En İyi Cep Telefonu Hangisi? İşte En İyi Cep Telefonu 2012 Listesi

Bu yazımızda sizlere, en iyi cep telefonu hangisi sorusunun yanıtlarını vereceğiz… En iyi cep telefonu, ve en iyi cep telefonu 2012 hakkında bilgi sahibi olursanız, en iyi cep telefonu hangisi sorusunun yanıtları kafanızda daha net oluşacaktır. Ve bu sayede, cep telefonu almak sizin için işkence olmaktan çıkacak. En iyi cep telefonu hangisi sorusunun yanıtı olarak verilecek en iyi cep telefonu; ve en iyi cep telefonu 2012 yanıtları önemli, çünkü, alacağınız cep telefonuna çok yüklü miktarda paralar ödeyeceksiniz; ve çok uzun süreli kullanım da gerçekleştirebileceksiniz… En iyi cep telefonu hangisi sorusunun yanıtı olarak vereceğimiz en iyi cep telefonu, ve en iyi cep telefonu 2012 listesindeki telefonların tamamı Türkiye’de bulunmasa da, fikir edinmeniz açısından oldukça işinize yarayacağını düşünüyoruz.

20 ) LG Thrill 4G: En iyi cep telefonu hangisi sorusunun ilk yanıtı. En iyi cep telefonu 2012’nin 20. sırasını LG Thrill 4G alıyor. LG Thrill 4G, biraz ağır, ve kalın olsa da, 3D özelliğini içerisinde barındırıyor. LG Thrill 4G, 4.3 inç ekrana sahip; ve 1 GHz işlemcisi var. 3D keyfini gözlüksüz yaşamak isteyenler için iyi bir alternatif.
19 ) Samsung Infuse 4G: En iyi cep telefonu hangisi sorusunun yanıtı, en iyi cep telefonu 2012 sıralamasında 19. sırada Samsung Infuse 4G ile veriliyor. Samsung Infuse 4G’nin profil kalınlığı sadece 8.8 mm. Samsung Infuse 4G bazıları için ise çok büyük geliyor, çünkü telefonun ekranı 4.5 inç…
18 ) Motorola Droid Bionic: En iyi cep telefonu sıralamasının 18. sırasında yer alan Motorola Droid Bionic’in, işlerinizi kolaylaştıran isimsiz bir arayüzü mevcut. Motorola Droid Bionic işlemcisi ise çift çekirdekli…
17 ) HTC Wildfire S: En iyi cep telefonu 2012 sıralamasında 17. sıranın sahibi HTC Wildfire S, özellikle küçük telefonları sevenleri memnun ediyor. 3.2 inç ekrana sahip olan HTC Wildfire S, Wildfire’nin güncel sürümü. Ancak, HTC Wildfire S çok hızlı bir telefon değil…
16 ) Google Nexus S 4G: En iyi cep telefonu hangisi sorusunun yanıtlarından bir tanesi, 16. sıranın sahibi Google Nexus S 4G. 1 GB işlemcisi, ve 512 MB RAM’i bulunan Google Nexus S 4G’nin hala dikkat çekmesinin sebebi ise kavisli ekranı…
15 ) Samsung Captivate Glide: En iyi cep telefonu sıralamasının 15. sırasında yer alan Samsung Captivate Glide’nin, Samsung Galaxy S2’nin klavyeli versiyonu olduğu söyleniyor. Ve Samsung Captivate Glide klavyesinde yazı yazmanın çok keyifli olduğu belirtiliyor.
14 ) Motorola Atrix 2: En iyi cep telefonu sıralamasında 14. sırada yer alan Motorola Atrix 2, uzun süreli bir pil ömrüne sahip. Bunun yanında, 4.3 inçlik bir ekran, ve çift çekirdekli bir işlemcisinin bulunduğunun da belirtilmesi gerekiyor. Motorola Atrix 2 hafif olması ile de beğeni topluyor.
13 ) HTC Vivid: HTC Vivid, en iyi cep telefonu hangisi sorusunun 13. sırasının yanıtı olarak karşımıza çıkıyor. Pil ömrünün pek uzun olmadığının belirtilmesi gereken HTC Vivid, 8 MegaPiksel gibi güçlü bir kameraya sahip. Bunun yanında, 1.2 GHz çift çekirdekli işlemcisi bulunan HTC Vivid’in ekranı da 4.5 inç. HTC Vivid ekranı aynı zamanda qHD…
12 ) Blackberry Curve 9360: En iyi cep telefonu hangisi sorusunun yanıtı olarak, en iyi cep telefonu 2012 sıralamasının 12. sırasında Blackberry Curve 9360 karşımıza çıkıyor… Blackberry Curve 9360, size, modaya uymamanız nedeniyle doğru yolda olduğunuzu hissettirebilecek bir telefon.
11 ) iPhone 4: En iyi cep telefonu sıralamasında 11. sırada yer alan iPhone 4, tasarımının sağlamlığı; ve şıklığı ile anılıyor…
10 ) Motorola Droid Razr: En iyi cep telefonu sıralamasının 10. sırasında yer alan Motorola Droid Razr, dünyanın en ince cep telefonlarından bir tanesi olarak anılıyor. Motorola Droid Razr’ın en ince kısmının 7.1 mm olduğu belirtiliyor. Motorola Droid Razr, 1.2 GHz çift çekirdek bir işlemciye sahip. Motorola Droid Razr özelliklerinden bir diğeri ise, 1080 p video kaydı yapabiliyor olması.
9 ) Blackberry Bold 9900: En iyi cep telefonu hangisi sorusunun 9. sırasını oluşturan Blackberry Bold 9900 hakkında bir yorum var. O da şu: Blackberry Bold 9900 ile gönderilecek bir kaç e-postanın sonrasında, dokunmatik ekranların çıktığı güne lanet edileceği yönündeki yorum… Değerlendirmesi en iyi cep telefonu bilgilerini araştıranlara; yani size kalmış…
8 ) LG Nitro HD: En iyi cep telefonu sıralamasında sizlerle ilk 20’yi paylaşırken, 8. sırada yer aldığını gördüğümüz LG Nitro HD’nin, LTE destekli olduğunu görüyoruz. LTE çok pil tüketiyor. LG Nitro HD ise, bununla savaşmak adına 1830 mAh pil kullanımı gerçekleştiriyor. 1280 x 720 çözünürlüğüne kadar ulaşabilen LG Nitro HD’nin ekranı 4.5 inç.
7 ) HTC Sensation 4G: En iyi cep telefonu sıralamasında HTC Sensation 4G’den söz ederken, HTC Sensation 4G’nin, pil ömrünün azlığı, ve kamerasının yavaşlığından öncelikle söz edelim. Sonrasında ise, çift çekirdekli işlemcisi, ve, güçlü Sense 3.0 ile güçlendirildiğinden bahsederek, HTC Sensation 4G hakkında kısa bilgiler vermeye çalışalım.
6 ) Sony Ericsson Xperia Ray: En iyi cep telefonu 2012 sıralamasında 6. sıranın sahibi Sony Ericsson Xperia Ray, kaliteli pil ömrünü kullanıcılarına sunuyor. Sony Ericsson Xperia Ray kamerası 8 MegaPiksel. Sony Ericsson Xperia Ray ekranı da 3.3 inç. Sony Ericsson Xperia Ray ile gerçekleştirilen kayıtlar HD kalitesinde…
5 ) Motorola Droid Razr Maxx: En iyi cep telefonu olmaya aday Motorola Droid Razr Maxx, LTE desteğine sahip, ve LTE’nin pil sömürme özelliği mevcut. Ancak Motorola Droid Razr Maxx pili 3.300 mAh…
4 ) Sony Ericcson Xperia Arc S: En iyi cep telefonu sıralamasının 4. sırasında kendisine yer bulan Sony Ericcson Xperia Arc S, Facebook entegrasyonuna, 8.1 MegaPiksel kameraya, 3D panaroma moduna sahip. Sony Ericcson Xperia Arc S, 1.4 GHz hızında bir işlemciye sahip, fakat bu işlemci çift çekirdekli değil. Yine de Sony Ericcson Xperia Arc S oldukça hızlı bir cep telefonu olarak bizlere sunuluyor.
3 ) Samsung Galaxy Nexus: LTE destekli telefon pil ömrünü kısaltıyor. Samsung Galaxy Nexus 4.65 inçlik bir ekrana sahip. Samsung Galaxy Nexus çözünürlüğü de 1280 x 720… Bu nedenle, elde edilen görüntüler, Samsung Galaxy Nexus ile oldukça keskin olabiliyor.
2 ) Apple iPhone 4S: En iyi cep telefonu değilse de, tasarımı ile herkesi şaşırtmamasından kaynaklı olduğu düşünülüyor. Apple iPhone 4S, en iyi cep telefonu 2012 sıralamasında 2.
1 ) Samsung Galaxy S II: İşte en iyi cep telefonu… Samsung Galaxy S II’de LTE desteğinin olmaması nedeniyle pili uzun süre idare ediyor. Samsung Galaxy S II, 1.2 GHz çift çekirdek işlemciye sahip. Samsung Galaxy S II, Süper AMOLED ekran kullanıyor, ve kaydettiği videoların 1080p kalitesinde olması da, Samsung Galaxy S II’nin ilgi çekici özellikleri arasında yer alıyor.

En İyi Cep Telefonu İlk 20 Sıralaması

Cep telefonu furyası, günümüzde, her geçen gün gelişen ve yenilenen cep telefonlarının satılması ile devam etmektedir. Karlı bir sektör olan cep telefonu sektörünün, en iyi cep telefonu satan firmalarının, daha çok kazandığı da bir gerçektir. Çünkü teknoloji tutkunları, genellikle, en iyi cep telefonunu alarak ellerindeki telefonlardan vazgeçmektedirler. Peki en iyi cep telefonu sıralamasında, ilk 20’nin nasıl şekillendiğini biliyor musunuz?

20-Samsung Genio Slide : Samsung, bu telefonu oluşturmak için, daha önce geliştirmiş olduğu iki telefondan destek almıştır. Samsung Genio Touch; ve Samsung Genio QWERTY özelliklerinin birleştirilmesinden ortaya çıkan Samsung Genio Slide, hem ekonomik; hem de güçlü özelliklere sahip bir cep telefonu olması ile bilinmektedir.

19-Sony Ericsson Elm: Sony Ericson isimli markanın tüm özelliklerini bu telefonda çalıştırabilmesi; Elm’nin, hem çok güçlü, hem de çok kullanışlı olmasını sağlamaktadır. Telefona eklenmiş olan güçlü kamera özelliği ile de, en iyi cep telefonu sıralamasında 19. sırayı alan Sony Ericsson Elm, ekonomik olması; ve çevre dostu yapısı sayesinde, kullanıcılarının yüzünü güldürmektedir.

18-BlackBerry Bold 9700 : Eski bir işletim sistemine sahip olmasına karşın, BlackBerry Bold 9700, fark yaratan bir mesajlaşma; ve sosyal ağ iletişim gücüne sahip. Aynı zamanda, en iyi cep telefonu sıralamasının 18. basamağında yer alan BlackBerry Bold 9700, RIM’ın, aynı fiyat ile sunduğu en iyi cep telefonu olması özelliği ile de anılmaktadır.

17-Dell Streak: 5 inc ekrana sahip; ve ekranın çok güçlü bir dokunmatik gücü bulunmaktadır. Bir tablet cep telefonu olan Dell Streak, android işletim sistemini kullanmaktadır.

16-Nokia E72: En iyi cep telefonu sıralamasında 16. sıraya geldiğimizde karşımıza çıkan Nokia E72, Nokia E71’i izlemektedir. Hızlı kullanım olanağı sunan klavyesi ile, kullanıcılarının kendilerini hayata daha fazla adapte etmelerini sağlayacak bir yapıya sahiptir.

15-LG Pop GD510: Dokunmatik ekranı 3 inçtir; ve ekonomik olması ile de dikkat çekmektedir. Özellik olarak da diğer dokunmatik ekranlı cep telefonlarını aratmaması nedeniyle en iyi cep telefonu sıralamasına girmeyi başarmış bir modeldir.

14-Nokia 6700 Classic: En iyi cep telefonu sıralamasında yer alan bu şık telefonun kullanımı oldukça kolay. Tasarımı çok beğenilirken, bütçeler için de avantajlı bir cep telefonu olması ile, kullanıcılardan bir hayli istek görmekte.

13-Google Nexus One: HTC Desire’dan bir adım geri kalmış bir cep telefonu. Fiyat olarak da ondan daha pahalı. Ancak en iyi cep telefonu sıralamasında yer almasının da bir nedeni var elbette: gogle’de, sesli arama yapılabilmesi gibi bir takım ek özelliklere sahip.

12-HTC HD2: Bir cep telefonu canavarı olarak adlandırılabilecek HTC HD2, 4.3 inç gibi büyük bir ekrana sahip olmasının yanısıra, çoklu dokunmatik ekran olması le de hızlı kullanım olanağı sunmakta.

11-HTC Wildfire: HTC Hero işlemci kullanan bu telefon, emsallerine göre çok daha iyi özelliklere sahip, ve fiyat olarak da hesaplı bir en iyi cep telefonu adayı. Android HTC, en iyi cep telefonu adayı olan telefonlardan almak isteyenler için iyi bir seçim olabilir.

10-Motorola Milestone XT720: 3 megapiksel kamerası bulunan Motorola Milestone XT720, 720 pikselde HD kalitesinde video kayıtları yapabilen güçlü özelliklere sahip olması nedeniyle, en iyi cep telefonu sıralamasına girmiş gibi görünüyor.

9-Nokia N8: En güncel işletim sistemlerinden olan Symbian işletim sistemini barındırmakta. Üstün donanımsal özellikleri mevcut; aynı zamanda da yüksek bir veri saklama gücü bulunmakta. En iyi cep telefonu sıralamasında 9. sırayı hakı ile almış bir cep telefonu.

8-Samsung Wave: AMOLED ekrana sahip, HD kalitesinde video kaydı yapabiliyor. 1Ghz Samsung İşlemcisine sahip… Görüntü olarak da mükemmel görünen bu cep telefonu, en iyi cep telefonu sıralamasında 8. sırada.

7-Palm Pixi Plus: Pixi’nin elden geçirilerek, yeniden üretilmiş hali olan bu telefon, Pixi’ye göre çok daha güçlü ve karşılanabilir özelliklere sahip. Çok geniş bir kullanıcı ağına ulaşacak gibi görünen Palm Pixi Plus, en iyi cep telefonu sıralamasında 7. sırada yer alıyor.

6-Apple iPhone 3GS: iPhone 4’ün yerini tutmasa da, en iyi cep telefonlarından bir tanesi olan Apple iPhone 3GS, kullanışlı; ve uygun fiyatı ile, raflarda, kendisini tercih edecek olan kullanıcılarını bekliyor.

5-HTC Legend: İşletim sistemi olarak Desire’den yavaş; ancak güncel. Ve genel özellikleri bakımından da oldukça kullanışlı bir cep telefonu olan HTC Legend, en iyi cep telefonu sıralamasında 5. sırada.

4-Sony Ericsson Xperia X10 Mini: Çok fazla söze gerek yok. Çok güzel görünen bu cep telefonu, oldukça da küçük olması ile ilgi çekiyor; ve en iyi cep telefonu sıralamasında 4. sırada bulunuyor.

3-Samsung Galaxy S: En iyi cep telefonu sıralamasında, üst sıralara gelindikçe, cep telefonlarını anlatmaya gerek kalmıyor, onlar zaten kendilerini ifade ediyorlar. 3. Samsung Galaxy S de 3. sırada Android işletim sistemi ile yer alıyor.

2-Apple iPhone 4: iPhone 5 çıkıncaya kadar en iyi cep telefonunun iPhone 4 olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Evet Apple iPhone 4, en iyi cep telefon…larından bir tanesi, ancak 2. sırada. 1. sırada olmasını bekliyordunuz öyle değil mi?

1-HTC Desire: Hemen hemen bütün cep telefonlarından bahsederken, bu muhteşem telefon ile karşılaştırıldıklarını gördük. Peki en iyi cep telefonu olmayı HTC Desire neye borçlu diye merak ediyorsunuzdur: Nexus One’ye benzetebileceğiniz HTC Desire, dokunmatik ekranı ile ondan çok daha hassas; hatta hassaslık derecesinin inanılmaz olduğundan bahsetmek bile mümkün. Klavyeniz olmasa dahi, bu cep telefonu ile çok hızlı yazı yazabilme şansınız var. Ekran boyutu 3.7 inç ile, çok rahat bir kullanım alanı sunuyor. Ve ekranın OLED kalitesi olmasını da unutmamak gerek. En iyi cep telefonu sıralamasında, 1. sırayı uzun süre, kimseye kaptırmayacak gibi görünüyor.

En İyi Cep Telefonu İlk 10 Sıralaması

Hiç kimsenin elinden düşürmediği; hatta bazılarında iki ya da üç tane olan cep telefonları, artık yaşamımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmiş durumda. Hepimiz teknolojiyi takip ediyor; ve en iyi cep telefonunu almaya çalışıyoruz gelişen teknolojik şartlarda. En iyi cep telefonu hangisi diye merak eden kullanıcılarımız var ise, biz size bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız bu yazımızda.
En iyi bilgisayar yazımızda da bahsetmiş olduğumuz gibi, en iyi cep telefonu da, kişisel olarak istenilen özellikler baz alınarak karar verilen cep telefonudur.

Ancak yine de, yeni geliştirilen cep telefonlarına baktığımızda, en iyi cep telefonu standartlarındaki cep telefonlarının, dokunmatik ekranlı olduğunu görmekteyiz. İlerleyen yazılarımızda, cep telefonlarının özelliklerinden de sizlere bahsederken, bunu göreceğiz.
En iyi cep telefonu hakkında yapılmış olan bir araştırmada, en iyi cep telefonu, ilk 10 sıralamasında, bakalım hangi markalar; ve hangi markaların hangi modelleri yer almakta:
10) Nokia 5530 XpressMusic: Fiyat ve performans uyumunun güçlü olduğu, dokunmatik ekranlı akıllı cep telefonunun, çok satacağı düşünülmekte.
9) Palm Pre: Bu cep telefonunun, 2009 yılında Palm’i kurtardığı ileri sürülmekte. Multi-tasking özellikleri oldukça güçlü olan bu cep telefonunun, en iyi cep telefonu sıralamasında yer almasının başka bir nedeni ise, cep telefonunun, işte de kullanılabilecek bir QWERTY klavyesinin bulunması. Bu klavyenin de oldukça başarılı olduğu düşünülmekte.
8 ) LG BL40 Chocolate: Bu telefonu oluşturan maddeler, metal, cam ve plastik. Telefon oldukça sıradışı bir tasarıma sahip olması ile ilgi çekiyor. Aynı zamanda da, 21:9 ekranı ile oldukça etkili olan cep telefonunun özellikleri oldukça güçlü bulunuyor.
7) HTC Hero: Çok yeni bir telefon değil; 2009’da iPhone bu cep telefonu yüzünden oldukça zorlanmış gibi görünüyor. Ancak yine de iPhone kadar başarılı olamayan HTC Hero , en iyi cep telefonu sıralamasındaki 7. sırasını, kimselere kaptırmamayı amaçlayan ödüllü bir android cep telefonu
6) Nokia N900: En iyi cep telefonu sıralamasında 6. sırada yerini alan Nokia N900  küçük bir cep bilgisayarı özelliği taşıyor; ve Linux işletim sistemini kullanıyor. Yapamayacağı şey yok gibi görünen Nokia N900 dünyanın kapılarını, kendisini tercih edenlere açıyor.5) HTC HD2: 4.3 inc ekrana sahip olan HTC HD2, kapasitif dokunmatik ekran özellikleri taşımakta. Sense arayüzü ve güçlü özellikleri; aynı zamanda da hassas dokunmatik ekranı ile, ilgililerin oldukça beğendikleri bir cep telefonu HTC HD2
4) BlackBerry Bold 9700: Profesyonellerin tercih ettiği bir cep telefonu olması nedeniyle oldukça ilgi çeken bir cep telefonu. Çok güçlü bir işlemcinin yanısıra, optimize bir işletim sistemine sahip olan BlackBerry Bold 9700, oldukça hızlı; çok seri bir cep telefonu.
3) HTC Desire: Google’nin android cep telefonunun yerini alan bu model, en iyi cep telefonu sıralamasında 3. sıradaki yerini alırken, oldukça hassas olan bu dokunmatik ekranı ile, iPhone’nin dokunmatiğinin yerini almayı başarabilmiş özelliklere sahip gibi görünüyor. Bu telefonun özelliklerinden bahseden yorumcular: kullanıcıların, gözü kapalı mesaj yazabileceği bir cep telefonu, şeklinde yorumlarda bulunuyorlar.
2) Apple iPhone 3GS: Apple, her yıl, sadece bir model cep telefonu üreten bir marka. Bu nedenle, kendisine duymuş olduğu güveni, kullanıcılarının da yakalamasını sağlıyor. Ve bu stratejide reklam yapması da oldukça kolay. Ancak cep telefonu inceleyenler, bu ürün ile ilgili yorum yapmak yerine, Apple’nin, daha hızlı çalışması gerektiğine inanıyor; ve cep telefonu özelliklerinde artık sınır tanınmadığını ve iPhone için ciddi anlamda rakiplerin olduğunu belirtiyorlar.
1) HTC Legend: En iyi cep telefonu sıralamasında, en iyi cep telefonu olarak gösterilen HTC Legend, dokunmatik ekranındaki hassasiyet, kullanıcı arayüzündeki çok beğenilme, Google android işletim sistemi ve ayrıca da ergonomik yapısı ile OLED ekranı ve yüksek çözünürlüğü ile, en iyi cep telefonu olmayı hakedecek özelliklere sahip gibi görünüyor.