Google Play Store Nasıl İndirilir? Google Play Store Nasıl Üye Olunur?

Bu yazımızda sizlere Google Play Store ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Google Play Store nasıl indirilir, Google Play Store nasıl üye olunur, Google Play Store nasıl hesap açılır; ve buna benzer pek çok bilgiyi yazımız içerisinde bulabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. Öncelikle Google Play Store nasıl indirilir sorusunun yanıtını verelim:

Google Play Store nasıl indirilir? Aslında bir Android telefon, ya da tablet aldığınızda, Google Play Store da içerisinde gelmektedir. Ancak, bugün almış olduğumuz bir okuyucu sorusuna dayanarak, zaman zaman Google Play Store’un yanlışlıkla, telefon ya da tabletten kaldırılabildiğini gördük, ve Google Play Store nasıl indirilir sorusunun yanıtını vermeyi gerekli bulduk: Android telefon; ya da tabletinizde, menüden Ayarlar’a girerek, Bilinmeyen Kaynaklara İzin Ver kısmını işaretlemek sureti ile, tarayıcınızdan Google Play Store indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak Google Play Store indirme işlemini güvenilir bir kaynaktan gerçekleştirmeniz gerektiğini de unutmamalısınız.
Google Play Store nasıl üye olunur? Google Play Store nasıl hesap açılır? Google Play Store üye olma, ya da Google Play Store hesap açma için yapmanız gereken şey, bir Gmail, ya da Google alan adı barındıran mail adresine sahip olmanızın gerekliliğidir. Google Play Store üye olma, ya da Google Play Store hesap açma işlemi için belirtmiş olduğumuz uzantılardaki mail adresini kullanmanız gerekecektir. Peki mail adresinin alınmasından sonra ne yapmak gerekir?
Google Play Store nasıl üye olunur? Google Play Store nasıl hesap açılır? İlk olarak Android telefon ya da tablet ile Google Play Store’a dokunmak gerekmektedir. Sonrasında Google Hesabı ekleyin kısmı ile karşılaşırsınız; burada size sorulan soruları, ve verilen talimatları birebir yanıtlamanız, ve uygulamanız gerekecektir.