Cep Telefonu Kablosuz Ağa Bağlanmıyor Diyenler İçin Cep Telefonu WiFi Ayarları

Bu yazımızda sizlere, cep telefonu kablosuz ağa bağlanmıyor sorusunun yanıtları arasında yer alan, cep telefonu WiFi ayarlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Cep telefonu WiFi ayarları nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını yazımız içerisinde sırası ile bulabileceğinizi bilmelisiniz. Eğer siz de cep telefonu kablosuz ağa bağlanmıyor diyorsanız, cep telefonu WiFi ayarlarına birlikte göz atalım:

Cep telefonu WiFi ayarları nasıl yapılır? İlk olarak cep telefonunuzun Ayarlar menüsüne girmeniz gerekmektedir. Ayarlar menüsü içerisinde en üstte, Kablosuz Ve Ağlar kısmını bulacaksınız; buraya da giriş yapmanız gerekmektedir. Sonrasında WiFi Ayarları kısmına girmeli, ve WiFi’yi Aç kısmını işaretlemelisiniz. Ağ bildirimi kısmını da aktif etmeniz halinde, açık olan ağlar bulunduğunda cep telefonunuz tarafından size bildirilecektir. WiFi Ağı Ekle kısmına, internete bağlanacağınız kablosuz bağlantıyı ekleyerek, her seferinde aynı ayarları gerçekleştirmenize de gerek kalmayacak, WiFi’yi Aç dediğinizde otomatik olarak Kablosuz ağa bağlanabileceksiniz.
Ancak, cep telefonu kablosuz ağa bağlanmıyor diyorsanız, ve cep telefonunuzda herhangi bir problem mevcut değil ise, ya bağlanmak istediğiniz kablosuz ağın şifresi bulunmaktadır, ve siz bu şifrenin girişini gerçekleştirmemişsinizdir; ya da, bağlanmak istediğiniz kablosuz ağa olan mesafeniz uzaktır; veya başka bir alternatif, güvenlik açısından, kablosuz ağa erişim, kablosuz ağ kullanıcısı tarafından kapatılmış olabilir. Tüm bu bilgileri araştırarak ona uygun yöntemi kendiniz için edinmeniz gerektiğini bilmelisiniz…