye başlayalım:

Samsung Galaxy S4 Mini kampanyası için Avea tarafından belirlenen iki farklı kontrat seçeneği bulunmaktadır. İki yıl, ve üç yıllık sözleşmelere; ve kullanılmakta olan Avea tarifesine göre Samsung Galaxy S4 Mini fiyatı farklılık göstermektedir. Ancak şunu belirtmemiz gerekir ki, Samsung Galaxy S4 Mini fiyatı, aylık 1 TL’den başlayıp 60 TL’ye kadar farklılık gösterebilmektedir. Avea tarafından belirlenen Samsung Galaxy S4 Mini fiyatında, internet, konuşma, ya da mesajlaşma gibi istenen ek özelliklere göre de farklılıklar olabileceğini belirtmemiz gerekmektedir. Peşin alımlarda Samsung Galaxy S4 Mini fiyatı 1299 TL olarak belirlenmektedir.
Avea tarafından sunulan Samsung Galaxy S4 Mini kampanyası ile gelen Samsung Galaxy S4 Mini için belirtilen Samsung Galaxy S4 Mini özelliklerine bakacak olursak, Samsung Galaxy S4 Mini özellikleri arasında aktarılan ilk detay Android 4.2 işletim sistemidir. 4.3 inç qHD sAMOLED ekranı bulunan Samsung Galaxy S4 Mini özelliklleri arasında 8 MegaPiksel AutoFocus LED flash kameradan da söz etmemiz gerekmektedir. Görüntülü konuşmayı olanaklı hale getiren ön kamera ise 1.8 MegaPiksel olarak belirtilmektedir. 8 GB; ve 16 GB dahili hafıza seçenekleri bulunan Samsung Galaxy S4 Mini hafızası MicroSD kart ile 64 GB’a kadar da genişletilebilmektedir. 1.5 GB RAM, 1.7 GHz çift çekirdekli krait işlemcisi bulunan Samsung Galaxy S4 Mini özellikleri arasında Li-İon 1900 mAh gücünde pilden de söz etmemiz gerekmektedir. 8.94 milimetre inceliği bulunan Samsung Galaxy S4 Mini’nin ağırlığı 107 gram olarak belirtilmektedir.
26 Temmuz 2013’te başlayan Samsung Galaxy S4 Mini kampanyasının 31 Aralık 2013 tarihine kadar devam edeceğini belirtmemiz gerekmektedir.