Cep Telefonum Çalındı Ne Yapmalıyım? Cep Telefonu Çalınması Durumunda…

Bu yazımızda sizlere, cep telefonu çalınması durumunda yapmanız gerekenler ile ilgili kısa bilgiler vermeye çalışacağız. Cep telefonum çalındı ne yapmalıyım diyen kişiler arasında yer alıyorsanız, cep telefonu çalınması durumunda yapmanız gerekenler ile ilgili detaylı bilgiyi yazımız içerisinde bulabileceğinizi belirterek soralım: cep telefonum çalındı ne yapmalıyım?

Cep telefonu çalınması durumunda, öncelikli olarak, kullanılan GSM operatörünün aranması, ve kullanılan hattın geçici olarak kapatılmasının talep edilmesi gerektiğini unutmamalısınız. Cep telefonu çalınması durumunda, eğer telefonunuz faturalı ise, cep telefonunuzu çalan kişinin bu avantajı değerlendirebileceğini kesinlikle unutmamalısınız.
Cep telefonum çalındı ne yapmalıyım diyenler, cep telefonu çalınması durumunda eğer problem yaşamadan cep telefonu çalınması durumunda yapılması gerekenleri uygulamak istiyorlarsa, cep telefonu henüz ellerinde iken, imei numarasını alarak farklı bir yere kaydetmelidirler. Bu imei numarası, cep telefonu çalınması durumunda işe yaramaktadır. İmei numarasını almak için, cep telefonunuzdan *#06#’yi tuşlamaları, ve ekranlarında beliren numarayı kaydetmeleri gerekmektedir. Cep telefonum çalındı ne yapmalıyım diyenler, bunun sonrasında, imei numarası; ve telefonun kendilerine ait olduğunu belirten bir belge ile savcılığa başvuruda bulunmalıdırlar.
Cep telefonum çalındı ne yapmalıyım diyenler, imei numaraları ile birlikte savcılığa, cep telefonunun kullanıma kapatılması için talepte de bulunabilirler. Bu durumda cep telefonunu açan kişi ekranda, bu telefon çalıntıdır yazısını görür, ve bu yazı sayesinde de cep telefonunun satışı engellenmiş olur.

Avea Online İşlemler Uygulaması Hakkında Bilgiler

Bu yazımızda sizlere, Avea tarafından, Avea kullanıcıları için geliştirilmiş olan Avea Online İşlemler Uygulamasından söz edeceğiz. Avea Online İşlemler Uygulamasını, Android, Nokia, BlackBerry, IOS cihazlarınızda rahatlıkla kullanabileceksiniz.

Avea Online İşlemler Uygulamasını seçmeniz halinde, 3G işlemlerinden fatura ödeme işlemlerine, hat işlemlerinden tarife işlemlerine kadar pek çok işlemi, cep telefonunuz ile ücretsiz bir şekilde uygulama şansına sahip olacaksınız.
Avea Online İşlemler Uygulamasını kullanmak için yapmanız gereken tek şey, Avea’nın internet sitesine girerek, telefonunuza uygun olan linki seçip, Avea Online İşlemler Uygulamasını cihazınıza indirmekten ibaret.
Avea Online İşlemler Uygulamasını cep telefonunuza indirmek, ve de cep telefonunuz ile Avea Online İşlemler Uygulamasını, Avea hattınızdan kullanmak, tamamen ücretsizdir. Buna göre, tüm Avea işlemlerinizi, Avea Online İşlemler Uygulaması ile, oturduğunuz yerde gerçekleştirebilirsiniz…

Ekran Seçiminde Bilmeniz Gereken Ayrıntılar

Bir cep telefonu, tablet PC; ya da laptop alacağınızda, sürekli ilgilendiğiniz ekranı hakkında öncelikli bilgiye sahip olmanız gerektiğini unutmamalısınız. Peki bu tür cihazları alırken, ekranlarındaki hangi özelliklere dikkat etmelisiniz?

Cep telefonu ekran çözünürlüğü en az 960 x 540 olmalı. Bu durum, 7 inçlik tablet PC’ler için 1280 x 800, 10 inçlik tablet PC’ler için ise 2048 x 1536 olarak düşünülmelidir. Cep telefonu ekran çözünürlüğünün 1280 x 720 olması daha çok tercih edilebilir bir durum iken, bunun yanında, cep telefonu ekran çözünürlüğünün 480 x 320 olmasından kaçınmanız gerekmektedir. Cep telefonu ekran çözünürlüğünün düşük olması, sizin sürekli ekranı kendinize yakınlaştırmanız gerektiği sonucunu doğuracaktır.
Cep telefonu ekranı, ya da tablet PC ekranının güneş altında nasıl göründüğü de önemlidir. Samsung Galaxy S3’ün de güneş altında iyi bir performans sunamadığı belirtiliyor. Yani cihazı almadan önce güneş altındaki görüntüsünü denemenizi öneriyoruz…
Ekranların görüş açıları da önemlidir. Bunun en çok laptoplar için geçerli olduğu düşünülür; laptopların ekranlarını net görmek için laptopun eğilmesi gerekir. Bu tür laptoplardan uzak durmanız gerekirken, bunun yanında, cep telefonunu GPS cihazı ile birlikte kullandığınızda da görüş açısının önemli olabileceğini unutmamalısınız. Tablet PC’nizde, izlediğiniz bir şeyi yanınızdakine gösterirken ekranı eğmenizin gerekliliği de onun görüş açısının kötü olduğunun göstergezi niteliğindedir. Buna dikkat etmelisiniz.
Ekran seçiminde dikkat edilmesi gereken bir başka detay da beyaz rengin beyaz gibi görünüp görünmediğidir. Web tarayıcısını açıp, about.blank adresini ziyaret edin. Bu sayfanın boş ve beyaz olması gerekmektedir. Eğer beyazınız mavi gibi görünüyorsa o cihazdan uzak durmanızı öneririz; çünkü daha sonra canınız sıkılabilir.
Ekran seçiminde, ekranın parlamamasına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Cihaza baktığınızda, ekrandakileri görmelisiniz, ekranın arkasındakileri değil…
Dokunmatik ekranlarda ince çizgilerin bulunmadığından da emin olmanız gerekmektedir.

Cep Telefonunuzla Yapmamanız Gerekenler

Cep telefonları hayatımızın o kadar önemli bir bölümünü kapladı ki, yapmamamız gereken şeyleri de onunla yapar; ve, çevremizdekileri rahatsız eder hale geldik. Bu yazımızda sizlere, cep telefonuyla yapmamanız gerekenlerden söz edeceğiz. Evet, sosyal olmak güzeldir; fakat, zaten sosyal bir haldeyken, daha fazla sosyal olmaya çalışmak… Biz bunu önermiyoruz. İşte cep telefonunuzla yapmamanız gerekenler:

Ödeme yaparken, kesinlikle cep telefonu ile mesajlaşmamalısınız. Bu durum, hem kasiyerin sizi beklemesine neden olur; hem de arkanızdaki kişilerin sıra beklemesine. Ve, ödeme sırasında cep telefonuyla konuşmak, kibirlilik göstergesi olarak düşünülmektedir.
Cep telefonu ile yapmamanız gereken bir diğer şey de, yürürken mesaj ya da e-posta yazmak. Bu durum sizi gerçek dünyadan alıp, başka bir dünyaya götürür. Hava durumundan haberdar olmaz, çevrenizdekilerin neler yaptıklarını görmezsiniz. Bu nedenle, yürürken mesaj yazmamak adına, cep telefonunuzu, ulaşımı zor bir yere koymanızı öneriyoruz.
Cep telefonu ile yapmamanız gerekenlerden bir diğeri de, çevrenizdeki insanları rahatsız edeceğinizi düşünerek, hoparlör açıkken video izlememek, ya da oyun oynamamak. Bu durumu bir başkası yapsa siz de rahatsız olursunuz. Kimse sizi dinlemek zorunda değil..
Cep telefonu ile yapılmaması gereken şeylerden bir diğeri de tuvalette konuşmamaktır. Bu durum, her ne olursa olsun, tiksindirici bir durum olarak görülmektedir.
Bir kişiyle konuşurken, cep telefonunuzu kontrol etmeyin. Bu, size bir şeyler anlatan kişinin, kendisini değersiz hissetmesine neden olmaktadır. Onun da anlattıklarının değerli olduğunu ona hissettirmeli, ve cep telefonunuzu kontrol etmekten vazgeçmelisiniz.
Cep telefonu ile, haberi olmayan bir kişinin fotoğrafını çekmekten de vazgeçin. Cep telefonunuzda kameranın olması demek, onu, insanların hoşnut olmayacakları şekilde kullanmanız anlamına gelmemelidir. Size yapılmasını istemediğiniz bir şeyi, siz de başkasına yapmayın.
Kalabalık bir ortamda antisosyal olmak istemiyorsanız, telefonunuzla sürekli uğraşmaktan vazgeçin. Bu durum hiç hoş olmayabiliyor. Yemek masasında telefonunuzun işi yok, onu ayrı, ulaşamayacağınız bir yere koyun mesela…
Çevrenizde insanlar varken telefonla konuşmayın. Tren, otobüs; ya da alışveriş merkezlerinde, insanlar sizin konuşmalarınızı dinlemek zorunda değiller, ve siz de kimsenin dikkatini dağıtma; ve kavramsal yeteneğini azaltma hakkına sahip değilsiniz…

NetDisk Android Uygulaması Hakkında Bilgi

Bu yazımızda sizlere NetDisk Android uygulamasından söz etmeye çalışacağız. NetDisk, bildiğiniz gibi, depolama aracı olarak kullanılmakta; ve bilgisayarınızdaki verilerin, farklı bilgisayarlarda da kullanılmasına bir şekilde olanak tanımakta idi. NetDisk Bulut bilişim çalışmaları ile, bugünlerde, Android işletim sistemi kullanan cep telefonlarında da kullanılmaya başlandı. İşte bu yazımızın konusu bu olacak, NetDisk Android hakında bilgi sahibi olmanızı sağlamaya çalışacağız…

NetDisk 1 GB, NetDisk 50 GB; ve NetDisk Sınırsız kullanıcıları, NetDisk Android uygulamasından yararlanmak için, Google Play; ya da Android Market’e girmeli, ve NetDisk Android uygulamasını, Android tabanlı cep telefonu ya da tablet bilgisayarlarına indirmelidirler. Veri depolaması işlemini, bu indirme işlemi sonrasında, NetDisk Android ile rahat bir şekilde gerçekleştirmek olanaklı olacaktır…
NetDisk Android ile yapabileceklerinize bakacak olursak, dosya görüntüleme, depolanan dosyaları paylaşma, depolanan dosyaları tüm bilgisayarlardan görüntüleyebilme… Bunun yanında, gerek Android tabanlı cep telefonundan, gerekse de Android tabanlı tablet bilgisayardan çektiğiniz fotoğraf ya da videoları, anında, NetDisk Android’e aktarma olanağı buluyorsunuz. Kaydettiğiniz fotoğrafları ya da videoları tarihe göre düzenleyen NetDisk Android, tarihe göre arşivleyerek, aradığınızı kolay bulmanıza da olanak tanıyor. NetDisk Android ile kullanıcı güvenliğiniz de, 128 bit SSL ile ön plana çıkartılıyor.
TTNeT NetDisk hizmetinden yararlanabilecek olanlar, sadece TTNeT kullanıcıları. TTNeT kullanıcıları, 1 GB’lık NetDisk uygulamasından ücretsiz yararlanıyor. 4 GB’lık NetDisk uygulamasının fiyatı 4.99 TL… Sınırsız NetDisk kullanımı ise sadece 9.99 TL… TTNeT yeni kullanıcıları için, Haziran 2012 tarihine kadar, NetDisk 50 GB kullanımını da ”hoşgeldin hediyesi” olarak veriyor. NetDisk kullanımını şu anda gerçekleştiren kişilerin sayısı 60.000 civarında. Siz de veri depolama ile NetDisk olanaklarından yararlanmak istiyorsanız, hiç durmayın, ve NetDisk kullanımına başlayın…

İşte Yaşlılar İçin Cep Telefonu Doro 740

Cep telefonları, günümüzde hepimizin elinde; gencinden yaşlısına, herkes cep telefonu kullanıcısı. Ancak yaşlılar, cep telefonu kullanımında gençler kadar hızlı ve aktif olamayabiliyor. Bu gibi durumlar söz konusu iken, dokunmatik ekran cep telefonlarının yaşlılar tarafından kullanılması da zor oluyor, çünkü onlara dokunmatik ekran cep telefonları hem karışık geliyor; hem de gerekli parmak hareketlerini yapmak, dokunmatik ekranlarda yaşlılar için biraz zor hal alabiliyor. Ancak, yaşlılar için cep telefonları da yok değil. Hatta öyle ki, yaşlılar için cep telefonu 2012 uygulamaları içerisinde bir cep telefonu geliştirildi, ve bu cep telefonu öyle bir cep telefonu ki, yaşlılar için cep telefonu 2012 Android işletim sistemi ile çalışıyor… Dokunmatik ekran olmaması nedeniyle de yaşlılar için cep telefonları arasında kendisine önemli bir yer edineceğe benziyor… Yaşlılar için cep telefonu 2012’nin adı ne derseniz: Doro 740…

Doro 740 yaşlılar için cep telefonları arasında kendisine özel bir yer edineceğe benziyor. Doro 740 ne zaman derseniz, Doro 740 ne zaman sorusunun yanıtı olan Doro 740 çıkış tarihinin, 2012 senesinin yaz ayları olması bekleniyor. Doro 740 çıkış tarihinin 2012 yaz ayları olması nedeniyle de Doro 740’tan yaşlılar için cep telefonu 2012 olarak söz ediliyor. Çünkü Doro 740 yaşlılar için üretilmiş; ve yaşlılar için cep telefonları arasında yer alıyor.
Doro 740, yaşlılar için üretilmiş olan cep telefonları arasında yer alırken, Doro 740’ta yer alan fiziksel tuş takımı, menüler arasında rahatlıkla geçiş yapılabilmesini olanaklı hale getiriyor. Doro 740 kızaklı tuş takımından oluşuyor, ve bu sayede numara çevirmek, Doro 740’ın sahip olduğu, büyük ve aralıklı tuşlar nedeniyle oldukça kolay bir hal almış oluyor.
Yaşlılar için cep telefonları arasında kendisine önemli bir yer edinmesi beklenen Doro 740’ın, büyüteç işlevi gören 5 MegaPiksel bir kamerası, GPS özelliği, özelleştirilmiş bir arayüzü, hareket sensörü, ve bununla birlikte bir de acil durum düğmesi bulunmakta…

Cep Telefonu Yavaşlamasının Sebebi NAND Flash Bellek Olabilir

Pek çoğumuz, cep telefonumuza daha fazla veri yükleyebilmek, verileri cep telefonumuza aktarabilmek adına NAND flash, ve NAND flash bellek kullanımı gerçekleştiriyoruz. Daha sonra da bir bakıyoruz ki, Android kullanılan akıllı cep telefonunda, cep telefonu yavaşlaması gibi bir problemle karşı karşıya kalmışız… Cep telefonu yavaşlamasını nasıl anlıyoruz? Cep telefonumuza yüklemek istediğimiz internet siteleri yavaş açılıyor. Wi-Fi desteğini çok düşük bir performansta alıyoruz. Facebook uygulamasını, ya da Google+ uygulamasını çok düşük hızla alıyoruz… Ve biz..

Evet biz, suçu cep telefonumuzun işlemcisine atıyoruz… Cep telefonu yavaşlamasının suçlusunun işlemci olduğuna neredeyse inanıyoruz. Oysa yapılan bir araştırma, cep telefonu yavaşlamasında işlemciden çok NAND flash belleklerin rol oynadığını kanıtlıyor. Çünkü NAND flash bellek, rastgele yazılımlar yapıyor. Ve araştırmacılar, cep telefonu yavaşlamasının önüne geçmek için, veri yazılımının sıralı yapıldığı bir flash bellek seçimini öneriyor.
NAND flash belek için yapılan araştırma o denli önemli veriler içeriyor ki, cep telefonu yavaşlamasının, %300 oranında gerçekleştirildiği bile belirtilebiliyor. Bundan dolayı NAND flash bellek seçiminde dikkatli olunması gerekiyor. Bununla birlikte elbette, cep telefonu yavaşlaması için alınabilecek bir diğer önlem, NAND flash memory’i düzenli bir şekilde kullanabilecek uygulamalar yüklemek. Yani diyebiliriz ki, cep telefonu yavaşlamasının tek suçlusu işlemci değil, NAND flash memory de değil, aynı zamanda cep telefonuna yüklenen uygulamalar. O halde, cep telefonu yavaşlamasının önüne geçebilmek biraz da cep telefonu kullanıcısının elinde…

Cep Telefonu Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir? Cep Telefonu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cep telefonu, hepimizin hayatında kendisine önemli bir yer edinmiş durumda. Öyle ki, hemen hemen herkeste bir cep telefonu varken, kimilerinde iki; bazı kişilerde ise üç tane cep telefonunun varlığını gördüğümüzde artık şaşırmaz hale gelmiş durumdayız. Peki cep telefonu seçimi nasıl yapılır? Cep telefonu alırken nelere dikkat etmek gerekir? Bir cep telefonu nasıl olmalıdır? Bu yazımızda, bu ve bunun gibi soruların cevaplarını sizlerle paylaşmaya çalışacağız…

Hepimizin bir cep telefonu var; fakat, bu cep telefonlarının özellikleri farklı, markaları farklı, boyutları; ve dolayısı ile de fiyatları farklı. Bir cep telefonunun özelliklerinin yükselmesi demek, o cep telefonunun fiyatının yükselmesi anlamına gelmektedir; ve bunun kesinlikle unutulmaması gerekir. Cep telefonu alırken dikkat edilmesi gerekenlerin tamamının cep telefonu fiyatlarını değiştirdiğini bilerek, cep telefonu alırken nelere dikkat etmek gerekir sorusuna yoğunlaşmak gerekmektedir.
Cep telefonu alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında ilk sırada, cep telefonunun fiziksel özellikleri yer almaktadır. Bir cep telefonunun fiziksel özellikleri arasında, cep telefonunun rengi, cep telefonunun ağırlığı; ve cep telefonunun boyutları yer almaktadır. Hatırlarsanız cep telefonları ilk çıktığında, çok büyük cep telefonu boyutlarından söz etmek mümkündü; sonrasında küçük telefonlar moda olmuştu; şimdi ise, kameralı cep telefonlarının yaygınlaşması ile birlikte cep telefonlarının boyutları yine büyümeye başladı. Almak istediğiniz cep telefonunun geçici modası olan değil de, size hitap eden fiziksel özelliklerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse, siyah renk bir cep telefonu her zaman kullanılırken, kırmızı bir cep telefonundan kısa zaman içerisinde sıkılabilmeniz mümkün.
Cep telefonu alırken nelere dikkat etmek gerekir sorusunun yanıtlarından biri de, alacağınız cep telefonunun, hangi GSM operatörünü desteklediği yönündedir. Yine geçmişten örnek vermek gerekirse: cep telefonları, ya Telsim; ya da Turkcell destekliyordu; ve Telsim destekleyen bir cep telefonunda Turkcell kullanmak istiyorsanız, cep telefonunu kırdırmak tabirini gerçekleştirmeniz gerekiyordu. Günümüz şartlarında bu durum geçmişteki kadar çok yaşanmasa da, ve hemen hemen her cep telefonu, hemen hemen her GSM operatörünü desteklese de, yine de tek GSM operatörüne çalışan cep telefonları vardır. Bu cep telefonları özellikle o GSM operatörünün düzenlemiş olduğu kampanya ile satılmaktadır; fakat, yine de cep telefonu alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alan bir özelliktir.
Cep telefonu alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında, almak istediğiniz cep telefonunun ajandasının olup olmamasına da bakmanız gerekmektedir. Çünkü artık günümüzde kimse yanında ajanda taşımıyor; ve cep telefonları ya da laptoplar bu tür işler için kullanılıyor. Ve yine günümüz cep telefonlarının çoğunda ajanda özelliği bulunsa da, siz yine de cep telefonu alırken bu özelliği kontrol edin…
Cep telefonu alırken nelere dikkat edilmelidir sorusunun yanıtlarından bir diğeri de, cep telefonunda alarm olup olmadığıdır. Alarmlı cep telefonları saat yerine, çalar saat yerine kullanıldığından, cep telefonundaki alarm bir gereksinim niteliğindedir.
Cep telefonu alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında, cep telefonunun titreşim özelliğinin bulunup bulunmadığı da yer almaktadır. Cep telefonunun titreşim özelliği, özellikle cep telefonu kullanımının sessiz olması gereken durumlarda, sessiz sakin ortamlarda çok işinize yarayacaktır.
Cep telefonu alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında, Handsfree özelliğinin; yani eller serbest özelliğinin olup olmadığına da bakılması gerekmektedir.
Cep telefonu alırken nelere dikkat edilmelidir sorusunun yanıtlarından bir başkası da, almak istediğiniz cep telefonunun ses kaydı yapıp yapmadığıdır. Bazı cep telefonları ise, yapılan ses kaydının sadece cep telefonundan dinlenmesine olanak tanımakta; bilgisayar ve benzer ortamlara aktarıldığında ise ses kaydının hiç bir fonksiyonu bulunmamaktadır. Bu nedenle cep telefonu alırken buna da dikkat etmeniz gerekmektedir.
Cep telefonu alırken dikkat edilmesi gerekenlerden bir başkası da, alacağınız cep telefonunda bas konuş özelliğinin olup olmadığıdır. Bas konuş özelliği pek çok cep telefonunda bulunmamakla birlikte, bas konuş özelliği bulunan telefonlar da çoğunluktadır.
Cep telefonu alırken dikkat etmeniz gerekenlerden bir başkası da cep telefonunuzun pil ömrüdür. Cep telefonu alırken dikkat etmeniz gerekenlerden bir başkası cep telefonunun bekleme süresi iken, cep telefonu alırken dikkat edilmesi gerekenlerden bir başkası da, aldığınız cep telefonunun konuşma süresidir. Sizi toplamda 2 saat konuşturan bir cep telefonunu mu tercih edersiniz; yoksa 4 saat mi? Ancak pil ömrünün uzaması da cep telefonu fiyatlarının artmasına neden olabilmektedir.
Cep telefonu alırken dikkat etmeniz gerekenler arasında cep telefonu pil ömrünün yanında, cep telefonu pil türü de önem taşımaktadır.
Cep telefonu alırken nelere dikkat etmek gerekir sorusunun yanıtlarından bir başkası da, cep telefonunda blue tooth özelliğinin olup olmamasıdır. Eğer aldığınız cep telefonunda blue tooth özelliği var ise, pek çok bilgisayardan ve cep telefonundan kendi cep telefonunuza ücretsiz veri aktarımı gerçekleştirebileceğinizi unutmamalısınız.
Cep telefonu alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında, cep telefonunda GPRS özelliğinin bulunup bulunmadığı da yer almaktadır.
Cep telefonu alırken nelere dikkat etmek gerekir sorusuna verilebilecek yanıtlar arasındaki bir diğer faktör de, cep telefonunda kızıl ötesi özelliğinin bulunup bulunmadığıdır.
Cep telefonu alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında, almak istediğiniz cep telefonunun kamerasının olup olmaması da önemlidir. Kamerası olan cep telefonunun kamerasının çözünürlüğü kaçtır, videoları oynatır mı, videoları sesli mi yoksa sessiz mi oynatır…? Bu soruların cevaplarını cep telefonu alırken bilmeniz gerekmektedir.
Cep telefonu alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında, cep telefonunun MP3 çalıp çalmadığının da bilinmesi gerekmektedir.
Cep telefonu alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında, alacağınız cep telefonunun radyosunun olup olmadığı da yer almaktadır.
Cep telefonu alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında, cep telefonunda polifonik seslerin ve MP3’lerin desteklenip desteklenmediğinin de bilinmesi gerekmektedir.
Cep telefonu alırken nelere dikkat etmek gerekir sorusunun yanıtlarından bir diğeri de, almak istediğiniz cep telefonunun hafızasıdır. Cep telefonun rehberinin büyüklüğü de dikkat etmeniz gereken bir diğer noktadır.
Cep telefonu alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında, almak istediğiniz cep telefonunun akıllı telefon olup olmadığı, Wi-Fi özelliğinin bulunup bulunmadığı gibi pek çok özellik de yer almaktadır.

Flying Cep Telefonu İle Tek Telefon Kullanımı

Hepimizin bildiği gibi GSM operatörleri, her geçen gün, yeni kampanyalar sunuyorlar bize; ve her kampanya birbirinden cazip; insan hangisini seçeceğini şaşırıyor; ve en sonunda, sürekli kampanya ya da tarife değiştirmeye başlıyor. Ve sonunda, tüm kampanya ve tarifelerden aynı hatta faydalanamaması sebebiyle, birden fazla GSM operatörü; ve birden fazla sim kart kullanmak durumunda kalıyor. Bu da, birden fazla cep telefonu demek… Bu durumdan faydalanan cep telefonu üreticileri de çift hatlı cep telefonu üretmeye başladılar; ve cep telefonu alacak olan kişilerin, bu anlamda aklı sık sık karışıyor: özellikli fakat tek hatlı bir cep telefonu mu alsak; yoksa çift hatlı; fakat özelliği az olan bir cep telefonu mu alsak…?

İşte tam bu noktada, Flying akıllara geliyor. Flying, Çin’in üretmiş olduğu telefon markalarından bir tanesi. Flying, Çin’in iPhone; ya da Apple’si olarak adlandırılabilecek bir cep telefonu markası. Flying, 4 sim kartı aynı anda kullanabileceğiniz bir cep telefonu üretmiş durumda. Bu cep telefonunun FM radyosu; ve QWERTY klavyesi bulunduğunu da söylemekte fayda var. Flying 4 hatlı cep telefonunun fiyatı sadece ve sadece 75$. Ne dersiniz; tüm hatlarımızı bu telefonumuzda kullanmak iyi olmaz mı; hem de bu kadar uygun bir fiyata?

Nokia C7’de Aradığınız Herşeyi Bulabilirsiniz

Televizyon reklamlarını son günlerde, en çok bu telefon süslüyor: Nokia C7… Nokia C7, tamamen paslanmaz çelik kasadan üretildiği gibi; bunun yanında da paslanmaz çelik kasanın cam ile, mükemmel birleşimi sağlanmış durumda. Görüntüye önem verenler için, kalitesi ile birlikte şıklığını da gözler önüne seren Nokia C7, oldukça geniş bir dokunmatik ekrana sahip olması nedeniyle, kendisini seçen kişiler için, oldukça rahat bir kullanım imkanı sunacak gibi görünüyor.

Nokia C7 özellikleri arasında yer alan, sosyal ağlara entegre yapısı ile, Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım siteleri ile uyumunuzu sağlarken, 8 megapiksel kamerası ile, profesyonellerin de rahat bir şekilde fotoğraf çekebilmesine olanak tanıyan bir cep telefonu. Nokia C7 özellikleri, o kadar çok beğeniliyor ki, bu cep telefonu için: ”bir yol arkadaşı” tabiri kullanılıyor. Bunun anlamı ise, bizlerden biri olabilecek gibi görünmesinden kaynaklanıyor olmalı.
Nokia C7 özellikleri arasında yer alan bir başka güzellik ise, kullanıcılarına üç adet farklı ekran sunması; bu ekranların her birini istediğiniz gibi özelleştirebilir; ve istediğiniz zaman, hangi ekranı isterseniz onu kullanma avantajını sizlere sunması. Bunun yanında Nokia C7, üç de farklı renk seçeneği ile sizlere sunuluyor: maun, kömür siyahı; ve buzlu metal renkleri ile karşımıza çıkan Nokia C7, zevkiniz neyi götürüyorsa o rengi kullanmanız için tasarlanmış bulunmakta.
Nokia C7 özelliklerine baktığımız zaman, kesinlikle bir laptopta bulabileceğiniz pek çok şeyi bulabileceğinizi görebilirsiniz. Daha önceki yazılarımızdan bir tanesinde, Nokia C7 özellikleri ve Nokia C7 fiyatı hakkında sizlere detaylı bilgi vermiştik; yazımızı okumaya, diğer yazımız ile devam etmek için,
Nokia C7 Ürün İncelemesi