Elektrik Nedir? Durağanlık Ve Devingenlik Hakkında Bilgiler

Bu yazımızda sizlere, elektrik nedir sorusunun kısa yanıtından söz ederek, durağanlık, ve devingenlik ile ilgili bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Dilerseniz, daha önceki yazılarımızda da kısaca söz etmiş olduğumuz gibi, önjcelikle elektrik nedir sorusunun yanıtından başlayalım:

Elektrik nedir? Elektrik, bir takım parçacıkların bir araya gelmesi ile oluşan fiziksel bir olgu olarak tanımlanmaktadır. Bu parçacıkların bazıları durağandır, fakat bazılarının da devingen olduklarını belirtmemiz gerekmektedir. Devingen olan parçacıkların içeriklerinde pozitron, elektron, ya da proton gibi bileşenlerin bulunduğunu belirtmemiz gerekmektedir.
Aynı bileşenler durağan parçacıklarda da vardırlar, fakat, devingenlik, hareket anlamına gelmektedir. Yani, elektrik nedir sorusunun yanıtı olarak verilen, durağan, ve devingen maddelerin birleşiminden oluşan fiziksel yapı, durağanlıkta, kelimenin tam anlamı ile hareketsiz maddeler, ve devingenlikte de kastedilen hareketli maddelerin bir araya gelmesi, ve birlikte oluşturdukları güç ile elektrik oluşumunun gerçekleştiğini belirtmemiz gerekmektedir.